Ako nespackať vianočný darček

0
805
vianocny darcek

Kupovanie vianočných darčekov je jedna z najväčších radostí tohto obdobia. Ale len pre toho, kto vie, čo chce kúpiť.

Man About, blog pre muzov

Všade na nás vyskakujú reklamy, v rádiach a v televízii sa o ničom inom nehovorí a vás chytá depresia z rýchlo utekajúceho času. Posledný týždeň nad ničím iným nerozmýšľate. Zle spíte, nechutí vám jesť a nápad čo kúpiť nikde.

Urobil som v tomto prípade výnimku a poprosil som moju partnerku, aby mi pomohla napísať tento blog a pozrela sa na túto problematiku zo ženského uhla. Veď kto viac rozumie ženám ako samotná žena?

Skúsime vám teda spoločne poradiť, ako vybrať ten správny darček, neminúť milión a zároveň byť za chrumkavého.

Analýza dokázala…

Najdôležitejším krokom pri výbere darčeka je analýza, komu ho vlastne kupujete. Či už ide o mamu, sestru, priateľku alebo manželku, zamyslite sa nad tým, akému životnému štýlu holduje. Tu je niekoľko typov žien a tipov, čo im zaobstarať.

Zážitkárka

Poteší ju čokoľvek, čo môže prežiť naplno a nemusí to byt zrovna s vami. Skúste nájsť joga/jumping/box/fitness pobyt, ktorý prospeje jej telu a bude si môcť oddýchnuť od všetkých starostí. A ak chcete mať kľud aj vy, objednajte na inkriminovaný víkend upratovačku, ktorá dá celú vašu domácnosť do poriadku. 

Zberateľka

Tu vám ani radiť netreba. Určite viete, čoho máte doma plné police. Skúste však pohľadať sošku, ktorá by sa pozdávala aj vám. Viem, že je to nekresťansky ťažká úloha, ale pri troche snahy to zvládnete. Určite v tomto prípade neskúšajte experimenty a voľte istotu.

vianocny darcek, man about

Materialistická mrcha

Čokoľvek, čo sa bliští, má to na sebe luxusne vyzerajúci názov značky (najlepšie v zlatej farbe), dá sa to obliecť alebo obuť a bude to maximálne nepraktické.

Praktická žienka domáca

Prehľadajte kuchyňu a hľadajte čokoľvek, čo vyzerá opotrebovane alebo zničene. Ak si chcete šplhnúť, nájdite obdobné náčinie, ale v kvalitnejšom prevedení. Len si pri rozbaľovaní darčeku odpustite poznámku : “Zlatko, nech sa ti pre mňa lepšie varí”. 

Športovkyňa

V dnešnej dobe už neexistuje vec pre šport, ktorú by ste nedokázali kúpiť. Ak je vaša partnerka oddaná športu, akékoľvek športové oblečenie ju nadchne. Kompresných ponožiek na beh nie je nikdy dosť. A ak si dáte záležať na výbere materiálu a prevedenia, budete mať vyhrané. 

A čo ak nespĺňa ani jedno z týchto kritérií? 

Máte problém, ktorý treba riešiť kontinuálne. Ako? Počúvať svoju partnerku počas celého roka a verte mi, vždy vám v nestráženej chvíli prezradí, čo by si priala. Je to beh na dlhé trate, ale práve tak sa vám podarí kúpiť ten najlepší darček. 

…malý dodatok na záver

Moja žena rada nakupuje darčeky, ktoré majú nejakú myšlienku. Vtip. Nápad. Niečo, čo sa týka nášho vzťahu. Čo poteší a zároveň pobaví. A predpokladám, že to isté očakáva aj odo mňa. Aj keď moja fantázia nie je vždy taká originálna ako tá jej. Preto sa s najväčšou pravdepodobnosťou budem aj ja držať jej rád, ktoré spísala vyššie. 

Pouvažujte a určite niečo vymyslíte. Veríme, že sme vám aspoň trochu pomohli.

-Man About, blog pre mužov

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here