ÚvodMan AboutChalan bez rúk to dal, ja som to vzdával

Chalan bez rúk to dal, ja som to vzdával

-

Včera som vo fitku zazrel chalana bez rúk. Prvé čo mi napadlo bolo, načo tu chodí? Ale prečo nie? Však cvičiť sa dá rôzne. Čo ma však dostalo je to, že všetko zvláda bez toho, aby sa sťažoval. Zato ja som pri niektorých cvikoch takmer rezignoval.

foto: pixabay.com

Zobrala si ma do parády moja žena. Všimla si, že niektoré cviky vo fitku nerobím správne a povedala mi, že ma bude viesť. Dohliadať na techniku. A poháňať ma, aby som to neflákal. Na záver nášho cvičenia som už nevládal a cvik v plankovej pozícii s pripažovaním jednej z rúk som už takmer vzdal. Nešlo mi to tak ako malo a to ma rozčúlilo. Povedal som, že na to kašlem. Keď to nejde, tak to nejde. Potom som si spomenul na chalana vo vedľajšej miestnosti. Namiesto rúk dva kýptiky, ktoré nemal ani do úrovne lakťov. Makal na bicykli, cvičil nohy, spevňoval zvyšok tela.

Keď to dá on a nesťažuje sa, musím to dať aj ja predsa! Zaťal som zuby a skúšal som cvik znovu a znovu. Nevzdávaj to, prízvukovala mi dookola aj moja manželka. Ak sa budeš vždy hneď na začiatku vzdávať, nikdy sa v ničom neposunieš dopredu! Má pravdu. Musím to skúšať aj napriek prvým nepodarkom. Každý z nás by mal zaťať zuby a riešiť životné situácie tak, ako to len ide. Nesťažovať sa na všetko okolo a pomôcť si sám.

Všetko mi to docvaklo až po cvičení v šatni. Najskôr ma vyrušil škrípajúci zvuk kovu o dlaždice na podlahe. Pozrel som sa smerom, odkiaľ nepríjemný zvuk prichádzal a zbadal som toho chalana bez rúk. Nohami si priťahoval lavicu bližšie k skrinke. Potom si ústami rozväzoval šnúrky na teniskách. Netuším ako si ich vôbec viaže. Potom ústami a zvyškom paží odomykal skrinku, aby si vybral svoje veci. Nechcel som ho sledovať ďalej, lebo mi ho bolo ľúto.

pixabay.com

Ten chalan však ľútosť nepotrebuje. On si zaslúžil obdiv. Ľutovať treba tých, ktorí sú zdraví a v poriadku a nedokážu sa o seba postarať. Hnevám sa sám na seba, lebo som zdravý a vzdávam veci skôr, ako premôžem svoju lenivosť či komfortnú zónu.

Vždy pri cvičení, ale aj v iných situáciách si spomeniem na toho chlapca vo fitku. Zatnem zuby a pôjdem ďalej. Dopredu. Za svojim cieľom. Tak, ako on.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov

Error decoding the Instagram API json