Niektorí muži majú strach osloviť neznámu ženu, ktorá sa im páči. Aj sa som kedysi patril medzi nich. Bol som nesmelý, zakríknutý, bál som sa odmietnutia. Toho trápneho momentu, keď zo seba urobíš idiota. Ale neskôr sa všetko zmenilo.

Skúsenosti pomáhajú. A tiež ochota riskovať. Však risk je zisk. A kto neriskuje, nezíska nič.

ako oslovit neznamu zenu, Man About

Ak sedíš niekde v bare a pár stolov ďalej sedí krásna žena, ktorá ťa zaujme, máš v podstate dve možnosti: ísť za ňou a osloviť ju, alebo len tak celý večer na ňu pozerať a nič nepodniknúť. Ak ostaneš v polohe mŕtveho chrobáka, neskôr môžeš ľutovať, že si sa o to aspoň nepokúsil. A pritom si ju možno aj mohol mať! To sa nikdy ale nedozvieš. Alebo to predsa len skúsiš a síce riskuješ odmietnutie, ale na druhej strane môžeš aj veľa získať.

Čo som urobil ja

Podobná situácia sa mi stala asi pred dvomi rokmi, keď som vo fitku zbadal krásnu ženu, ktorá cvičila na žinenke. Nevedel som od nej odtrhnúť oči, keby si videl tú ohybnosť, tie šnúry a rozštepy, čo dávala… tiež by si z nej nespustil zrak. Moja fantázia pracovala na plné obrátky. Predstavoval som si nás spolu pri inej príležitosti ako len vo fitness centre, kde by som naplno využil jej ohybnosť.

Keď som dokončil cvičenie a chystal som sa do sprchy, v rovnakom čase končila aj ona. Povedal som si, že ak príde znamenie a stretnem ju ešte pri mojom odchode, tak ju oslovím. Ak sa už neuvidíme, tak nič z toho, bude to tiež určité znamenie.

Šanca sa naskytla

Pri odchode z budovy stála vonku a fajčila cigaretku. Mysľou mi prebleslo: ha, to je osud! Malo to tak byť, takže by bolo obrovskou chybou, ak by som sa jej neprihovoril. Vyšiel som von, pristavil sa pri nej a spustil som: “Ahoj, a to takto cigareta hneď po cvičení?” Usmiala sa a už si ani presne nepamätám, čo mi na to povedala. Potom však prišla na rad tá najzásadnejšia otázka, či by so mnou nešla na kávu.

Povzbudivé slová

Odpoveď ma nepotešila, stalo sa to, čo som v podstate očakával. Odmietla. Zareagoval som na to slovami: “Prepáč, ale jednoducho som sa ťa to musel opýtať, aby som neskôr neľutoval, že som to aspoň neskúsil.” Jej reakcia bola veľmi milá: “To je super, tak to má byť.” Potom som videl ako nastupuje do auta k svojmu priateľovi. Bola zadaná.

Neskôr a pri inej žene som bol úspešnejší, ale to už by bol iný príbeh…

ako osloviť ženu

Ak patríš k tým, ktorí sa boja urobiť prvý a rozhodujúci krok k osloveniu krásnej neznámej, tu je odo mňa niekoľko rád, ako na to. Úplne prvá a najdôležitejšia však je táto: Choď do toho!

Ako osloviť neznámu ženu?

Je pochopiteľné, že si nervózny. To by bol každý normálny chlap. Ber to však ako bežnú situáciu, pokus, ktorý môže a nemusí vyjsť. Ak to nevyjde, nič sa nedeje, veď život ide ďalej.

Skôr ako sa však za ňou vyberieš, opýtaj sa sám seba, ako by si si predstavoval, keby niekto takto oslovil teba? Predpokladám, že najpríjemnejší spôsob, ktorý by si privítal je prirodzenosť.

Buď sám sebou

Takže, ak sa chystáš osloviť pekné dievča, či ženu, buď prirodzený, sám sebou. Predstav si, že hovoríš so starou známou, ktorú si nejaký čas nevidel. Nezačínaj však agresívnymi komplimentami, ale bežnou konverzáciou, napríklad, či jej chutí víno, ktoré pije a či by ho odporučila aj tebe. Tým sa vytvorí prirodzený vzťah a vaša konverzácia bude prirodzenejšia, ako keby si ju zaskočil niečím menej príjemným.

Správne si to načasuj

Dobré načasovanie je kľúčom k flirtovaniu. Pozoruj tvoj “objekt” čo robí. Ak zúrivo sms-kuje, alebo je zabratá do vážnej diskusie, to určite nie je tá správna chvíľa na oslovenie. Vhodná chvíľa je vtedy, ak je žena uvoľnená, smeje sa a úplne najlepšie je to, ak sa na teba mimovoľne pozrie a usmeje.

Netlač na pílu

Ak si presvedčený, že toto je tvoja jediná šanca získať lásku na celý život a ty sa rozhodneš ísť po nej hlava- nehlava, pŕŕŕ! Vystrašíš ju a stratíš úplne všetky šance. Naopak, rieš veci s pokojom, no a čo, ak to nevyjde. Aj na druhý deň vyjde slnko, uvidíš ďalšiu krásnu ženu, budeš mať novú šancu.

Daj jej svoje číslo

Rovnako sa nesnaž od nej okamžite získať telefónne číslo. Nikto ti nedá číslo, len tak na prvý šup, bez predchádzajúcej diskusie. Najskôr ju pozvi na drink, prehoďte spolu pár viet, opýtaj sa jej na to, čo robí, čo má rada a podobne. Až potom, pri konci vašej diskusie sa jej zdvorilo opýtaj, či by ti na seba nenechala číslo. Ak odmietne, neber to tragicky. Prekvapiť ju môžeš naopak ty, a to tým, že jej ponúkneš svoje číslo.

Nechaj jej priestor

Ďalšou možnosťou ako ju osloviť, ale netlačiť na pílu je krátky pokec s tým, že následne odídeš a povieš jej, že ak by mala záujem o ďalšiu debatku, budeš pri bare, resp. pri inom stole a kedykoľvek ťa môže zavolať. Loptička bude na jej strane. A ona sa nebude cítiť tlačená do kúta, ale bude vedieť, že situáciu drží v rukách práve ona.

ako osloviť ženu, Man About

Nauč sa prijať odmietnutie

Toto je dosť kľúčové. Nie vždy to vyjde. Nie vždy je ten deň D. Jednoducho nemusíš byť jej typ, alebo nemá náladu, alebo je zadaná, alebo nie je na chlapov, dôvodov môže byť milión. Raz sa to však podarí, príde deň a tá správna osoba, ktorá bude rada a prijme tvoj návrh. Všetko je to hra náhody a osudu.

Dôležité je, že pri odmietnutí už nerieš dôvody prečo a nesnaž sa zmeniť jej názor. Ospravedlň sa za to, že si ju rušil a odíď. Problém nie je v tebe, jednoducho to neklaplo, ale veď to je úplne normálne.

ako osloviť ženu

Vyšlo to? Rešpektuj ju

Ak ti to naopak vyšlo a ona prejavila záujem, nebuď príliš aktívny. Daj jej čas a priestor. Nechaj jej telefónne číslo a povedz jej, nech sa ozve, keď bude mať chuť ťa vidieť. Rešpektovanie ženy je jediným spôsobom ako môžeš uspieť.

Držím palce všetkým odvážnym. Lebo práve tým šťastie praje. A ak to na prvýkrát nevyjde, neskladaj zbrane. Skúšaj. Trpezlivosť ruže prináša.

-Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu