More

  Dobre oblečení muži majú navrch

  Keď kráčame po ulici, okoloidúci si nás môžu všimnúť z dvoch dôvodov. Buď sme veľmi dobre oblečení alebo naopak hrozne. No a potom je aj iná možnosť, že si nás nikto ani len nevšimne, lebo zapadáme do šedého priemeru. Kde sa nachádzate vy?

  Foto: Massimo Dutti

  Ja osobne sa snažím vyzerať stále čo najlepšie. Chcem byť oblečený štýlovo a som spokojný, keď som pekne farebne zladený. jednoducho sa cítim dobre a vidím, že sa na mňa ľudia a samozrejme najčastejšie ženy obzrú.

  Zaujal som kolegovu ženu

  Minule ma potešil a aj pobavil môj kolega, ktorého som aj s jeho manželkou stretol v nemenovanom nákupnom centre. Ako mi na druhý deň povedal, jeho žena ho po stretnutí “sfúkla”. Prvýkrát preto, že nás nezoznámil. A druhýkrát preto, že prečo nechodí aj on tak pekne oblečený a zladený?! Poteší…

  A čo som mal vlastne na sebe? Nič extrémne zvláštne, ale bolo som celkom fajn zladený. Mal som tmavomodré slušné džíny, hnedý sveter, hnedé kožené šnurovacie poltopánky, štýlový úzky kabát vo farbe kamel a bordový šál. Úplne náhodou som si zobral aj bordový dáždnik a práve táto kombinácia na dámu zapôsobila. Ale to len na odľahčenie…

  Foto: Massimo Dutti

  Inšpirácie na jeseň a zimu

  V tomto blogu vás chcem trošku inšpirovať a ukázať vám, aké možnosti dnes v oblasti pánskej módy máme a čo je dnes in. Samozrejme, úplne najdôležitejšie je to, aby ste sa v oblečení, ktoré si dávate na seba cítili úplne pohodlne a dobre. To je bod číslo jedna. Na druhom mieste je to, aby ste mali na sebe odev, ktorý nie je extrémne opotrebovaný a ktorý vám nesedí. Napríklad že je vám veľký, visí na vás, alebo naopak, je malý. Mňa napríklad vedia “dostať” chlapíci, ktorí si vykračujú v tričku, z ktorého im vytŕča polovica brucha. Je to nechutné, takýmto veciam sa snažte vyhnúť. Ak máte určité fyzické nedostatky, pokúste sa ich oblečením zakryť. Naopak, ak sa máte čím pochváliť, ukážte to.

  Ak nedokážete byť lepší ako vaši konkurenti, tak sa aspoň lepšie oblečte.

  anna wintour,
  bývalá Šéfredaktorka časopisu Vogue

  Poďme sa ale pozrieť na to, čo sa dnes nosí. Mňa osobne inšpiruje značka Massimo Dutti. Nechcem teraz povedať, že si musíte kúpiť ich oblečenie. Mne osobne sa páči a rád sa na ich modely pozerám. A nie, neplatia mi, a nemám s nimi ani žiadnu spoluprácu. A dokonca, zatiaľ, ani žiadny kúsok oblečenia ich značky. Hovorím o štýle, o trendoch a možnostiach. Takže tu sú moje tipy na obdobie jesene a zimy.

  Foto: Massimo Dutti

  Prispôsobte sa počasiu

  Keďže je chladnejšie a čakajú nás sychravé a studenšie dni, je prirodzené, že sa musíme obliekať teplejšie. Ale nie zase tak, aby sme sa priveľmi potili, lebo spotený chlap nie je bohviečo…

  Foto: Massimo Dutti

  Momentálne tu máme obdobie pulóvrov, svetrov a rolákov. Pri ich výbere si dávajte pozoro na to, aby vám neboli zbytočne veľké, dnes sú v trende skôr obtiahnuté veci. Čo sa týka farby, ladiť sa môžete do farieb jesene, zemitých farieb alebo čiernej či bielej. Tie sú aktuálne vždy. Odporúčaný materiál? Vlna, bavlna, kašmír.

  Na veľkosti záleží

  Čo sa týka nohavíc, nič nepokazíte slušnými džínsami, károvanými nohavicami, ale dobre budete vyzerať aj v menšestrákoch úzkeho strihu. Inak, pozrite sa do zrkadla, či vám sedia na zadku! Moja žena mi totiž nadáva, že mi moje obľúbené nohavice na zadnej časti tela padajú a visia a nevyzerá to dobre. Dajte si povedať aspoň vy! Heh…

  Foto: Massimo Dutti

  Obuv? Tenisky alebo kožené topánky. Niečo, čo hneď nepremokne a nebude vám zima od nôh. Mať soplík je predsa smrť!

  Nemusí byť drahé, musí sedieť

  No a aby sme sa poriadne zaodeli, treba aj nejakú vetrovku alebo kabát. Dnes je obdobie kabátov, možností je veľa a stačí si len vybrať. Kabát vo farbe kamel je stávka na istotu, ale zariskovať môžete aj v old schoolovom károvanom kabáte. Opäť – musí vám sedieť, nech nevyzeráte ako strašiak v žite.

  Foto: Massimo Dutti

  A na záver doplnky. Na krk šatka či šál, pokojne aj výraznejšej farby, nech vás niečo oživí. A peknými hodinkami len ukážete, že ste úspešný muž. A nemusia byť ani extrémne drahé a s vodotriskom.

  Foto: Massimo Dutti

  Verím, že som vás aspoň trochu inšpiroval…

  Man About, blog pre mužov

  Latest articles

  spot_imgspot_img

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img