Úvod Lifestyle Bozk na dobrú noc

Bozk na dobrú noc

-

Každý deň po práci sa teším na chvíľu, keď si ľahnem večer do postele. Poznáš ten pocit: uťahaný ako kôň sa konečne natiahneš na svoje lôžko a tvoj celý deň namáhaný chrbát dostane tú najlepšiu odmenu. K pokojnému spánku potom už chýba len jedno. Buď dobrý sex, alebo aspoň bozk na dobrú noc.

bozk na dobru noc

Musím to povedať na rovinu: bez pusy by spánok nebol taký pokojný, ako by mal byť.  A ak sa mám dobre vyspať, potrebujem aj (s)pokojne zaspávať!

Zvyky pred spaním

Každý má svoje návyky pred spánkom. A ver, či never, sú určite dôležité pre tvoj vzťah. Majú svoju symboliku, emóciu, a teda aj svoj význam. Aký? Určite utužujú naše vzťahy s partnerkou.

Ja osobne mám niekoľko takýchto zvykov, ktoré pomáhajú udržiavať rovnováhu vo vzťahu a navyše sú veľmi príjemné. Možno ťa inšpirujú, v niečom pomôžu. Preto sa o ne rád podelím.

Spoločne zaľahnúť do postele

Samozrejme, že nie vždy to ide a rozumní partneri to aj chápu, ale vždy keď je taká možnosť využijem ju. Moja priateľka odchádza každý večer do postele so slovami: “Čakám ťa v postieľke.” Je to taký milý rituál, pri ktorom sa mi na tvári len tak mimovoľne zračí úsmev. Viem, že to povie vždy, každý večer. A čo keď to nepovie? Už vtedy viem, že sa niečo deje, že niečo nie je v poriadku a treba sa o tom čím skôr porozprávať.

Spoločné líhanie si do postele má aj ďalší význam. Nerušíš svoju partnerku, keď neskôr prichádzaš do spálne – napríklad rozsvietením nočnej lampy, alebo búchaním a podobne. Veď si to predstav v opačnom garde. Môže ťa to vytrhnúť zo spánku, čo nie je veľmi príjemné.

bozk na dobru noc, Man About

Porozprávať sa o tom, aký sme mali deň

Ak si toto nestihol ešte predtým, tak je na to fajn priestor pred spaním, v posteli. Len tak, zbežne, ukázať svojej žene, že ťa zaujíma, čo v daný deň prežila. Ale pozor, v posteli sa vyhni rozoberaniu problematických tém, aby neskončili hádkou. Tvoj spánok by bol potom zlý a nepokojný a ráno by si sa zobudil unavený. Takže, odporúčam len “small talk”, prehodiť pár slov a prejaviť záujem. Uvidíš, že to tvoja žena ocení.

Objatie, pritúlenie sa

Toto moja polovička žiada každý deň. Položiť si svoju hlavu na moju hruď a len tak si čítať. Dovtedy, kým ju nepremôže spánok. Je to príjemné ukončenie dňa. Potom príde ďalšia tradícia:

Bozk na dobrú noc

Neveril by si, ale bozk na dobrú noc je dôležitý. Je to prejav náklonnosti, prejav lásky a spriaznenosti duší. Bez bozku na dobrú noc by som pokojne nezaspal. Vedel by som, že ak mi moja partnerka nedá bozk pred spaním, tak niečo nie je v poriadku. Dopraj si pred spaním bozk na dobrú noc. Hneď sa ti bude lepšie zaspávať a budeš mať dobrý upokojujúci pocit.

Dotyky a spojenia

Nie je to len názov divadelného festivalu, ale takto by som pomenoval moju potrebu pri zaspávaní. Jednoducho sa potrebujem dotýkať, najlepšie chodidlami a myslím, že to má rada aj moja partnerka. Dotyk blízkeho človeka, jeho teplo, to je pre každého dôležitá vec a určite je to aj zvyk, ktorý prospieva vzťahu. Ide v podstate o neverbálnu komunikáciu, ktorou dávaš podvedome svojej polovičke najavo, že si rád, že je s tebou.

Ako ďaleko vo svojich dotykoch zájdeš je samozrejme na tebe, ale asi nikto nespochybní moje tvrdenie, keď poviem, že aj večerný sex je príjemná činnosť, po ktorej sa parádne zaspáva.

bozk na dobru noc

A keď na sex jednoducho z akejkoľvek príčiny nie je chuť, tak nezabudni aspoň na ten bozk na dobrú noc. Je to dobrá vec.

-Man About

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov