shop-cart

Práve čítate: Čo na seba do práce teraz v lete? Skús toto

Čo na seba do práce teraz v lete? Skús toto

Aj ty sa často ráno rozhoduješ, čo rýchlo na seba obliecť do práce? A najmä teraz, v lete, keď je tak teplo? Tu je niekoľko rád a tipov ako túto dilemu vyriešiť.

Inšpiráciu som čerpal u mojej obľúbenej značky pánskeho oblečenia Massimo Dutti, ale samozrejme, hľadať môžeš aj inde. Ber to teda ako jednu z možností.

Ja osobne si ráno rád pospím a často nemám čas dlho špekulovať nad tým, čo na seba do práce, alebo sa mi nechce riešiť žehlenie košele. Aj preto uprednostňujem materiál, ktorý stačí po opraní vyvesiť na ramienko a po vyschnutí ho môžeš len obliecť na seba.

Čo na seba práve v lete

Počas horúcich letných dní asi nikto z nás nechce na seba obliekať niečo, v čom mu je horúco a v čom sa necíti pohodlne. Aj preto sú vhodné najmä materiály, ktoré dobre odvádzajú (sajú) pot, sú vzdušné a voľnejšie.

Začni nátelníkom

Ako som už písal v jednom z predchádzajúcich blogov, je jedno, či je zima a či leto, základ u mňa tvorí tielko (nátelník), ktorý zabraňuje tomu, aby som mal viditeľné kruhy pod pažami alebo na hrudi, či na chrbte. Nehreje, je vyrobený z veľmi tenkého a dobrého materiálu, ktorým je jemná dlhovlákenná mako bavlna Swiss Cotton. Na krku je fajn mať véčko, aby nátelník nevytŕčal spod košele a bol naozaj tak nenápadný a neviditeľný ako má byť.

čo na seba

Zdroj foto: stevula.sk

Nezabudni na prostriedky proti poteniu

Samozrejme, pred oblečením použiť deodorant alebo antiperspirant, alebo aj oba, aby sme zabránili nadmernému poteniu a prípadnému neželanému zápachu.

čo na seba do práce, v lete

Košeľa

No a potom už volíme košeľu, z ľahkého letného materiálu. Tričko s krátkym rukávom si nechaj na doma alebo na voľnočasové aktivity, do práce príď radšej v košeli s dlhým, nikdy nie s krátkym rukávom. Dlhý rukáv môžeš v prípade potreby vyhrnúť, vyrolovať. Košeľu pokojne nechaj na nohaviciach, alebo si ju zakasaj, podľa toho, čo preferuješ.

Čo na seba do práce, v lete, Man About

Zdroj fotografií: Massimo Dutti

Nohavice

Nohavice by mali byť tiež tenšie, ľahké a voľnejšie, aby ti nebolo zbytočne teplo. Nezabudni nohavice s košeľou farebne zladiť, aby si si na seba neobliekol farebné kombinácie, ktoré spolu nepasujú.

Čo na seba do práce, Man About

Čo na nohy

No a na nohy potom už len plátené topánky, tenisky, alebo ľahké mokasíny, niečo vzdušné. Ponožky musia byť, tiež zvoľ také, aby sa hodili. Do tenisiek členkové, do topánok skús niečo veselé, možno aj trochu viac nápadné. Nič samozrejme nepokazíš ani čiernymi ponožkami, ktoré sa hodia ku všetkému.

Čo na seba do práce

Len nie ponožky do sandál? Ok? Veď vieš!

-Man About, blog pre mužovUlož tento článok na neskôr