Môže sa to stať? Môže. A je to aj dosť pravdepodobné. Veď sme len ľudia. A okolo nás chodí toľko krásnych žien (v opačnom garde mužov), do ktorých by nebolo až také ťažké sa zaľúbiť. Zažil som si to aj ja. Ako potom z toho von?

foto: pixabay.com

Mal som vážnu známosť. Chodili sme spolu nejaký ten rok a celkom nám to klapalo. Postupom času sa začali trúsiť aj reči o svadbe a prirodzene to tam aj smerovalo. Až pokým… som nestretol ďalšiu ženu. Postupom času sa medzi nami rozvinul určitý druh vzťahu. Neskutočne ma priťahovala. A bolo to vzájomné. Skočili sme do toho po hlave. Nedbajúc na možné následky…

Keď máš odrazu dve ženy

A ja som mal zrazu v rovnakom čase dve ženy. A ľúbil som obe. Bolo by ľahšie, ak by sa obe vyskytovali ďaleko od seba, ale… život nám vie pripraviť aj také situácie, ktoré by sme si sami nikdy nevybrali. Takže, dve “moje” ženy som mal v podstate na jednom mieste. Takpovediac, na jednom malom smetisku bol zrazu jeden kohút a dve sliepky.

Verte mi, bolo to peklíčko. Nevedel som kam z konopí. Schudol som viac ako desať kíl. Tajiť to nebolo ľahké. V hlave som to mal strašne pomotané. Môj mozog bol vyžmýkaný a úplne nepoužiteľný. Zatienilo ho niečo iné. Áno, tušíte správne. To, čo máme my, muži, nižšie od pása.

foto: pixabay.com

Pre ktorú sa rozhodnúť? Vsadiť na rozum alebo srdce?

Toto rozhodovanie môže byť ťažké. A aj pre mňa bolo ťažké. Ale rozhodnúť sa treba. Ťahať to s dvomi naraz môže byť síce pre niekoho lákavé, ale rovnako to môže znamenať veľmi škaredý koniec. Napríklad taký, že prídete o obe. Navyše, žiť v spleti klamstiev a v nepretržitej pretvárke je psychicky namáhavé, a napokon, je to pre všetkých aktérov tejto aférky nefér.

Nemyslieť genitáliami

Prí výbere, ktorá z tých dvoch je tá pravá, musíte premýšľať s chladnou hlavou. A to je skutočne veľká výzva. Lebo, priznajme si, v týchto chvíľach často myslíme niečím iným, než hlavou. Takže, skúste si hlavičku trošku vyvetrať a prekonať akékovek hriešne myšlienky, ktoré vás môžu naviesť na nesprávnu cestu.

Váš výber by mal byť úprimný. Mal by byť vedený tým, čo skutočne chcete od života. Opýtajte sa sami seba – Ako tá ktorá partnerka zapadá do vašich životných plánov? Musíte teda vedieť, čo v skutočnosti hľadáte. Koho hľadáte. Z dlhodobého, nie len krátkodobého hľadiska.

Vsadil som na nesprávnu kartu?

Ako to dopadlo u mňa? Ja som sa vtedy s čistou hlavou nerozhodoval. Myslel som niečím iným, než som mal. A tak to aj dopadlo. Vybral som si tú nesprávnu. Netvrdím, že sme mali zlý vzťah. Zažili sme aj veľa pekného. Dopadlo to ale katastrofálne. Opustila ma kvôli inému. Nezistil som to však hneď. Až o pár mesiacov, či rokov.

Keď vzťah neklape

Je však možné, že ani jedna z nich by nebola tá správna. Lebo… ak si nájdete inú počas aktuálneho vzťahu, asi to svedčí o tom, že vám tam niečo neklape. To bol, zdá sa, aj môj prípad. Možno by však ani druhá moja voľba nebola napokon úspešná, ktovie. A možno áno. To sa dnes už nedozviem.

Foto: freepik.com

Svoju chybu radšej rýchlo napravte

Neurobte teda aj vy tú istú chybu, ako som vtedy urobil ja. Ak ste sa ocitli na križovatke a máte naraz dve lásky, dajte si “time out”, pouvažujte nad tým, ktorá je pre vás tá pravá a s tou druhou to ukončite skôr, než vám to nepokazí aktuálny život.

Ale, ak vám môžem úplne na rovinu poradiť, radšej sa takejto situácii snažte vyhnúť. Nebudete musieť riešiť problém, ktorý môže byť nad vaše sily.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu