Predstavte si svet, kde sa minulosť stretne s budúcnosťou. A potom do tohto sveta vložte automobil.

Rolls Royce Phantom po úprave v Lunaz Design, foto: Lunaz Design

Asi takto nejako to urobila spoločnosť Lunaz Design. Vstavila na budúcnosť bez emisií, ale nechcela, aby svet prišiel o krásu historických vozov.

Lunaz je dieťaťom Davida Lorenza, ktorý už z minulosti na budúcnosť premenil Jaguár XK120 a Rolls Royce Phantom z roku 1961.

Jaguar XK120

Ak by bol niekto z vás pripravený investovať do vozidiel z jeho dielne, onedlho to bude možné. Začne ich vyrábať aj na objednávku.

Lunaz Design

Lunaz Design je v podstate startup, ktorý prerába historické vozidlá na vozidlá budúcnosti. “Našim cieľom je dať nový život radu historických ikonických vozidiel, ich prerobením na elektrické,” hovorí Lorenzo.

Zdroj: Lunaz Design

Dodáva, že vozidlá, ktoré prejdú ich rukami, budú kompletne prepracované, aby sa zaistilo, že všetky mechanické komponenty sú vo vynikajúcom funkčnom stave a v súlade s najmodernejšími bezpečnostnými špecifikáciami.

Zdroj: Lunaz Design

“Interiér a exteriér budú mať vynikajúci dizajn a kvalitu. Zachováme krásu a zmeníme vozidlá tak, aby poskytovali vysoký výkon a zážitok z jazdy bez stresu,” upresňuje majiteľ Lunaz Design.

A zachádza ešte ďalej. Tvrdí, že v elektrike je budúcnosť a palivové motory sa onedlho ocitnú v múzeách. Napriek tomu, že ide s dobou a vidí do budúcnosti, v niektorých veciach dbá na tradíciu.

Zdroj: Lunaz Design

“Aj napriek dobe robotov a umelej inteligencie, naša práca na modernizácii historických vozov bude výhradne ručná,” uzatvára Lorenzo.

Tak čo vy na to? Ide správnym smerom?

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu