Úvod Lifestyle 3 seriály, ktoré odporúčam pozerať

3 seriály, ktoré odporúčam pozerať

-

Nie, nejde o seriály na našich televíznych kanáloch, ktoré sú prerušované nekonečnými reklamami. Navyše, o kvalite seriálov v slovenských TV sa dá dlho hovoriť. A neboli by to pekné reči. Niekedy mi to pripadá, akoby naše televízie považovali divákov za stádo idiotov a takúto kvalitu má aj väčšina seriálov, ktoré najmä komerčné telky ponúkajú. Alebo len reagujú na mentálnu úroveň svojich divákov? No, nejdem sa radšej nad týmto zamýšľať. Poviem vám čo pozerám ja a čo ma skutočne baví… Tu sú prvé tri tipy, bude ich postupne viac, lebo kvalitných vecí je veľa.

Seriály a filmy v drvivej väčšine pozerám na internete. Čas pozerania si určím ja sám, nie niekto iný a navyše nie som obmedzovaný reklamami. Tiež si môžem pozrieť viac dielov za sebou, čo je fajn, keď už neviem vydržať, čo bude ďalej. Môžem ich pozerať na smartfóne, tablete, notebooku alebo na SMART telkách. Ako mi to najviac vyhovuje.

Mojou obľúbenou stránkou sú topserialy.sk. Je na nej obrovský výber seriálov rôznych žánrov. Asi každý si príde na svoje. Existujú však aj iné stránky, dobré seriály viete pozerať aj na iných portáloch alebo na HBO, či Netflixe.

Momentálne mám rozpozerané viaceré veci, vždy len čakám, kým pribudnú nové diely a titulky k nim. Ale ja som už dosť popredu, takže ak s pozeraním len začínate, nebudete musieť na nič čakať. A navyše, sledovanie seriálov v angličtine s titulkami považujem za super možnosť, ako sa zlepšiť v anglickom jazyku a pochytiť nové slová a frázy. Takže, ak vás bude niekto doma buzerovať, že len pozeráte seriál, povedzte, že sa učíte angličtinu 😀

Takže čo odporúčam?

Line of Duty. Ide o britský kriminálny seriál z prostredia policajnej inšpekcie. Dej sa točí okolo vyšetrovania policajtov, ich činnosti a nekalých praktík. Jeden z najlepších seriálov aké som kedy videl. Navyše s krásnou britskou angličtinou, ktorá lahodí ušiam. Každá séria seriálu má iný dej, k dispozícii sú momentálne 4 série, pričom každá má 5-6 dielov (epizód). Toto fakt odporúčam, nebudete ľutovať.

zdroj foto: BBC  

Designated Survivor. Tento seriál je z prostredia americkej politiky. Ospravedlňujem sa, ale na tento žáner mám slabosť. V hlavnej úlohe hrá môj obľúbený Kiefer Sutherland a hrá amerického prezidenta, ktorý sa k funkcii hlavy štátu dostal ako slepé kura k zrnu, po bombovom atentáte na americký kongres, pri ktorom zahynuli všetci členovia vlády, vrátane vtedajšieho prezidenta. On, ako jediný preživší sa napokon musel chtiac – nechtiac ujať tejto funkcie a začať riešiť všetko potrebné od vyšetrovania atentátu až po obnovenie dôvery v úrad, bezpečnostné zložky, štát. A pritom nikto nevie, kto za neslýchaným atentátom stojí a kde až vedú nitky sprisahania. Momentálne beží druhá séria, prvá mala 21 epizód, z druhej bolo dodnes zverejnených 15 a točia sa ďalšie.

Zdroj foto: ABC

The Last Kingdom. Ak vás bavia historické seriály, skúste tento. Ide o seriál z obdobia vikingských nájazdov do Anglicka, podobne ako v seriáli Vikingovia. Hlavným hrdinom je syn anglického šľachtica Uhtred, ktorého so sestrou, po zavraždení rodičov, vychovajú Vikingovia. Tak čo, je Angličan alebo Viking? Pozrite sa a zistite, seriál vás určite nudiť nebude.

Zdroj foto: BBC America/Netflix

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Lepší prst v zadku, ako rakovina pod vajcami!

Každá rakovina je sviňa. Aj rakovina prostaty. Práve preto sa týmto blogom pokúšam apelovať na nás mužov-nebojte sa toho prstu pri vyšetrení.

Whisky s chuťou babičkinho koláča. No nevyskúšaj ju!

Predbehli ma. Novú whisky nechali dozrievať v sudoch po tokajskom víne. O tom som sníval aj ja. No čo už. Pozrite sa ako táto whisky chutí a čím je výnimočná.

Moje osvedčené desatoro na výrazné zlepšenie postavy

Cvičil som a neprinášalo to želané výsledky. Teraz to robím inak. Zhrnul som všetko, čo som sa sám na sebe naučil.

Niekoľko trikov a rád na pekné fotky z mobilu

Asi každý z nás používa mobilný telefón aj na fotenie kadejakých snímkov. Ale nie vždy je jednoduché urobiť dobrú fotku.

Whisky Benriach predstavila novinky a nový dizajn

Škótska whisky Benriach predstavila niekoľko noviniek. Okrem nových lahodných nápojov aj nový dizajn fľaše. Určite odporúčam ochutnať.

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov