Úvod Vzťahy 5 mýtov o tom, čo sa ženám na mužoch páči

5 mýtov o tom, čo sa ženám na mužoch páči

Fámy bokom, toto je realita.

-

Hovorí sa, že ženy na mužoch priťahuje, ak sú bohatí, silní, neposlušní, pekní alebo už len samotná vec, že ženy chcú chlapa v tradičnom ponímaní. Je to skutočne tak? Môžem povedať, že nie. A netvrdím to len ja. Hovoria o tom viacerí odborníci na vzťahy, ale aj viaceré bežné ženy, ktoré majú za sebou nejaké vzťahy. Tak ako to teda je?

Foto: pixabay

Ak by som chcel byť neskromne sebavedomý, tak by som mohol povedať, že už len ja samotný som príkladom toho, že toto všetko, čo spomínam vyššie, sú skutočne len mýty. Nie som ani bohatý, ani pekný, nemám ani svalnatú postavu, a nie, nie som ani taký ten zlý chlapec. A ženy ma chceli. A možno stále aj chcú (snáď si to neprečíta moja manželka a nevyhodí ma z domu, hehe)…

Ale teraz vážnejšie. Niežeby to, čo som napísal pred chvíľou bol len obyčajný žart. Nie je to ďaleko od pravdy, ale …. tento blog nie je o mne. No vlastne…. tak trochu aj o mne je. Ide o to, čo som sa nielen dočítal, ale aj o to, čo som zažil, čo mi povedali viaceré ženy a o čom sa presviedčam už dlhé roky.

Poďme si teda vyvrátiť tieto mýty:

Mýtus 1: Ženy chcú bohatých mužov

Netvrdím, že niektoré ženy neuprednostňujú bohatých chlapov. Samotné bohatstvo však nie je to, na čom si ženy zakladajú. Ak má chlap peniaze, je to len bonus. Predstavme si, že má chlap kopec peňazí, ale nepustí perie. Na čo je to potom tej žene dobré? Na nič. Dnes už aj samotné ženy dokážu zarobiť viac, dokonca viac ako ich partneri. Ženy si teda na mužoch vážia skôr to, ak sú k nim pozorní. A pozorný dokáže byť aj muž, ktorí nie je zasypaný prachmi. Jednoducho si vie ušetriť a pozvať svoju partnerku na príjemnú večeru, alebo jej len tak z ničoho nič priniesť kytičku kvetov.

Takže, ak nemáte mastné konto v banke, buďte pokojní. Stále máte u žien šancu.

Mýtus 2: Ženy chcú svalnatých mužov

Opäť: áno, sú ženy, ktoré si potrpia na svaloch a nevšímajú si, či má ich partner aj niečo v hlave. Samozrejme, že sa nájdu aj také prípady. Ale neplatí to väčšinovo. Sila a hora svalov nie je pre ženy tým hlavným lákadlom. Ženám sa na mužoch páčia aj emócie. Ak je muž zraniteľný a nebojí sa to dať najavo, je pre mnohé ženy oveľa viac príťažlivejší ako svalnáč, ktorý neprejaví svoje city. Ženám sa teda na mužoch páči ich ľudskosť. City, zraniteľnosť, strach, vlastné limity. Otvorenie sa svojmu partnerovi je oveľa atraktívnejšie pre nežné pokolenie ako miesenie železa vo fitku.

Ak ale dvíhaš činky a máš peknú postavu, plus dokážeš otvoriť svoje vnútro, prejaviť city a emócie, triafaš do čierneho.

Foto: pixabay

Mýtus 3: Ženy chcú pekných mužov

Otázka znie: Čo je to pekný? Pre každú ženu je krásny iný typ muža. Iné črty tváre, iný typ postavy. Odborníci tvrdia (a mne to potvrdili aj viaceré pekné baby), že ženy na nás mužoch priťahuje skôr naša energia, sebavedomie, správanie, spôsoby ako sa k nim správame a ako komunikujeme. Tu je skryté tajomstvo všetkého. Žena bude radšej žiť s chlapom, ktorý ju miluje, je k nej pozorný a napríklad je aj výborný milenec, než s modelom, ktorý má bordel vo svojom vlastnom živote, nevie sa postarať ani sám o seba a ešte má aj mikrovtáka. To je samozrejme pritiahnuté za vlasy, ale… v podstate je to tak.

Mýtus 4: Ženy chcú “zlých chlapcov”

Takto: ja mám skúsenosť, že ženy si niekedy naozaj “vyberú z bonboniéry” tých blbcov, zlých chlapcov, gaunerov, alebo ako ich nazvať. Ale, na druhej strane ide väčšinou len o bonbónik na jedno použitie, alebo skôr o sex na jednu noc. Vytrú si s takými chlapmi kocúra a čau…

Skutočnosť je iná, tvdia to aj odborníci na vzťahy ale aj ženy v prieskume verejnej mienky. Aká teda? Ženy chcú milých mužov! Láskavosť je vraj kľúčom k šťastnému vzťahu. Sixpack verzus láskavosť? 0:1. Láskavosť vyhráva. Úplne jednoducho povedané: Ak si chuj, nemáš šancu na dlhodobý úspech.

Foto: pixabay

Mýtus 5: Ženy chcú mužov mužovatých

Že nechápete, čo tým chcem povedať? Tu je vysvetlenie: Časy sa menia a ženy už nehľadajú mužov, ktorí majú plniť tradičné mužské úlohy. Nie, staromódne tradičné roly, že muž zarába a žena je doma pri peci už dávno neplatia. Rodové stereotypy sa rúcajú, moderné ženy už myslia inak a úlohy v domácnosti i vo vzťahu sa delia podľa potrieb, a nie podľa toho, čo tu platilo desiatky či stovky rokov predtým.

Ak si teda skôr stará škola, je načase začať premýšľať o tom, že dnešné ženy to chcú už úplne inak, ako to chceli ich mamy či babičky.

Čo teda naše ženy chcú a čo ich na mužoch láka? Asi najmä to, aby muži tým svojim ženám dostatočne rozumeli a podľa toho sa k nim aj správali.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Moje osvedčené desatoro na výrazné zlepšenie postavy

Cvičil som a neprinášalo to želané výsledky. Teraz to robím inak. Zhrnul som všetko, čo som sa sám na sebe naučil.

Niekoľko trikov a rád na pekné fotky z mobilu

Asi každý z nás používa mobilný telefón aj na fotenie kadejakých snímkov. Ale nie vždy je jednoduché urobiť dobrú fotku.

Whisky Benriach predstavila novinky a nový dizajn

Škótska whisky Benriach predstavila niekoľko noviniek. Okrem nových lahodných nápojov aj nový dizajn fľaše. Určite odporúčam ochutnať.

Toto lietadlo môže znížiť časy medzi destináciami o polovicu

Prototyp tohto supersonického stroja predstavia už o pár týždňov. Zmení letecký priemysel na nepoznanie? Uvidíme.

5 mýtov o tom, čo sa ženám na mužoch páči

Je pravda, že ženy uprednostňujú bohatých, svalnatých alebo pekných mužov? Kto má skutočne u žien väčšiu šancu?

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov