shop-cart

Práve čítate: 5 rád ako farebne skombinovať oblek

5 rád ako farebne skombinovať oblek

Ak uvažujete o viacfarebnej kombinácii obleku dávajte si pozor, aby ste napokon nevyzerali ako kričiaca paleta farieb bez ladu a skladu. Vždy zvažujte ako sa obliecť, a to najmä podľa príležitosti, na ktorú sa chystáte. Aj preto sa snažte správne kombinovať farebné kontrasty. Tu je pár rád a tipov ako na jednoduchú eleganciu bez toho aby ste robili zbytočné chyby.

 

  1. Kontrasty farieb urobia dostatočný rozdiel. Pohrajte sa s odtieňmi rovnakej farebnej schémy (tmavo-svetlo modrá, čierno-šedá, hnedo-béžová). Udržíte si tak formálny vzhľad. Ak to považujete za vhodné k príležitosti na ktorú sa chystáte, nebojte sa skombinovať tmavšiu vestu (tmavo zelenú, tmavo modrú) so svetlejším sakom i nohavicami. Samozrejme, takéto oblečenie nie je vhodné na večerné formálne stretnutia, tam je potrebné voliť tmavé farby oblekov, tmavo modré alebo čierne.

foto: menssuitstips.com

2. Majte navrch. Ak sa rozhodnete pôsobiť nad rámec formálnosti, dôležité je, aby ste pôsobili štýlovo. Uprednostnite na mieru šité obleky, nohavice, vestu i sako. Dobre padnutý oblek vám umožní hrať sa s farbami a vzormi, dbajte však na to, aby ste to neprepálili.

foto: josbank.com

3. Pozor na nesúlad farieb alebo materiálov. Všetkého veľa škodí. Dbajte na eleganciu, farby kombinujte striedmo a vyvarujte sa kombinácie napr. letných a zimných materiálov.

4. Dodržiavajte bontón. Ak máte záujem vyjadriť oblečením svoju osobnosť, nech sa páči. Pozor však na etiketu. Sú situácie, kde musíte dodržiavať precízny dress code. Vyvarujte sa situácie, kde by ste pôsobili ako biely havran. Ak máte dôležité stretnutie alebo pracovný pohovor, vhodný je tmavomodrý oblek. Ak idete na svadobný obrad, tak odporúčame zvoliť bielu košeľu s manžetovými gombíkmi, tmavé nohavice a frak alebo tmavý spoločenský oblek. Prípustná je aj kombinácia tmavších farieb – sivej, tmavomodrej, čiernej.

Zdroj: asuitthatfits.com

5. Nepokazte to topánkami. K obleku vždy voľte poltopánky na šnurovanie, vyhnite sa výraznej podrážke. Podľa farby obleku vyberajte najmä čierne kožené šnurovacie topánky, alebo hnedé kožené šnurovacie topánky.

foto: pexels.com

Kľúčové slová

, , , , , ,


Ulož tento článok na neskôr