shop-cart

Práve čítate: Čo stojí za namakanou postavou Jasona Momou?

Čo stojí za namakanou postavou Jasona Momou?

Určite ste si všimli, že herec Jason Momoa je vo veľmi dobrej fyzickej kondícii. Asi v najlepšej za celý svoj život. Jeho doterajšie herecké úlohy si to v podstate vyžadovali. Aquaman však prekonal všetko.

Jasom Momoa ako Aquaman, DC Extended Univese

Jason Momoa zaujal všetkých fanúšikov jedného z najsledovanejších seriálov histórie Game of Thrones (Hra o tróny), kde sa predstavil v roli Khala Droga, manžela obdivovanej blonďavej “matky drakov” Khaleesi.

Jason ako Khal Drogo v Game of Thrones

Fanúšikovia seriálov si tiež určite nenechajú ujsť aj ďalšiu radu vo filmovej sérii z dielne Netfixu, Frontier, kde hrá Jason úlohu domorodého obchodníka s kožušinami, lovca a zároveň lovenú zver.

J. Momoa v seriáli Frontier, zdroj: Netflix

No a aktuálne ide v kinách jeho najnovší film Aquaman, kde si musel J. Momoa skutočne máknuť, aby splnil predstavy tvorcov veľkofilmu.

Životný štýl Jasona je prirodzene nastavený tak, aby takéto úlohy hravo zvládal. Ráno vstáva takpovediac so sliepkami, nerád zbytočne dlho vylihuje v posteli. V podstate si to nemôže ani dovoliť, keďže má dve malé deti. Ak chce stihnúť niečo pre seba urobiť, musí vstávať ešte skôr ako oni. Často vtedy, keď vychádza slnko. Vtedy robí všetko, čo sa dá. Behá do kopca a cvičí. A popri tom si vychutnáva samotu – len on a jeho vlastné myšlienky. “Presne to mám rád,” tvrdí. Ráno robí aj ďalšie obľúbené činnosti – surfuje, pláva, lezie, boxuje.

Ako sa ale Jason Momoa stará o svoje telo a čo všetko robí preto, aby zvládol aj úlohu superhrdinu v akčnom filme? Tomuto vďačí za svoj úspech:

Do svojho tréningu zaradil horolezectvo

Každý, kto sleduje Jasona na sociálnych sieťach vie, že je vášnivý horolezec. Práve lezenie zaradil k cvičeniu s činkami a jeho tréner to veľmi pochvaľuje. Lezenie mu pomohlo vyrysovať svalstvo do perfektnej podoby, ktorú môžeme vidieť vo filme Aquaman.

Zdroj: Instagram

Cvičil pod vedením Marka Twighta

Zakladateľ Gym Jones, M. Twight je známy tým, že so svojimi cvičencami robí veľmi námáhavé, až šialané cvičebné režimy. Ale výsledky sú viditeľné. Práve Twight bol kľúčom k úspechu J. Momou, a to tým, že nestaval na klasickej kulturistike, ale na funkčných tréningoch (cvičenie s vlastnou váhou). Práve bývalý horolezec Twight priviedol Jasona k lezeniu a Jason Momoa zase po rokoch donútil Twighta opäť liezť. Výsledky tejto kombinácie cvičení sú jasne viditeľné.

“Starám sa o svoje srdce a ono sa potom stará o mňa.”

– J. Momoa

Nevynechával kardio

Práve kardio je neobľúbenou časťou režimu viacerých kulturistov. Jason ho však miluje. Vie, že aj vďaka nemu je jeho postava taká aká je a navyše ho núti k zdravému životnému štýlu. “Ja sa takto starám o svoje srdce a moje srdce sa potom stará o mňa,” tvrdí Momoa, podľa ktorého 45 minút kardia denne pomáha človeku fyzicky i mentálne. “Práve ranné kardio núti naše telo spáliť viac tukov a vzniknutú energiu potom využívame ako palivo počas celého dňa,” hovorí herec.

Pravidelný tréning

Jason Momoa bol na tom fyzicky veľmi dobre už predtým, ako sa rozhodol pre úlohu Aquamana. Ak chcel nabrať ešte viac svalov, musel na sebe makať ešte viac ako predtým. A pravidelne. Okrem toho, že jeho popularita si vyžaduje množstvo verejných vystúpení a spoločenských povinností, Jason je navyše i otec a manžel, s čím je spojená ďalšia zodpovednosť. Popri tom všetkom však musel chodiť to fitka 5-6 krát týždenne na dve hodiny. A nešlo o obyčajné tréningy, ale o tréningy Marka Twighta. Kto sa chcete presvedčiť, nájdite si ich napríklad tu, na youtube.

“Ranné kardio núti naše telo spáliť viac tukov a vzniknutú energiu potom využívame ako palivo počas celého dňa.”

Trénoval, aby získal silu, nie objem

Existuje mylná predstava, že každý, kto má hordu svalov a je objemný, je aj silný. Nie je to tak. Tréningy zamerané na silu sa výrazne líšia od tréningov zameraných na objem. Práve tak boli zamerané tréningy Jasona Momou s M. Twightom. Boli silové a funkčné. Výsledkom je fakt, že Jason má neskutočnú silu, o čom sa mohla presvedčiť aj kulturistická legenda Lou Ferrigno.

Nešalel kvôli sixpacku

Ak ste si pri pohľade na Jasona v úlohe Aquamana pomysleli, koľko sa musel špeciálne venovať cvičeniu brucha, mýlite sa. Za jeho tehličkami je len poriadny funkčný tréning, klasické brušáky a správna strava.

Cvičenie prispôsoboval nakrúcaniu

Pri nabitom režime natáčania nebolo možné, aby mal Momoa prísny tréningový režim. Tréner ho teda musel prispôsobiť nakrúcaniu a progres bol reakciou na požiadavky filmu. Ak bola na rade scéna, kde hral Jason od pol pása hore nahý, tréningy boli zamerané tak, aby vynikla práve táto časť tela. Aj napriek takémuto vynútenému režimu bolo cvičenie realizované tak, aby v dlhodobom horizonte herec dosahoval požadované výsledky.

Aj takto trénoval Jason Momoa na úlohu Aquamana, zdroj: youtube

Man About, blog pre mužov

Zdroj: www.looper.com


Ulož tento článok na neskôr