Úvod Lifestyle Apple TV, Netflix či HBO Go?

Apple TV, Netflix či HBO Go?

-

Zrušili nám topserialy.sk. Pre nás, ktorí sme tam sledovali seriály, je to rana. Kde a ako teraz sledovať všetko, na čo sme boli zvyknutí? Pred túto otázku som bol tento víkend postavený aj ja.

Bol som veľmi spokojný s tým, že som mohol sledovať moje obľúbené seriály bez reklám a prakticky, hneď ako boli online. A boli ich desiatky. Vždy som sa tešil, kedy pribudnú nové diely. Na jednom mieste som mal seriály od Netflixu, HBO alebo iných televíznych spoločností. Teraz je tomu koniec. Tieto spoplatnené streamovacie služby urobili nášmu bezplatnému sledovaniu “šmitec”. Zrušili všetky streamy ako openload, verystream a podobne…

Čo ďalej – opýtal som sa sám seba. A začal som hľadať. Smer mi ukázala novinka, ktorá na Slovensko prišla tento víkend. Apple TV. Som fanúšikom Apple, mám iPhone i Mac, takže ma to prirodzene ťahá k streamovacej službe tejto značky. Ešte predtým, ako som sa dozvedel, že Apple TV bude na Slovensku dostupná už od 1. novembra a so slovenskými titulkami, pozrel som sa na stránku Netflixu.

Zdroj: Netflix

Netflix

Musím povedať, že je prešpikovaná desiatkami filmov a seriálov. Aj z nášho regiónu, teda z Česka či Slovenska. Zaujímavé je, že nám ponúka mesiac sledovania zdarma a potom sa služba spoplatňuje na 7,99 eur za službu Basic a 9,99 eur za Standard, cena je za mesiac. Rozdiel je v kvalite obrazu a v množstve zariadení, na ktorých ho môžete využívať. Užívateľské rozhranie je fajn, keď niečo nedopozeráte, môžte v tom aj po vypnutí služby pokračovať na druhý deň a na tom istom mieste. Dobrá vec je tiež to, že keď jeden diel skončí, automaticky vám začne odpočítavanie do spustenia ďalšieho. Mínusom je to, že tam nenájdem všetky moje rozpozerané seriály, ktoré tu ani nejdem menovať, lebo ich je hodne a sledoval som ich predtým na už spomínanej stránke topserialy.sk. Tu už všetky moje obľúbené veci na jednom mieste nie sú.

Medzi najznámejšie seriály Netflixu patria Narcos, House of Cards, Orange is the new black, Mindhunter, Crown, Sex Education a veľa veľa ďalších. Mňa napríklad zaujal seriál Marco Polo, ale cez víkend som si stihol pozrieť aj nový film s Kevinom Costnerom a Woody Harrelosnom Diaľničná hliadka o naháňačke za známymi kriminálnymi postavami Bonnie a Clydeom.

Netflix ponúka dabované filmy alebo české titulky.

Zdroj: apple tv

Apple TV

Apple TV je v podstate len v začiatkoch a uvidíme, čoho sa dočkáme od tejto konkurenčnej streamovacej služby. Keď si teda porovnáte veľkosť ponuky Netflixu a Apple TV, všetko hrá v prospech Netflixu.

Apple TV ponúka bezplatne na vyskúšanie len 7 dní a potom službu spoplatní, mesačným poplatkom 4,99 eur. Ja som si hneď na začiatku obľúbil seriál z dielne tejto streamovacej televízie The morning show, z prostredia televízneho vysielania, v hlavnej úlohe s Jenifer Aniston a Reese Witherspoon. Už teraz sa teším na nové diely.

Zaujíma ma aj nový seriál s Jasonom Momoa (neviem to vyskloňovať) – See. Ešte som ho nevidel, ale zdá sa, že to môže byť fajn.

V ponuke sú samozrejme aj ďalšie filmy a seriály, veľa filmov a seriálov pre deti, niektoré filmy sa dajú vidieť alebo kúpiť za poplatok. Toto sa mi však nepáči. Keď si mám platiť mesačný paušál, tak sa mi nechce osobitne platiť ešte aj za ďalšie filmy z ponuky Apple TV. Do tohto by som už nešiel.

Už dnes je však jasné, že Apple TV sa bude brutálne rozvíjať, do výroby nových filmov a seriálov vraj investuje miliardy. Novinky majú pribúdať prakticky každý mesiac. A dôležitou vecou sú slovenské titulky.

Zdroj: HBO Go

HBO Go

HBO programy mám na káblovke, ale musím sa priznať, že ich veľmi nepozerám. Telku už veľmi nepozerám, radšej si pustím niečo, čo chcem ja a kedy chcem ja cez notebook alebo smart tv. Priznám sa, že HBO Go som ešte ako tretiu konkurenčnú službu nepreskúmal, ale asi tak urobím a doplním to tu. Samozrejme, aj táto TV ponúka veľa zaujímavých seriálov – asi najznámejší je prirodzene Game of Thrones (Hry o tróny), ale prirodzene je ich oveľa viac. Ja osobne mám rád aj Good doctor (Dobrý doktor) alebo nedávno vysielaný Černobyľ. Je toho dosť, čo sa oplatí vidieť.

Záver

Budem neúplný, keďže to ešte nemám premakané a hodnotím len po dvoch dňoch testovania Netflixu a Apple TV. Jedno však viem iste – najradšej by som pozeral všetky tri služby. Netflix, Apple TV i HBO Go (5,99 mesačne). Keby som tak urobil, platil by som mesačne za všetky tieto streamovacie telky dohromady takmer 19 eur. Nie je to majland, ale moja žena by ma asi zaškrtila. A priznám sa, že dnes sa ešte neviem rozhodnúť, ktorá bude pre mňa tá pravá streamovacia služba.

Na testovanie mám ešte pár dní či týždňov, tak uvidím. Potom sa k tomuto blogu vrátim a aktualizujem ho pre vás. S novými postrehmi a poznatkami. Sledujte môj blog aj naďalej.

Man About, blog pre mužov

Predchádzajúci článokMiliónový palác z Beverly Hills
Ďalší článokNa ceste od áut k člnom

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Nová škótska whisky z Glasgowa? Trikrát destilovaná 1770-tka

Nová škótska whisky z Glasgowa je trikrát destilovaná a veľmi jemná. Charakterizuje ju zrelá hruška, vanilka, karamel a pikantná čokoláda.

Ak chceš byť vo vzťahu víťazom, nechaj vyhrávať aj svoju partnerku

Každý z nás má svoje potreby a želania. Ak má však jeden inú predstavu o živote a fungovaní v domácnosti ako druhý, treba nájsť recept ako to zladiť. Tu je.

Dve prekvapenia z Netflixu. Jedno trošku pikantné

Bývalý futbalista Eric Cantona v kriminálnom seriáli Neľudské zdroje a pikantný seriál o polygamii Ja, ty a ona. Moje dve odporúčania na seriály.

Modrá kobra. Poteší a nepoštípe!

Radosť pre oči, krása na pohľad, na dotyk. Vietor vo vlasoch, hrdosť na to, v čom sedíte. Ocitáte sa v inom svete. Vo svete novodobých moderných veteránov.

Nemecký ilustrátor mení obyčajné fľaky z kávy na obrázky

Milé, zaujímavé, netradičné. Aj takyto by sa dali nazvať obrázky nemeckého ilustrátora, ktoré tvorí z fľakov od kávy.