Úvod Lifestyle Divní ľudia v Tatrách alebo z čoho mi ostával rozum stáť

Divní ľudia v Tatrách alebo z čoho mi ostával rozum stáť

Človek okolo seba vidí kadečo. Ale toto?!

-

Tatry sú plné divných ľudí. Možno sme do tejto skupiny pre niekoho patrili aj my, ale ja som tak zase videl iných. Ja sám seba radím za mestkého príležitostného turistu, ale snažím sa používať sedliacky rozum. Čo so teda uplynulé dni v našich malých veľhorách videl?

Foto: Man About

Najskôr napíšem jednu vec. Keď viem, že nie som skalný a skúsený turista, tak sa netrepem na ťažké a dlhé túry. Nebudem si na jednu dovolenku v Tatrách kupovať vibramy, ktoré navyše nemám rozchodené, lebo nie je kde, lepšie povedané, nechcelo by sa mi ich rozchodiť. Takže som si volil túry vhodné nielen mojim turistickým skúsenostiam, kondícii, ale aj obuvi. Tou boli bežné ale kvalitné (asi bežecké) tenisky s kavlitnou odpruženou podrážkou. No a pre toto všetko som zvolil tú najjednoduchšiu túru, zo Štrbského plesa na Popradské pleso. Išlo sa po červenej značke, tabuľky uvádzali 1 h 05 min., ale treba sa pripraviť na 1 h 15-20 minút. Pripomínam, že sa uvádza len čas na cestu tam, takže rovnaký čas treba rátať aj nazad.

Keď chýba zdravý rozum

Nuž i tak si vykračujúc hore brehom tatranským, po všakovakých skalami vykladaných chodníkoch si človek všimne všeličo. Hneď na úvod stretneme nadrbanú postaršiu českú turistku s partiou ďalších dôchodcov. Pani sa plietol jazyk a bola nadmieru veselá, tak som usúdil, že mala celkom kvalitne vyžraté. Jedine, že by som sa mýlil a pani by mala chorobu, ktorá sem tam prepadne aj českú hlavu štátu Zemana, keď má problém s rovnováhou a tvrdí, že má nejaký vírus. Tak, či onak, pani som nevidel dojsť do na vrchol, možno to vzdali v štvrtine cesty. Ktovie.

Cestou nazad som si zase všimol obéznu opäť postaršiu pani s totálne opuchnutými nohami vo vyčaptaných gumených sandálkach. Asi to bola Slovenka, lebo v nich nemala natrepané ponožky. Inak, treba povedať, že ponožky v sandáloch nenosia len Česi, ale aj Slováci. Denne tak vidím kopec postarších mužov na Slovensku. To som ale kúsok odbočil. Táto korpulentná dámička si v týchto sandálkach vykračovala po dosť nebezpečnom skalnatom teréne. Nečudujem sa, že sa denne v Tatrách zraní kopec ľudí. Kopec nezodpovedných či totálne hlúpych ľudí, ktorí nerozmýšľajú.

Na ďalší deň som zase na Skalnatom plese videl nejakú mladú fiflenu v tých trápnych chlpatých šľapkách s ružovou srsťou či čo to je. Viete, také tie gýčové papuče, ktoré vyzerajú ako zimné “bačkory”, lenže fifleny ich nosia ako trendy obuv na leto. No, sorry, neprišiel som tomu na chuť ani v meste. Ale v Tatrách? Rozum sa mi zastavoval. Ružové nalakované nechty, blond vlasy, ružové chlpaté šlapky. A toto čudo vystúpi z lanovky vo výške 1750 metrov. Ako hovoria vyhodňare – glupota…

Foto: Man About

Nevidím, nepočujem

Prejdem ale na ďalšiu vec, ktorá ma celkom dosť v Tatrách srala. Mnohé kvalitnejšie hotely disponujú wellnessom so saunami, bazénmi, vírivkami. To nie je to, čo ma serie prirodzene, naopak, to ma teší. Serie ma správanie mnohých hostí.

Rozumiem, že mnohí ľudia nemajú skúsenosti s tým, ako sa správať v saunách. Ale predpokladal by som, že by mohli aspoň vedieť čítať. Tak by sa napríklad nemohlo stať, že keď je niečo nazvané BEZPLAVKOVÁ ZÓNA, tak sa tam nebudú trepať ľudia v plavkách. Ale trepali. A väčšina.

Stalo sa nám napríklad, že sme po saune, kde sa zásadne sedí výhradne v plachách, išli do vírivky nahí, lebo veď plavky pri sebe nemáte. A v tom sa do tej istej vírivky dotrepe matka s osemročným synáčikom. Matka v plavkách samozrejme, lebo veď do bezplavkovej zóny sa výhradne chodí v plavkách. No a hneď vedľa nápisu “bezplavková zóna” je ceduľa s informáciou, že “zákaz vstupu pre deti do 14 rokov”. Tak, ako ináč, než porušiť zákaz hneď dvakrát, no nie? A predstavte si ten blbý pocit, keď panička so synáčikom netušia, že tam so ženou sedíme úplne nahí. Vlezú k nám do vírivky a čumia. Namiesto toho, aby sa blbo cítili oni, sa blbo cítime my. My, čo nič neporušujeme.

Foto: Man About

A tak vravím – hotely a saunové svety by mali svojich hostí vzdelávať a upozorňovať. Hosť-nehosť, zákazník náš pán-nepán, z hrušky dole! Do sauny sa nechodí v plavkách. Bodka. Ak sa hanbíte, tak do sauny jednoducho nelezte. Bodka. Výkričník. Je to úplne jednoduché.

Verím, že sa aj toto všetko časom zmení. Alebo neverím? Sám neviem. Verím, lebo som optimista a ľudia sú učenliví. Neverím, lebo som realista a denne vidím na sociálnych sieťach a kade tade aj strašne veľa jebnutých ľudí. Takže budúcnosť je vo hviezdach…

Tatry sú krásne. Nekazme ich ľudskou “glupotou”.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Moje osvedčené desatoro na výrazné zlepšenie postavy

Cvičil som a neprinášalo to želané výsledky. Teraz to robím inak. Zhrnul som všetko, čo som sa sám na sebe naučil.

Niekoľko trikov a rád na pekné fotky z mobilu

Asi každý z nás používa mobilný telefón aj na fotenie kadejakých snímkov. Ale nie vždy je jednoduché urobiť dobrú fotku.

Whisky Benriach predstavila novinky a nový dizajn

Škótska whisky Benriach predstavila niekoľko noviniek. Okrem nových lahodných nápojov aj nový dizajn fľaše. Určite odporúčam ochutnať.

Toto lietadlo môže znížiť časy medzi destináciami o polovicu

Prototyp tohto supersonického stroja predstavia už o pár týždňov. Zmení letecký priemysel na nepoznanie? Uvidíme.

5 mýtov o tom, čo sa ženám na mužoch páči

Je pravda, že ženy uprednostňujú bohatých, svalnatých alebo pekných mužov? Kto má skutočne u žien väčšiu šancu?

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov