Obľúbená značka športovej obuvi a oblečenia Adidas oznámila zásadnú vec. Odvážny cieľ, za ktorý jej tlieskam a ktorý ma určite podporí v nákupe tovaru práve u tejto značky.

Zdroj: Adidas

O čo vlastne ide? Spoločnosť si dala cieľ, že v roku 2024 bude svoj tovar vyrábať už len výhradne z recyklovateľných plastov. Prestane teda používať klasické plasty, ktoré sú veľkou záťažou pre životné prostredie. Tento záväzok sa týka nielen produktov, ktoré táto značka vyrába, ale aj plastov vo svojich kanceláriách, maloobchodných predajniach, skladoch a distribučných centrách, čo by od roku 2018 ušetrilo približne 40 ton plastov ročne.

Nie sú jediní

Nemecká značka nie je jedinou, ktorá pristupuje k vlastnému programu trvalo udržateľného rozvoja. Som rád, že k podobným krokom pristupujú aj ďalšie spoločnosti. Napríklad Starbucks plánuje odstrániť plastové slamky zo svojich predajní a McDonald’s testuje podobný program v Spojenom kráľovstve a Írsku. Ikea postupne vyraďuje jednorazový plast z obchodov a reštaurácií.

Nie sú to len reči

Ale vráťme sa ešte k Adidasu. Táto značka s procesom znižovania využívania plastov už začala, nejde teda len o plány. Tak napríklad kolekcia nového oblečenia určená na jar a leto 2019 už obsahuje 41 percent recyklovaného polyesteru. 

Tenisky z odpadu

Nemecká spoločnosť tiež očakáva prudký nárast predaja svojich topánok Parley, ktoré sú vyrobené z plastového odpadu.  Tenbol zachytený predtým, ako sa dostal do oceánu. Aj keď si je Adidas vedomý, že počet týchto tenisiek stále predstavuje len malý podiel na svetových predajoch, očakáva, že ich nákupy v tomto roku vyskočia na 5 miliónov párov v porovnaní s 1 miliónom v roku 2017.

Je fajn, že sa veci menia aj v tejto oblasti a najmä to, že si svoju zodpovednosť uvedomujú aj veľkí svetoví hráči. Snáď sa budú pridávať ďalší a ďalší. 

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu