Súčasná architektúra snáď nepozná hranice. V Londýne už onedlho pribudne bazén v oblakoch, z ktorého vám padne sánka. Vo výške 250 metrov na 55 poschodí!

Ak sa nebojíte vzrušenia a milujete adrenalín, potom budete po takomto bazéne túžiť. Vyskúšať si v ňom aspoň raz zaplávať. Ale pozor, bude to len pre odvážlivcov, ktorým sa z výšok nezatočí hlava!

Nekonečný bazén bude totiž umiestnený na streche mrakodrapu. A bude z neho šialený 360-stupňový výhľad na celú panorámu mesta. Pod bazénom sa bude nachádzať päťhviezdičkový hotel a práve jeho hostia si budú môcť užiť túto novú atrakciu v brexitom zmietanej metropole Veľkej Británie.

Takže – telo ponorené vo vode, ruky opreté o okraj, ktorý v podstate ani nevidíte a vy len čumíte pod seba. A v čase nízkej oblačnosti môže pokojne platiť okrídlená veta – Máš hlavu v oblakoch!

Strešný bazén bude mať objem 6000 litrov a tvoriť ho budú priehľadné steny a priehľadná podlaha. Všetko z akrylu. Návštevníci budovy tak budú môcť vidieť plavcov priamo nad hlavami. Fascinujúce a úchvatné!

Zdroj: Compass Pools

Tvorcovia mysleli aj na bezpečnosť. Pri bazéne bude umiestnený merač rýchlosti vetra. Pre istotu. Asi by ste neboli celkom radi, keby vás z tej strechy počas plávania odfúklo aj s bazénom.

Zaujímavosťou je aj vykurovací systém bazéna, ktorý bude fungovať vďaka obnoviteľnej energii. Tá bude pochádzať z odpadovej energie z klimatizácie budovy.

Nezabudlo sa ani na efekty. Tento “infinity pool” bude osvetlený celým spektrom svetiel, ktoré v noci dodajú budove efekt žiarivej pochodne.

Výstavba by mala začať v roku 2020. Obrázky, ktoré môžete vidieť sú zatiaľ len vizualizáciami. Tie sa však o pár mesiacov premenia na skutočnosť.

Man About, blog pre mužov

Zdroj:  https://www.compass-pools.co.uk/about-us/news/ 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu