shop-cart

Práve čítate: Barmani radia, čo nerobiť na rande

Barmani radia, čo nerobiť na rande

Kam zvyčajne beriete dievča alebo ženu na rande? Predpokladám, že väčšinou niekde do baru či reštaurácie. Aspoň ja som bol taký. Ale určite aj väčšina z vás. No a práve barmani alebo obsluha v reštauračných zariadeniach veľmi často sleduje a počúva randiace páriky. A má pre nás všetkých niekoľko dobrých odporúčaní.

S nadsázkou sa dá povedať, že ak randíte v bare, okrem vás dvoch je na rande s vami aj barman alebo čašník. Aj keď vy máte oči len pre tú (alebo pre toho), ktorá sedí pred vami, veľmi často vás sledujú ďalšie páry očí. A počúvajú ďalšie páry uší. Nielen z okolitých stolov, ale najmä tie, ktoré sa starajú o vaše pohodlie a vašu objednávku. Obsluha si často vypočuje úryvky rozhovorov randiacich párov, sleduje reč tela hostí. A verte, že sa im tam toho premelie celkom dosť.

Taký barman alebo čašník už zažil množstvo príbehov s randiacimi pármi. Odpočul množstvo rozhovorov, videl množstvo pohybov, dotykov, úsmevov, nervóznych gest, či nedobrých koncov. Čokoľvek. Preto je celkom zaujímavé, že práve barmani zhrnuli svoje zážitky a pozorovania do jedného celku a vzniklo tak niekoľko rád a odporúčaní, čo nerobiť na prvom, druhom, treťom či x-tom rande.

Tak sa poďme pozrieť, čo nám odporúčajú.

# Nenúťte ženu piť alkohol

Ak žena, ktorú ste pozvali na rande odmietne piť alkohol, nenúťte ju do toho. Ženy nemajú rady, ak ich do niečoho nútite nasilu. Opýtajte sa slečny, čo si dá a rešpektuje jej voľbu. Ak sa rozhodne pre alkohol, v poriadku, ale ak nie, tak sa nič nedeje. V tejto súvislosti tiež platí, že neobjednávajte ďalšie kolo bez toho, aby s tým súhlasila. Vždy je možnosť, že bude chcieť odísť a objednaním druhej rundy by ste ju nútili ostať niekde, kde byť nechce. Čašníčka Andy hovorí, že raz musela dokonca zasiahnuť, keď muž nútil svoju partnerku do ďalšieho kola a jej odpoveď NIE nechcel zobrať do úvahy. A vraj to nebola príjemná diskusia. Takže, netlačte na pílu.

# Neflirtujte s obsluhou

Áno, môže sa stať, že vás bude obsluhovať krásna čašníčka. A je samozrejmé, že bude pútať vašu pozornosť. Práve na to bacha. Ak ste na rande s niekým, o koho máte záujem, venujte sa výhradne jej a vaše oči musia byť nasmerované na ňu a nie lietať po miestnosti za iným zadkom. Je to navyše neúctivé voči osobe, s ktorou ste prišli a napokon aj dobrým dôvodom na to, aby vstala a odišla. Takže ak chcete, aby vaše rande dopadlo dobre, venujte plnú pozornosť vašej spoločnosti.

Foto: unsplash.com

# Nebuďte až príliš ukecaný

Aj keď chcete slečne, s ktorou ste na rande vyrozprávať svoj úžasný životný príbeh, alebo vaše skvelé zážitky z dovolenky, doprajte priestor aj jej. Skúste viesť rozhovor tak, aby sa k slovu dostala aj ona a nie len vy. Zapojte ju do diskusie a ukážte jej, že je jej súčasťou. Muž by mal byť vnímavý a umožniť partnerke, aby povedala aj ona to, čo povedať chce.

Nedávno som bol svedkom menšieho “debatného krúžku” na jednej párty. Jeho súčasťou boli dve dámy a jeden pán, ktorému sa nezatvorila huba prakticky dve hodiny. Tá krajšia časť spoločnosti sa vôbec nedostávala k slovu a ja som sa ako pozorovateľ zamýšľal nad tým, ako takýchto chlapov ženy vôbec vnímajú. Podľa môjho skromného názoru boli obe ženy neskôr veľmi rady, že sa toho ukecaného chlapa zbavili a že to nie je muž, s ktorým musia tráviť viac času. Tento chlapík podľa mňa nemal dostatok taktu a čo mne na ňom ešte viac liezlo na nervy ako tá jeho ukecanosť bolo to, že liezol do osobného priestoru osoby, ktorej niečo hovoril, čo vrcholne neznášam. A predpokladám, že to vadí aj iným. Však predsa, každý z nás potrebujeme svoj priestor, do ktorého nám nik iný nevstupuje.

# Nestanovujte si ciele

Na rande by ste nemali ísť s tým, že chcete hneď niečo dosiahnuť. Nemajte teda veľké očakávania. Ak ich mať nebudete, budete uvoľnenejší a opadne z vás nervozita či stres. Potom sa s vami bude objekt vašej pozornosti lepšie cítiť. Netlačte na ženu, nesnažte sa ju hneď pobozkať, či dostať do postele. Nechajte veci plynúť, vyvíjať sa prirodzene. Čo sa má stať, to sa stane. Ak budete príliš nátlakový, dosiahnete pravý opak toho, o čo sa snažíte. To mi verte.

Týchto niekoľko rád vzniklo na základe pozorovania a skúseností barmanov, ktorí toho videli viac než dosť. Lebo práve rukami obsluhy prejde denne množstvo randiacich párov, ktoré sú pod ich drobnohľadom. A videli desiatky dobrých, ale i zlých koncov.

Man About, blog pre mužovUlož tento článok na neskôr