Každý z nás si môže vybrať, akú ženu by chcel mať po svojom boku. Rovnako tak aj ženy si môžu vybrať z množstva mužov toho jedného jediného, ktorý im bude vyhovovať. Nie ste jediný na svete. Sú lepší, ale aj horší od vás. Ak si má však žena vybrať, radšej si vyberie chlapa z vyššej ligy. Ako sa do nej dostať?

Platí, že ženám stále lichotí, ak ste gentlemani.

Mnohí z vás si nie sú úplne istí, ako sa správať k žene v dobe, keď sa ženy snažia o rovnoprávnosť s nami, mužmi. Niektorí si to predstavujú napríklad aj domnienkou, že by mohla žena zatiahnuť účet v reštaurácii. Nie je to tak. Stále platia staré dobré pravidlá gentlemanstva, ktoré ženy na mužoch oceňujú. Doba sa síce zmenila, ale niektoré pravidlá stále ostávajú v platnosti. Ako byť chlapom z vyššej ligy?

ako byt chlapom, Man About

S rešpektom

Na pamäti je potrebné mať jednu vec: Ak vám na niekom veľmi záleží, treba sa k nemu správať s rešpektom. Stále. Dobre viete, že žena, ktorá sa o vás bude starať vás vždy vo vašom úsilí prevýši. Taká je realita. Je jednoduchšie vložiť všetko úsilie do vzťahu, ktorý funguje, než hľadať novú partnerku, testovať a skúšať, len preto, že ste svojej polovičke nedopriali takú pozornosť, akú si zaslúžila.

Každá sebavedomá a rozumná žena si všimne, ako sa vo všeobecnosti správate, ako sa prezentujete a aký máte vzťah k iným. Všimne si tiež či a ako sa o seba staráte. Byť skutočným mužom nie je vecou toho, že sa ako muž narodíte. Nie je to ani otázka veku. Je to jednoznačne otázka voľby, či chcete alebo nechcete byť slušným chlapom, alebo ak chcete gentlemanom.

V poriadku, nie každá žena to vyžaduje. Sú samozrejme aj také, ktorým nevadí nič, lebo sú rovnaké, nedbalé, možno aj opustené, ale vo všeobecnosti, každému padne dobre, ak sa k nemu správate slušne a s rešpektom.

Tu je niekoľko vecí, ktoré si ženy na mužoch všímajú. Sú to akési nepísané pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať. Odmenou pre vás potom bude to, že v očiach ženy budete chlap z vyššej ligy.

zdroj fotografií: unsplash.com

# Zostaňte pokorný.

V ríši zvierat platí, že najsilnejší berie. V ľudskom svete je však situácia o niečo zložitejšia. Príklad: ženy, ktoré si dokážu zarobiť samy na seba už nie sú odkázané na vaše peniaze a vašu podporu. Na druhej strane ich ale zaujíma, či si dokážete zarobiť sami na seba aj vy a či máte zdravé ambície posúvať sa ďalej. Nie je však potrebné a ani múdre chváliť sa koľko zarábate, kde všade ste boli a s kým sa poznáte. Pamätajte na toto pravidlo: Ak ste v niečom dobrí, hovoríte to každému. Ak ste však v niečom výnimoční, všetci to hovoria vám. Vaša povesť a vaše výsledky hovoria za vás.

# Nenadávajte.

Ak ste v partii chalanov, pokojne nadávajte ako pohan. Ale ak ste v spoločnosti dámy, brzdite. Nepôsobí to najepšie.

# Nezačnite jesť ako prvý.

Pravidlo, dáma ako prvá platí aj pri jedle.

ako byt chlapom

# Neohovárajte.

Ohováranie iných z vás nerobí lepšieho človeka. Nevykresľuje vás to v lepšom svetle. Žena si môže potom ľahko predstaviť, ako sa vyjadrujete v jej neprítomnosti o nej. Na druhej strane, ak sú všetci vo vašom okolí zlí, vrhá to zlé svetlo aj na vás a otvára otázku – prečo sa obklopujete samými idiotmi?

# Buďte dochvíľny.

Hovorí sa, že presnosť je výsada kráľov. Ak sa dohodnete, že ju vyzdvihnete o šiestej večer, tak svoje slovo doržte a buďte presný. Napovedá jej to, ako viete dodržať svoje slovo a či sa vám dá veriť.

# Postavte sa a pozdravte ju, ak ju niekde stretnete.

Ak si dohadujete rande na konkrétnom mieste, buďte tam skôr ako ona. Keď príde, postavte sa a pozdravte ju. Rovnako tak, aj keď ju niekde stretnete náhodou, tiež sa postavte a choďte ju pozdraviť.

# Udržiavajte očný kontakt.

Neuhýbajte očami, nepozerajte sa kdekoľvek po “ftákoch”, pozerajte jej pri rozhovore priamo do očí. Ak pohľadom uhýbate, ukazujete, že nemáte sebavedomie alebo záujem. Ste na rande kvôli nej a ona kvôli vám, takže prejavte zvýšený záujem výhradne o ňu.

# Buďte milý.

Nielen k osobe vášho záujmu, ale aj k ľuďom v okolí. Ak sa chrapúnsky alebo nadradene správate napríklad k obsluhe v reštaurácii, ukazuje to na váš postoj k ľuďom vo všeobecnosti. A to z vás v jej očiach dobrého človeka rozhodne neurobí.

# Nesťažujte sa na život a svet okolo vás.

Predstavte si, že sedíte s človekom, ktorý neustále narieka a na niečo sa sťažuje. Prestane vás to baviť, alebo na vás doľahne depresia. Navyše to prináša negatívnu energiu do vzťahu, ktorý by mal byť veľkým pozitívom. Tiež to vypovedá to tom, že ste človek, ktorý si nevie poradiť s prekážkami v živote a potom v podstate nestojí za veľa. Buďte pozitívny, optimitický, dobre naladený.

# Dajte telefón bokom.

Keď máte rande, vypnite si zvuky aj vibrovanie. Venujte sa svojej partnerke, nie pozeraniu do telefónu. V prípade, ak je to životne dôležité a telefón nevyhnutne potrebujete (lebo ide o život), tak ju vopred upozornite, že tentokrát musíte mať telefón poruke, lebo… Ak však dôležité nie je nič, tak jediným dôležitým človekom, ktorému venujete pozornosť, je človek, s ktorým práve ste.

# Máte definitívny cieľ rande? Zabudnite!

Ak je vašim konečným cieľom dostať ženu ešte v ten večer domov do postele, idete na to veľmi zle. Nedávajte si takéto ciele, nechajte veci plynúť prirodzene, netlačte, nesnažte sa priveľmi. Ak to zistí, na druhé rande zabudnite. Máte čas a ak máte skutočný záujem, tak si počkáte na tú správnu chvíľu.

# Buďte pozorný, všímajte si, či sa cíti dobre.

Myslíte si, že sa v ženách nevyznáte? Sledujte reč jej tela. Určite si všimnete, ak sa ošíva, pozerá na hodinky alebo vám nevenuje dostatočnú pozornosť. Môže to svedčiť buď o jej nezáujme, alebo prípadne o jej únave. Elegantne sa jej radšej v takom prípade opýtajte, či sa cíti dobre. Uvidí, že ste galantný muž a to je plusový bod.

# Poznajte základnú etiketu.

No a samozrejme, je tu ešte niekoľko základných prvkov etikety, ktoré by ste mali obládať. Do reštaurácie alebo baru vchádzate ako prvý vy, až poto žena, všade inde jej otvárate dvere a púšťate ju ako prvú.

Ak sa predierate davom, idete prvý , môžete jej prípadne ponúknuť ruku. Ak ju príjme, je to pre vás pozitívne znamenie.

V reštaurácii si objednáva prvá ona, až potom vy, účet pýta muž a platí rovnako muž.

Ak kráčate po chodníku, ako pravý gentleman choďte popri ceste vy. Hore schodmi ide zase prvá žena, vy za ňou, ak by sa náhodou potkla, aby ste ju mohli zachytiť. Dole schodmi prvý muž až potom  žena, pre rovnaký prípad ako v prvom prípade.

Jednoducho, žene musíte ukázať, že gentlemani ešte nevymreli. Ak to zvládnete, ste v hre. A ukážete jej, že ste oproti iným úplne iná liga.

-Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu