Úvod Lifestyle Ako nepáchnuť potom? O tom nie potom, ale teraz!

Ako nepáchnuť potom? O tom nie potom, ale teraz!

-

Už niekoľko dní tu máme teplé počasie a je prirodzené, že pri vyšších teplotách sa človek potí. A je jedno či je to muž, alebo žena. Prezradím pár trikov, ako to zvládnuť tak, aby sme nepáchli ako poslední pohoniči koní.

Možno moje rady nebudú po srsti každému, ale u mňa to takto funguje. Páni, buď sa inšpirujte, alebo nie, je to len a len na vás.

teplomer
zdroj foto: pixabay.com

Najčastejšie potenie môžme sledovať pod pazuchami, teda medzi pažou a telom. Často vidíme muža v modrej košeli alebo tričku a s veľkým mokrým fľakom v podpazuší. Podľa môjho názoru je to nechutné aj vizuálne, nielen nepríjemné pre čuchové bunky. Pot nám ale steká tiež po chrbte, alebo po hrudi.

Pravidlo prvé:

Pod košeľu alebo tielko nos tričko. Nie zas hocijaké. Tričko by malo byť veľmi tenké, aby ho pod košeľou nebolo výrazne vidieť. Ja si pod bielu košeľu dávam biele, pod modrú modré, pod čiernu čierne. Povieš si – v teple mať ešte tričko? Čo je na hlavu? No nie, nie som. Tričko, či tielko má totiž jednu dôležitú funkciu – saje pot. Takže keď ho máš na sebe, vyvaruješ sa spoteným fľakom v podpazuší, alebo na chrbte. Ver, never, tričko z tenkého savého materiálu ti určite vadiť nebude, určite ťa nebude hriať, ale určite ti pomôže absorbovať pot.

Pravidlo druhé:

Ohoľ si podpazušie. Ak si povieš, že pravý chlap má mať podpazušie zarastené, tak ja s tým nesúhlasím. Na chĺpkoch v podpazuší sa krásne ukladajú kryštáliky soli z potu a tie parádne smrdia. Takže ak si myslíš, že si správny chlap a ten musí byť zarastený, tak si buď vedomý, že to tvoje okolie bude fajne cítiť.

Naopak, ak sa oholíš, čiastočne sa zbavíš problému, resp. ho eliminuješ. Ak samozrejme aplikuješ aj ďalšiu radu. Teda čítaj ďalej…

holenie
Zdroj: thinstock, menshealth.com

Pravidlo tretie:

Používaj antiperspirant (tuhé skupenstvo) a tiež dezodorant (sprej). Ja používam oba. Lebo nechcem smrdieť. Najskôr si dám antiperspirant a potom ešte streknem dezodorant. A som ready.

Pravidlo štvrté:

Nenos dvakrát to isté oblečenie. Ak si spotený, vyzleč sa a prepotené oblečenie šupni do koša so špinavým prádlom. Na oblečení sa totiž udržiavajú baktérie, ktoré neskôr zapáchajú. Ak sa dá, hoď sprchu a prezleč sa vždy, keď je to potrebné a možné.

pot
zdroj foto: pixabay.com

Pravidlo piate:

Kombinuj všetky uvedené rady a odporúčania. Teda: Osprchuj sa, ohoľ podpazušie, aplikuj antiperspirant (uzatvára póry a zabraňuje poteniu) a dezodorant (prekrýva pach potu), daj si tričko, ktoré zachytí pot a na to košeľu. Meň prádlo.

parfémy
zdroj foto: pixabay.com

A určite nezabudni na parfém. Nech pekne voniaš! Výsledok? Pekný, upravený chlap bez fľakov z potu, navyše voňavý. Čo viac môžeš chcieť, chlape?

-Man About

 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Nová škótska whisky z Glasgowa? Trikrát destilovaná 1770-tka

Nová škótska whisky z Glasgowa je trikrát destilovaná a veľmi jemná. Charakterizuje ju zrelá hruška, vanilka, karamel a pikantná čokoláda.

Ak chceš byť vo vzťahu víťazom, nechaj vyhrávať aj svoju partnerku

Každý z nás má svoje potreby a želania. Ak má však jeden inú predstavu o živote a fungovaní v domácnosti ako druhý, treba nájsť recept ako to zladiť. Tu je.

Dve prekvapenia z Netflixu. Jedno trošku pikantné

Bývalý futbalista Eric Cantona v kriminálnom seriáli Neľudské zdroje a pikantný seriál o polygamii Ja, ty a ona. Moje dve odporúčania na seriály.

Modrá kobra. Poteší a nepoštípe!

Radosť pre oči, krása na pohľad, na dotyk. Vietor vo vlasoch, hrdosť na to, v čom sedíte. Ocitáte sa v inom svete. Vo svete novodobých moderných veteránov.

Nemecký ilustrátor mení obyčajné fľaky z kávy na obrázky

Milé, zaujímavé, netradičné. Aj takyto by sa dali nazvať obrázky nemeckého ilustrátora, ktoré tvorí z fľakov od kávy.