Keď s vašim dievčaťom len začínate chodiť, ste jeden druhým očarení. Všetko sa vám zdá krásne, romantické, smiešne, zábavné. Vaša myseľ je od lásky vyšponovaná ako guma na trampolíne a vy myslíte len na ňu. A na to, ako ju urobiť šťastnou.

Hovorí sa, že láska hory prenáša. Vtedy by ste vedeli posunúť aj ruskú horiacu lokomotívu. Však kvôli nej všetko. No a potom tá guma povoľuje. Pomaly a isto. Už nemáte chuť až tak často pre ňu trhať lúčne kvety a púšťať jej zaľúbené piesne na Spotify. Záujem však o ňu stále máte. Ako teda znova natiahnuť tú povestnú gumu a vyvolať na vašej dievčine tú sexi husiu kožu?

Máte šťastie, lebo ja vám to prezradím. Tu je niekoľko tipov.

# Buďte tým, kým ste

Myslíte si, že v dnešnom svete je ľahké byť sám sebou? Alebo sa radšej snažíme byť niekým iným? Spomeňte si na všetky tie fotky na Facebooku či Instagrame. Nesnažíme sa byť na nich trochu vytúnovaní? Prikrášlení? Zabalení do pekného lesklého obalu ako tovar na predaj v luxusnej predajni? Však keď sa chceme predať, treba trošku toho správneho marketingu. Ale bacha na vec! Lebo všetkého veľa škodí. Dávajte si pozor na to, že keď vás vaša partnerka po čase “rozbalí”, aby pod pozlátkom nenašla “poškodený tovar”. Lebo reklamácia je stále možná. A vy sa ocitnete naspäť v regáli, medzi výpredajovým tovarom. No… dosť bolo metafor. Chcem tým všetkým povedať – buďte tým kým ste. Nehrajte divadlo, ktoré ona aj tak časom odhalí. Najlepšie je, aby ste sa skutočne spoznali. Každý máme svoje silné i slabé stránky. Ale keď niekoho milujeme, sme schopní naše slabiny akceptovať.

#Buďte zdvorilý

Gavalierstvo snáď ešte úplne nevymrelo. A aj keď dnes môže mať modernú podobu, malo by tu stále ešte kdesi byť. Keď svojej “cici” otvoríte dvere, odprevadíte ju večer domov, alebo jej pomôžete s nákupmi, nič tým nepokazíte. Práve naopak. Aj takéto malé gestá, drobnosti, nezostávajú bez povšimnutia. V srdci ju budú určite hriať. Bude mať pocit, že sa o ňu chcete starať. A to, sa väčšine žien páči.

# Venujte jej 100-percentnú pozornosť

Keď ste s ňou, odložte smartfón. Vaše správy, komentáre či lajky si skontrolujete aj neskôr, doma, keď už nebude pri vás. Keď jej ale robíte spoločnosť, ukážte jej, že pre vás je vtedy jediná priorita práve ona. Len ona.

Foto: Unsplash.com

# Všímajte si, čo sa jej páči a čo nepáči

A potom ju prekvapte. Zoberte ju na koncert jej obľúbenej kapely. Kúpte jej kvety, ktoré miluje. Všimnite si, keď zmení farbu vlasov a pochváľte ju za to. Jednoducho, zahrajte na tú jej správnu strunu, nu-nu-nu-nu.

# Buďte pri nej, keď vás potrebuje

A tým nemyslím, že máte byť pri nej, keď vás chce použiť ako rohožku. To by nebolo príliš dobré. Vtedy radšej utekajte. Buďte pri nej vtedy, keď bude potrebovať vaše ra-me-no. Ukážte jej, že dokážete byť chápavý, dokážete ju vypočuť a okrem toho, že ste vtipný, viete byť aj vážny a poradiť jej. A keď poradiť neviete, stačí aj to, že ju aspoň vypočujete. To je tiež dosť. Niekedy viac ako dosť.

Foto: unsplash.com

# Nehovorte stále o sebe, naučte sa počúvať

Trochu to súvisí s predošlou radou, ale nie úplne. Táto je o tom, aby ste pri debatách neboli len “ja, ja, ja”, ale aby ste dokázali počúvať ju. Aj také úplne bežné veci. Napríklad, aký mala deň. Alebo, čo bolo na stretku s kamoškami. Aj ona je len človek a potrebuje sa niekomu zdôveriť, vyrozprávať, podeliť sa o zážitky. A s kým, ak nie s vami? Buďte dobrým poslucháčom. To sa cení. A mega…

Foto: Pixabay.com

# Doprajte jej pocit výnimočnosti

Poznačte si do mobilu dôležité dátumy. Napríklad dňa, keď ste sa prvýkrát stretli, keď ste mali prvé rande, dňa, keď ste začali spolu chodiť. A nezabudnite na jej meniny a narodeniny. Ako sa to nám, mužom, bežne stáva. Samozrejme aj mne. A verte, že to ženy potom mrzí. Takže, buďte vy ten, ktorý si pamätá a myslí na ňu. Doprajte jej ten pocit, že práve ona je tá najdôležitejšia a najvýnimočnejšia vo vašom živote. Milo ju prekvapujte. Či už na začiatku vzťahu alebo aj po rokoch.

# Dajte jej vedieť, že na ňu myslíte

Vám by sa páčilo, keby sa vám celý dlhý deň ani len neozvala? Takže, chyťte do ruky smartfón, otvorte messenger alebo whatsapp a pošlite jej srdiečko. Bozk. A napíšte jej len krátke dve slová: Ľúbim ťa. To stačí. Keď sa jej takto ozvete v strede dňa a pred spaním, bude vysmiata ako lečo. A spokojná. A spokojná žena neprská a nehryzie. To chceme, no nie?

# Otvorte sa jej

Ak vám na nej skutočne záleží a máte pocit, že ona je pre vás naozaj tá pravá, otvorte sa jej. Povedzte jej o svojich problémoch, obavách, skrytých túžbach. Ak je to baba na jednu noc, tak si to radšej nechajte pre seba. Ale ak je to vážnejšie, alebo chcete, aby bolo, buďte k nej otvorený. Nezatajujte, neklamte. Lebo v opačnom prípade sa vám to vráti ako odrazená guľka. A v tej nepravej chvíli tak, že vás trafí priamo do srdca. A ten plač nebudem chcieť počuť.

# Bonus: Zlaté pravidlo

A ešte jedna rada na záver. Zlatá rada. NEBERTE VAŠU PARTNERKU AKO SAMOZREJMOSŤ! Ako hovorí moja žena: Jeden deň tu som, druhý už byť nemusím. Je v tom veľa pravdy. Zamyslite sa nad tým a podľa toho konajte.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu