Ako byť sexy aj po štyridsiatke? Tu je päť rád

0
1502

Po štyridsiatke život rozhodne nekončí. Zmení sa. K lepšiemu. Tomu verte. Práve to prežívam, takže viem, o čo hovorím.

Práve pred niekoľkými dňami sme sa s priateľkou rozprávali o tom, čo by sme chceli vo svojich životoch zmeniť. Ale pozor, vybrať by ste si mohli len jednu vec. Ja som povedal, že by som chcel mať o desať rokov menej. Ale, a to je dôležité, s rozumom, ktorý mám teraz. Vo svojich štyridsiatichštyroch rokoch. Prečo?

Štýlový David Beckham, Zdroj: fashionbean.com

Starnutím dozrievame. Získavame skúsenosti. Sme mentálne vyspelejší. Viac sa o seba začíname starať, lebo aj napriek tomu, že nám pribúdajú roky, chceme vyzerať dobre. Pribúdajúce vrásky chceme vynahradiť napríklad lepšou postavou. Alebo štýlovým oblečením. Alebo oboma spôsobmi. Presne to dnes na sebe pozorujem. Viac si dávam záležať na tom, čo jem, koľko sa hýbem, koľko cvičím, aké mám vlasy a účes a tiež, čo si na seba obliekam. Chcem vyzerať dobre. Chcem, aby ľudia okolo mňa hovorili: ten chlap je čoraz krajší. S vekom dozrieva do krásy. Tak to má byť páni! Však ešte nepatríme do starého železa. Aj my môžeme byť sexy!

Okrem toho, že máme viac skúseností a viac rozumu, môžeme aj lepšie vyzerať. Však čo budeme trocháriť! Môžeme tým mladším ukázať, že my sme tí, ktorí určujú trend a po ktorých sa ženy stále obzerajú.

Ako teda vyzerať sexy, štýlovo a dobre?

Prvá rada: Uvedomte si, že ešte nejdete do dôchodku

Aj keď sa náš vek blíži k hrôzostrašne znejúcemu číslu päťdesiat, ešte predsa nepatríme do šrotu. Svoje telo a jeho nedokonalosti (ale aj dokonalosti) poznáme už veľmi dobre a vieme, čo treba zakryť a naopak, čo nechať vyniknúť. Stále môžeme experimentovať a nosiť aj mladistvo vyzerajúce veci. Prečo si na seba nedať roztrhané džínsy, biele tenisky a mikinu s kapucňou? Alebo dlhý kabát, tenisky a čiapku? Nemusíme predsa vyzerať nudne!

Zdroj foto: Instagram

Druhá rada: Vybočte zo stáda

Neznamená to, že máte zo skrine vybrať metalistické oblečenie z osemdesiatych rokov. To by bol krok späť. Nie, nie. Treba sa pozerať na trendy, ktoré frčia dnes. Napríklad dobre ušitý oblek na mieru v štýle business casual strihu slim fit a kvalitné topánky s veselými ponožkami môžu pôsobiť celkom fajn. Alebo chinos nohavice a tričko s teniskami, tiež pôsobí fajn. Uvoľnene a mladistvo. Sledujte trendy. Skúste sa inšpirovať napríklad obliekaním mužov na rôznych fashion stránkach na Instagrame. Je tam toľko zaujímavým možností, ktoré môžu slúžiť ako skvelé tipy!

man about, blog pre muzov

Tretia rada: Vytvorte si solídny základ šatníka

Kašlite na veci, ktoré už nenosíte. Síce ich máte plnú skriňu, lebo sentiment, ale ruku na srdce – načo vám to je? Reálne? Už si to nikdy neoblečiete. Darujte zbytočné oblečenie niekomu, kto ho chce, alebo ho venujte Humane (stačí vložiť do kontajnera tejto organizácie). No a potom začnite vytvárať nový šatník. Nové kúsky oblečenia. A vôbec nemusia byť drahé. Stačí sa inšpirovať na internete a nakupovať s rozumom. A potom vhodne kombinovať. Kombinujte v ňom košele, džínsy, chinos nohavice, blejzre (saká), obleky. Viete si tak vyskladať pekné kombinácie. Ja som s obmenou šatníka začal prednedávnom a čaká ma ešte veľa práce. Chce to čas a samozrejme aj nejaké peniaze.

Pep Guardiola, všimnite si ten štýl… Zdroj: fashionbeans.com

Štvtá rada: Nezabudnite na solídne doplnky

Ako sa to hovorí? Diabol sa skrýva v detailoch. Alebo tak nejako… Práve detaily a doplnky dotvárajú náš outfit. Odporúčam preto kombinovať zaujímavé farby, pletené a vzorované veci, hodvábne vzorované šatky na krk, kožené rukavice, kvalitné hodinky, kožené tašky. To všetko dotvára celok a môže zaujať, samozrejme, ak to zvolíte správne.

Piata rada: Starnite s noblesou

Určite ste si všimli mnohých starších pánov, ako smiešne vyzerajú, keď si farbia vlasy alebo fúzy. Pozrite sa napríklad na repeťáckeho Roba Kazíka. Verím, že by ste nechceli vyzerať ako on. Takže, moja rada znie: Nefarbite si vlasy, ani fúzy, ponechajte ich prirodzené, vo vašej farbe. Určite sa však o ne starajte, tak o vlasy ako aj o bradu. Ak je vaša hlava takmer bez vlasov, poďte úplne na minimalistickú verziu a skráťte to čo zostalo, čo najviac. Starnite s noblesou, nie na smiech.

Verte, že ak sa budete držať vyššie uvedených rád, budete stále atraktívnym mužom. A váš vek nebude nikto riešiť. Práve naopak, bude na vás ešte viac platiť: je zrelý ako víno.

Man About, blog pre mužov

Man About, blog pre mužov

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here