shop-cart

Práve čítate: Ako sa vysporiadať so sexuálnou minulosťou?

Ako sa vysporiadať so sexuálnou minulosťou?

Je jasné, že do vzťahov nevstupujeme ako nepopísaný list papiera. Každý z nás má za sebou nejakú minulosť. Vzťahy. Dlhodobé i na jednu noc. Niekto ich má viac, iný menej. 

Ja osobne som si tých vzťahov vyskúšal vcelku dosť. Znamená to, že som mal pomer s viacerými ženami. A nebolo ich málo. O konečné číslo ale v mojom blogu nejde. Pobaviť sa ideme o tom, ako zvládnuť žiarlivosť a diskusie o sexuálnom živote vašej partnerky pred tým, ako začala žiť s vami. Ale platí to aj obrátene, samozrejme.

so sexualnou minulostou

Čím neskôr ste začali váš posledný alebo aktuálny vzťah, tým väčšia pravdepodobnosť je, že toho máte za sebou už celkom dosť. Takmer v každom vzťahu sa ma partnerka pýtala, koľko žien bolo pred ňou. V mojom prípade už neodpovedám presným číslom, ale slovami – dosť veľa. O podrobnostiach sa veľmi nebavíme, načo… Vlastne ani o našej minulosti nejako extra nehovoríme, hľadíme dopredu. Veď čo bolo, bolo.

Možno aj vaša partnerka má toho za sebou celkom veľa. Možno mala desiatky sexuálnych partnerov, možno len jedného. To vie len ona, možno vy. Ako sa však vysporiadať s takýmito myšlienkami, možno i s debatami, v ktorých rozoberáte vašu sexuálnu históriu? Je dobré sa o tom baviť? A má zmysel vôbec žiarliť, alebo to treba zobrať ako fakt? Tu je niekoľko rád, ako si s touto vecou poradiť.

Man About, blog pre mužov

#1 Už len skutočnosť, že sa o tejto téme bavíte o niečom vypovedá

Ak vám vaša partnerka o tejto téme otvorene rozpráva, chce, aby ste poznali jej minulosť. Odkrýva karty, je voči vám otvorená, pokúša sa vás chrániť pred prekvapením, alebo pred ohováraním a podobne. Keď poznáte jej históriu, nemôže vás niečo len tak prekvapiť. Nie je nič zlé na tom, ak komunikujete aj na túto tému. Je to otázka dôvery. Ak vám vaša žena o tomto všetko povie, znamená to, že vám dôveruje. Majte to na pamäti.

#2 Skúsenosti znamenajú kvalitnejší sex

Toto asi netreba nijako komentovať. Prax a skúsenosti sú niekedy na nezaplatenie.

#3 Aj tak s tým už nič nemôžete urobiť

Minulosť nezmeníte. Neviete sa vrátiť v čase a vymazať ju. Berte to pozitívne. Ak sme mali pred aktuálnym vzťahom iných sexuálnych partnerov, nie je to trestný čin. Je to fakt. Dôležité je to, čo k svojej partnerke cítite. Ak stojí za to a vy ju milujete, nie je nič dôležitejšie.

# 4 Nepoznala vás, keď sa to stalo

Ak mala vaša polovička sex s niekým iným predtým ako ste sa spoznali, alebo predtým ako ste vytvorili pár, nemá to s vami nič spoločné.

#5 Dá sa to brať aj pozitívne

Vystriedanie viacero partnerov, či partneriek nemusí nevyhnutne znamenať, že máte doma sexuálneho predátora. Hľadanie toho správneho partnera má aj túto stránku, je to súčasť života. A navyše, v mladosti je treba sa dostatočne vybúriť. Potom neskôr sme vo vzťahu stabilnejší, nepotrebujeme hľadať iné príležitosti, lebo sme si ich vyskúšali dostatok už predtým. To je veľké plus tohto celého.

#6 Dôležité je to, ako sa k vám správa dnes

Čo bolo, nie je dnes až také dôležité. Aký máte vzťah, ako si rozumiete a ako sa k vám správa vaša partnerka teraz? To je dôležité. Ostatné hoďte za hlavu. Budúcnosť je oveľa dôležitejšia ako minulosť. Z minulosti sa treba poučiť, budúcnosť je treba žiť!

#7 Minulosť z nás robí to, čím sme

Presne tak. Niekedy sa musíme niekoľkokrát popáliť, aby sme sa poučili. Raz, dva, trikrát. Má to svoj zmysel. Všetci dospievame, dozrievame a keď sa obzrieme, vidíme, kde sme urobili chyby, ktorých sa dnes vieme vyvarovať. A tak to je aj s vašou partnerkou. Dnes je to skúsenejšia, poučená žena, ktorá vie, čo chce. Alebo by aspoň mala vedieť.

#8 Žiarlivosť je len váš problém

Ak vám vadí, s koľkými chlapmi spala predtým, ako ste sa dali dokopy, je to len a len váš problém. Ona s tým už nič neurobí. Naopak, urobiť s tým niečo môžte práve vy. Porozprávajte sa o tom s kamarátmi, prečítajte si nejakú literatúru, pobavte sa s odborníkom, čokoľvek, len to v sebe neduste.

#9 Drobná žiarlivosť môže pomôcť

Ak to so žiarlivosťou nepreháňate, môže to vašej partnerke dokonca aj lichotiť. Vidí, že vám na nej naozaj záleží. A možno ju to aj vzrušuje, ktovie? Ak ste “chutne” žiarlivý, nemusí to škodiť. Len to nesmiete preháňať, aby sa to napokon neobrátilo proti vám.

#10 Buďte tým najlepším, koho doteraz mala

… a potom na ničom inom nezáleží. Ak vie, že s vami sa cíti najlepšie, s vami si rozumie a máte skvelý sex, ktorý vás oboch uspokojuje, tak nie je problém.

Zabudnite na minulosť. Dnes ste tu len vy dvaja a len na vás záleží ako to bude vyzerať v budúcnosti.

-Man About, blog pre mužovUlož tento článok na neskôr