shop-cart

Práve čítate: Ako nežiť život pod psa?

Ako nežiť život pod psa?

Asi každý z nás zažije životnú fázu, keď je nespokojný s tým, ako žije. Niekedy to súvisí so sklamaním v láske, inokedy s prácou, do ktorej neradi chodievame, alebo so zlou životnou situáciou, ktorú sme si sami spôsobili.

Nespokojnosť so svojim životom môže mať samozrejme ešte oveľa viac dôvodov. A môže odzrkadľovať aj niekoho večne nespokojnú povahu. Ja osobne sa zaraďujem skôr medzi optimistov a pragmatikov, lezú mi na nervy ľudia, ktorí sa večne na niečo sťažujú. Podľa mňa to odzrkadľuje ich samých.

Urob si sám

Každý z nás môže urobiť niečo preto, aby viedol lepší život. Keď som bol nespokojný v práci, našiel som si inú. Keď som nemal dobrý vzťah, ukončil som ho a hľadal som si novú partnerku. Keď som sa necítil dobre vo svojej vlastnej koži, snažil som sa niečo robiť so svojim zdravím, so svojim telom. Samozrejme, že na každé rozhodnutie musel dozrieť čas, ale nikdy som ho neskôr neľutoval. Práve naopak, pomohlo mi posunúť sa ďalej. A k lepšiemu.

Každý z nás je strojcom svojho šťastia. Nie je to len fráza, ktorá sa často používa, je to fakt. Fakt overený praxou.

Ak teda práve v tejto dobre prežívate obdobie, v ktorom nie ste so svojím životom spokojný, skúste sa držať nasledovných piatich rád, snáď vám pomôžu.

Snažte sa byť zdravý

Keď nie je človek zdravotne v poriadku, nemôže byť spokojný. To je jasné ako facka. Ak teda chceme byť spokojní, je potrebné, aby sme sa cítili dobre. Medzi základné veci ako k tomu prispieť patrí zdravá strava a pohyb. Aj keď ste doteraz na to neboli zvyknutí, poďte do toho. Ani mne sa ešte pred niekoľkými mesiacmi, či rokmi nechcelo veľmi hýbať, radšej som ležal na gauči pred telkou. A popri tom som jedol sladkosti, popíjal pivko, jednoducho, hádzal som do seba všetko, čo mi prišlo na chuť. Skôr, či neskôr sa to prejaví na vašom zdraví. Dnes žijem inak.

Doprajem si dostatok spánku. Trikrát do týždňa pravidelne cvičím vo fitku a do svojho jedálnička sa snažím zaradovať čo najviac jedál, v ktorých sa nachádzajú proteíny a vláknina, no a samozrejme jem aj viac ovocia a zeleniny. A zvýšil som aj príjem tekutín, najmä zelené a bylinkové čaje a tiež čistú vodu. Moje telo na to reaguje pozitívne. No a keď vidím na sebe aj výsledky, má to pozitívny vplyv aj na moju myseľ.

Dbajte na pravidelný pohyb

Ak nežijete zdravo, vaše telo vám to spočíta. Ako? Napríklad častými depresiami, nízkou sexuálnou výdržou, vysokým krvným tlakom a podobne.

Urobte si čas na seba

Ak celý deň sedíte v kancelárii, za volantom alebo obsluhujete stroje a potom prídete domov a čakajú vás ďalšie povinnosti, v podstate ste v jednom kolotoči. Samozrejme, že do práce chodiť treba, nikto za vás peniaze zarábať nebude a o najbližších sa tiež treba postarať. Čo však každý z nás môže urobiť, je dopriať si chvíľu pre seba. Stačí si trochu upraviť denný harmonogram, porozmýšľať nad programom a keď sa chce, všetko sa dá. Ja si napríklad veľmi rád pravidelne doprajem vaňu, hudbu a dobrú knihu. Vtedy na chvíľu vypnem, telo i myseľ zregenerujú. Robte niečo na čo máte chuť a buďte na chvíľu sami. V kľude.

Ukážte svoju vďačnosť

Nájdite si chvíľu na to, aby ste svojim priateľom alebo rodinným príslušníkom ukázali, že ste vďační za to, že vo vašom živote sú. Sú to ľudia, o ktorých viete, že im na vás záleží. Sú to ľudia, ktorí sú s vami aj vtedy, keď sa cítite pod psa, alebo keď riešite nejaký problém. Napíšte im, zavolajte, stretnite sa s nimi. Porozprávajte sa, zasmejte sa spolu. Uvidíte, koľko energie vám takíto ľudia dodajú.

V dobrej spoločnosti

Ja som napríklad veľmi šťastný za svoju partnerku, na ktorú sa každý deň teším. A tiež som rád, že mám okolo seba partiu fajn kolegov, s ktorými veľmi rád idem na pivo alebo na degustáciu dobrej whisky. Zasmejeme sa, zabavíme, utužíme priateľstvo. Sú to ľudia, ktorí ma dobíjajú energiou a dodávajú optimizmus v čase, keď sa mi nechce ísť do práce. Teším sa vtedy teda aspoň na nich.

Urobte si čas na svoju partnerku

Ak sa svojej polovičke nedostatočne venujete, odrazí sa to na kvalite vášho vzťahu. A tiež na kvalite sexuálneho života. Potom sa nečudujte, že ste nespokojní, často až nešťastní. Zoberte svoju partnerku len tak do kina, do divadla, na večeru, alebo na pivko čí vínko. Zmeňte prostredie, nechajte nech sa o vaše deti večer postará svokra alebo vaša mama. Každý z nás potrebuje investovať čas do vzťahu, ak chceme, aby prekvital. Však pekný vzťah sa následne odzrkadlí aj na našej nálade a chuti do života.

Na zámku Valtice

My s mojou priateľkou radi cestujeme. Raz za čas si na víkend rezervujeme izbu v hoteli niekde na Slovensku a vypadneme z mesta i z každodenného života.

Eliminujte všetky toxické vzťahy

Ľudia okolo nás veľmi vplývajú na to, ako sa cítime. Vplývajú aj na to, ako sami seba vnímame a kam smerujeme. Ak máme okolo seba pozitívnych ľudí, kamarátov, s ktorými sa dobre bavíme a naberáme od nich pozitívnu energiu, je to fajn. Ak však máme v našom okolí ľudí, ktorí nám energiu odoberajú, stále sa sťažujú a sú deprimovaní, časť z tejto blbej nálady odovzdajú aj nám. Rovnako aj ľudia falošní, zákerní a tí, ktorí nás len využívajú, sú pre nás toxickí. Vylúčte ich zo svojho okolia, zo svojho života a uvidíte, že vám hneď bude lepšie. Falošných priateľov vôbec nepotrebujete.

Vyskúšajte vyššie mienené rady a zistite, či sa kvalita vášho života zmení. Všetko sa dá, keď chcete a veríte tomu, že sa veci dajú zmeniť k lepšiemu. Nikto iný nedokáže zmeniť váš život, len vy sami.

Ak by ste potrebovali poradiť, alebo nájsť riešenie na váš životný problém, pokojne mi napíšte na info@manabout.eu a ja vám skúsim poradiť, ako svoj život zmeniť k lepšiemu.

Man About, blog pre mužovUlož tento článok na neskôr