Keďže tých činností, ktoré dnes môžeme robiť nie je až toľko ako v normálnom režime, viac z nás si kráti čas sledovaním filmov alebo seriálov. Mám pre vás niekoľko odporúčaní, čo sa oplatí vidieť.

Osobne momentálne využívam dve služby – Netflix a HBO GO. Netflix si platím a HBO GO využívam možnosť mesiac zdarma. Pre tých, ktorí ešte tieto služby nevyužívate, všetky ponúkajú možnosť vyskúšania na niekoľko týždňov bezplatne.

A čo odporúčam vidieť? Tu je niekoľko mojich tipov.

Dom z papieru (La casa del papel, v angličtine Money Heist)

Zdroj: Netflix

Viacerí z vás už určite túto španielsku “dobrôtku” poznáte. Teraz začala už jej štvrtá séria a vôbec jej napätie neklesá. Viete ako to niekedy chodí – prvá séria super a potom to ide dolu vodou. Ale to nie je prípad tohto seriálu, v ktorom partia hlavných hrdinov vykráda tlačiareň peňazí a potom národnú banku. Mozog celej operácie, Profesor, má vždy všetko premyslené na niekoľko krokov dopredu a zdá sa, že vždy počíta so všetkým, čo by sa mohlo pokaziť. Aj keď, nie vždy sa to dá a potom sa musí všetko hasiť “za pochodu”. A my diváci si potom musíme obhrýzať od nervozity nechty.

Ide o seriál plný napätia, zvratov, dynamiky i zábavy. Jednoznačne odporúčam sledovať, ak tak ešte nerobíte.

Zdroj: Youtube

Kominského metóda (The Kominski method)

Zdroj: Netflix

No… ako by som začal. Tento seriál odporúčam pozerať mužom cca nad 40 rokov. Mladší ho asi nepochopia. Je totiž satirou na starnutie a všetko, čo s tým súvisí. Problémy s erekciou, prostatou, depresie z veku. Všetko je ale podané neskutočne vtipne, takže ja osobne som sa niekoľkokrát pristihol ako sa nahlas rehocem. V hlavnej úlohe je Michael Douglas a s ním aj Alar Arkin v úlohe starého mrzúta. Keby nebolo práve jeho, nebolo by to v mnohých prípadoch až tak vtipné.

Tento komediálny seriál vrelo odporúčam na odľahčenie dnešných dní, keď nám všetko padá na hlavu a y nevieme, čo nás čaká. Títo dvaja páni ukazujú nám chlapom presne to, čo nás raz čaká 😀 Skôr alebo neskôr.

Zdroj: Youtube

Nový pápež (The new pope)

Zdroj: HBO GO

Neviem, či ste niekto videli prvú sériu, ktorá sa volala Mladý pápež (The young pope). V hlavnej úlohe hral sexy pápeža Jude Law. Už vtedy som si tento seriál, ktorý poukazuje na skostnatenú cirkev, zamiloval. Režisér Paolo Sorrentino vie, čo robí. Na to, aby poukázal na negatívne veci v katolíckej cirkvi, tak mnohé z nich zosmiešňuje a parabolizuje (preháňa). A niekedy aj nie. A práve to robí tento seriál takým výnimočným.

Ak ste nevideli prvú sériu tak si pozrite najskôr tú, lebo jedna na druhú nadväzujú.

Zdroj: HBO GO

V druhej sérii hrá nového pápeža skvelý John Malkovich, objavia sa ta však aj Merylin Menson alebo Sheron Stone. A ich scény stoja za to!

Samozrejme, na streamovacích službách je toho oveľa oveľa viac, každý si vyberie niečo, podľa vlastnej chuti a žánru, ktorý ho baví najviac.

Ďalšie tipy prinesiem zase o niekoľko dní.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu