Úvod Vzťahy Ako znovu dôverovať ženám?

Ako znovu dôverovať ženám?

-

Pred pár dňami mi napísal jeden z vás, čitateľov a opýtal sa ma, ako má opäť začať dôverovať ženám. Vraj ho veľmi sklamali. Ťažká otázka, na ktorú neexistuje presná odpoveď. Skúsil som mu však poradiť.

Mal som kedysi podobný problém ako on. Zradili ma ženy, ktoré som miloval. Ženy, pre ktoré som žil a mnoho obetoval. Podviedli ma. Oklamali. Jedna. Druhá. Potom tretia. Vtedy som už aj ja prestával veriť. Mal som na ženy veľmi zlý názor. Považoval som ich za horšie od mužov.

-Nie, nie ste také krehké a jemné, ako sa na prvý pohľad zdáte. Viete byť pekné beštie, pomyslel som si. A nie raz. Áno, aj ženy vedia byť kruté. Vedia mužov využívať a zneužívať. Byť ako hyeny, ktoré ohlodajú kosť a potom idú na ďalšiu korisť. Vedia ublížiť a neraz chlapovi i zmeniť život, osud. Vedia byť kruté a ľahostajné.

Vlastná skúsenosť

Keď sa tak dnes nad všetkým zamyslím a zanalyzujem svoju vzťahovú minulosť, vychádza mi takýto záver: Zahrávať sa s mužmi a ubližovať im dokážu najmä také ženy, ktoré ešte nevedia čo chcú. Ženy, ktoré nie sú na vzťah pripravené a chcú si len užívať. Potrebujú sex, nejaké tie peniaze a zábavu. A keď sa toho všetkého nasýtia, idú si užívať inde. Nájdu si ďalšiu obeť alebo hračku. Však dievčatá, ktorých sa to týka?

A my sme iní?

Chlapci, ale… nalejme si čistého vína. Nie je to len doménou dievčat, žien. Rovnako je to aj s nami. Však si priznajme, koľkí z nás už ublížili ženám? Koľkí z nás sme už nejakú sklamali? Chceli sme si len užiť a dosť. Chceli sme sa len zabaviť. Už na začiatku sme vedeli, že to nebude mať dlhé trvanie a časom si nájdeme nejakú inú. Ale zatiaľ, bude ja táto dobrá… Je to fér? Nie, nie je! Ale bežne sa to v živote stáva. Každý z nás hľadá, skúša, experimentuje. A niekto našim konaním trpí.

Ľudská povaha

Sklamanie sa teda netýka len mužov alebo len žien. Týka sa ľudí ako takých. Svine s ľudskou tvárou nájdete medzi obomi pohlaviami. Nezakrývajme si pred tým oči, jednoducho to tak je. Každý z nás, a je jedno či je to muž a či žena, už v živote urobil mnoho chýb, mnoho hlúpostí. A možno ich ešte veľa aj urobíme. Možno ešte niekoho sklameme a niekto sklame nás. Taký je kolobeh života.

Ako začať veriť?

Keď sa však vrátim k pôvodnej otázke – ako opäť začať veriť ženám – musím povedať nasledovné: Ak nechceš zostať sám, musíš skúšať. Hľadať. Ešte ťa možno sklame jedna, možno dve. Ale tá tretia už môže byť tá pravá. Lebo ona niekde je. Možno ju stretneš zajtra a možno práve teraz sedí oproti tebe. Ktovie? Ale zostáva ti niečo iné???

Skúšať, hľadať a veriť

Ja som sa ani po viacerých sklamaniach nevzdal. Skúšal som to ďalej. A našiel som ju. Ženu, ktorej opäť môžem veriť. Ale mám istotu, že ma raz nesklame? Myslím a verím, že by som ju mohol mať, ale ktovie? Môže mať ona istotu, že ju nesklamem ja? Snáď, ale ktovie…

A presne o tom to je. O hľadaní, spoznávaní ľudí, poučení sa z chýb, ktoré sme v minulosti urobili. Ak vás totiž žena sklamala, niekde nastala chyba. Nie je vylúčené, že aj na vašej strane. Minimálne v tom, že ste si vybrali tú nesprávnu.

Ak chcete teda žene dôverovať, hľadajte si seberovnú. Takú, ktorá si už tiež niečo preskákala a hľadá rovnako ako vy lásku, oporu a dôveru. Takých žien je veľa. Slušných žien je veľa. Len ich treba nájsť v dave.

Želám veľa šťastia všetkým, ktorí hľadajú, aby našli tú správnu. A určite ju Mirec nájdeš aj ty.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov