Jana sedela v pube so svojimi kamarátmi, kolegami. Okolo nej plno mužov. Zrazu siahla rukou do kabelky, našmátrala mobil a otvorila si jednu aplikáciu. Viete ktorú?

Jana si zapla zoznamovaciu aplikáciu Tinder a začala prstom listovať v ponuke mužov, ktorí tiež niekoho hľadajú. Pozoroval som ju od iného stola, lebo Jana bola veľmi pohľadná mladá žena. To, čo urobila ma prekvapilo, lebo vo svojej partii mala z čoho vyberať. V podstate bol plný bar mužov. Ale Jana uprednostnila iný spôsob hľadania toho pravého. Hm, časy sa menia. V podstate sa už zmenili…

Dnes sa už zoznamuje inak

Trochu som sa teda začal “špárať” v informáciách a článkoch o tom, ako sa dnes, v tejto dobe mladí ľudia vlastne zoznamujú. A nielen u nás, ale v podstate na celom svete. A vyzerá to tak, že internetové zoznamky sú veľmi často využívaným kanálom na zoznamovanie ľudí. Akéhokoľvek veku. A tiež akejkoľvek orientácie.

Rýchlo a lacno

Ja som tiež jedným z tých, ktorí si svoju partnerku našli cez internet. Nie síce cez Tinder, ale cez Badoo. V podstate je to jedno, takýchto zoznamovacích stránok a aplikáciá je už mrte. A snoriac na internete som tiež zistil, že ľudia, ktorí sa zoznámili cez internet sa zvyknú rýchlejšie zosobášiť ako ľudia, ktorí sa zoznamujú klasickou cestou. Ukázal to aj nejaký výskum. Má to svoju logiku.

Keď som sa v tejto téme zvedavo vŕtal, dočítal som sa, že je to preto, lebo cez internet sa dokážete celkom rýchlo spoznať. A nič vás to nestojí. Veľa si píšete pokým sa stretnete a o tom druhom si viete veľa vecí zistiť. Priamo, cez jeho/jej odpovede, alebo aj medzi riadkami, teda keď vycítite ako odpovedá alebo neodpovedá. A navyše, čo je podstatné, máte na jednom mieste obrovský kopec ľudí, žien či mužov na výber. Hľadáte podľa fotografií, popisov, charakteristík či myšlienok, s ktorými sa títo ľudia verejne delia.

Moja internetová žena

Môžem to potvrdiť. Tiež som takto hľadal a našiel. A dobre som našiel. S mojou partnerkou sme si intenzívne písali niekoľko dlhých dní, takmer dva týždne, kým sme sa odhodlali stretnúť. A počas tých debát, cez smartfón prirodzene, sme sa o sebe veľmi veľa dozvedeli. Veľa sme sa pýtali, často aj na otázky na telo a vzájomne sme si odpovedali. Zisťovali sme, pátrali, vypytovali sa, žartovali, nahadzovali udičky a čakali, či sa ten druhý chytí. V podstate to bola taká hra, sem tam akoby na mačku a myš. Ale zábavná, vtipná, na odpovede sme niekedy veeeeľmi netrpezlivo čakali. A tešili sa na to, ako ten druhý zareaguje. No a počas tohto písania sme zistili, že si veľmi dobre rozumieme. Pred nami potom už bola len otázka, či sa to všetko potvrdí aj fyzicky. Našťastie to vyšlo. Onedlho sa žením. Po dvoch rokoch aj pár mesiacoch. Nikam sme sa neponáhľali.

Veľa rýb v rybníku

Prečo sa dnes vlastne ľudia, milióny ľudí po celom svete zoznamujú cez zoznamky? Zdá sa, že preto, lebo je to pohodlnejšie. Niektorí sa bežne, pri osobnom stretnutí boja osloviť potenciálnu partnerku, iných zase fasicnuje už spomínaná bohatá ponuka hľadajúcich jednotlivcov na jednom mieste. V podstate máte pred sebou katalóg tvárí (akýsi facebook), v ktorom si listujete a hľadáte niekoho, kto sa vám zapáči. A potom ho lajknete, alebo označíte srdiečkom a čakáte, či tak spraví aj tá na opačnej strane, teda či bude tzv. zhoda. Ak áno, stačí už len napísať a počkať, či sa rybička chytí na udičku.

Zoznamky pre všetkých

Ukazuje sa tiež, že zoznamky najčastejšie využívajú páry rovnakého pohlavia. V podstate majú svoje aplikácie, ktoré používajú na vlastnú identifikáciu so svojou orientáciou. Aby inde nestrácali čas.

Doba sa mení. Niekedy dávno svojim deťom dohadzovali partnerov rodičia. Väčšinou šlo o ľudí z blízkeho okolia. Potom si mladí ľudia hľadali partnerov sami, bez toho, aby im rodičia do toho kecali. Tiež vo svojom okolí. A brali sa pomerne mladí. Už okolo osemnástky, alebo dvadsiatky. Dnes? Množstvo ľudí sa sobáši po tridsiatke a často až po štyridsiatke. Do spoločnosti, žúrovať a zabávať sa už chodia menej, a práve preto sa zoznamovanie cez internet javí ako veľmi výhodné. A hľadať môžeme kdekoľvek, aj na opačnej strane sveta, ak sa nám zachce.

Zdroj foto: Instagram

Nebojte sa a choďte do toho

Pred niekoľkými týždňami ma oslovil jeden čitateľ s otázkou, ako si má nájsť partnerku, keď v podstate už nikam nechodí. Poradil som mu zoznamku na internete, resp. zoznamovaciu aplikáciu. Neviem, či si už niekoho našiel alebo nie. Jedno však povedať môžem – ak si niekoho hľadáte, nebojte sa internetu. Nevyjde to hneď na prvýkrát, asi ani na druhý, či na tretí. Ak však budete mať šastie, viete si nájsť skvelého životného partnera. Tak, ako sa to podarilo aj mne.

Man About, blog pre mužov

P. S. Ak potrebujete poradiť v otázke vzťahov, alebo si hľadáte partnerku, partnera a neviete ako na to, pokojne mi napíšte, rád poradím, poviem svoj názor. Moja adresa je info@manabout.eu. Teším sa na vaše otázky!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu