ÚvodWhiskyDve legendy sa spojili. Prinesú niečo výnimočné

Dve legendy sa spojili. Prinesú niečo výnimočné

Spojenie značiek Aston Martin a Bowmore viedlo k exkluzívnemu výsledku.

-

Dve legendy. Dva rôzne svetoznáme a uznávané produkty, dve značky, ktoré využívajú najmä muži. Legenda sveta luxusných automobilov Aston Martin a jedna z najkvalitnejších whisky na svete Bowmore sa rozhodli pre spoluprácu. Čo je jej výsledkom?

Black Bowmore DB5 1964. Tak sa volá nová škótska single malt whisky, ktorá pochádza rovnako z legendárneho ostrova Islay. Priaznivci škótskej tento ostrov poznajú ako pomerne malý kúsok skál a zeme obkolesený rozbúreným morom, s veľkou hustotou svetovo známych páleníc parádnych whisky. Najmä tých dymových a rašelinových.

Len 25 kusov

A ich cena bude horibilná

Táto exkluzívna whisky bude predávaná v premakanej dizajnovej karafe, ktorá pripomína piest automobilu Aston Martin. Nebude chýbať ani názov a logo výrobcu luxusných vozidiel.

Zdroj: Youtube

Táto 31-ročná whisky, ktorá sa bude nachádzať v modernej a nezabudnuteľnej fľaši, dozrievala v špeciálnych dubových sudoch od spoločnosti Williams & Humbert. Predtým v nich dozrievala Oloroso Sherry. No a prečo je táto whisky taká vzácna? Aj preto, lebo jej bolo vyrobených len niekoľko desiatok fliaš a iba 25 z nich pôjde do predaja. Obsah alkoholu v tejto whisky je 49,6 %. Predpokladám, že cena za jednu takúto fľašu sa vyšplhá na pekelné desiatky tisíc eur.

Zdroj: Aston Martin

Degustačné poznámky

tejto whisky, ktorú nikto z nás asi nikdy neochutná:

Farba: Veľmi tmavá hnedá, až čierna

Aróma: Zrelé exotické ovocie a krémový karamel, následne prichádza jemný tabakový dym, aromatická pomarančová kôra a bohatá čierna čerešňa.

Chuť: Intenzívna vôňa manga, marakuje, preliate kávou a zadymené závojom tabakového dymu.

Záver: Úžasne dlhý, dekadentný, s chuťou tropického ovocia a korenia, ktorá v podstate definuje viac ako 240-ročné remeselné spracovanie whisky tejto značky.

Zdroj: Bowmore

Spolupráca slávnych značiek na výrobe tejto whisky je v podstate oslavou spoločných hodnôt a vášní pre vlastný produkt, ktoré sa nebránia inováciám a invencii.

Rok 1964, ktorý sa uvádza v názve whisky je míľnikom, kedy obe spoločnosti vykonali zásadné zmeny, vedúce k ich najznámejším výtvorom. V jednom prípade parádnych luxusných vozidiel, v druhom k skvelej a oceňovanej whisky.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov

Error decoding the Instagram API json