shop-cart

Práve čítate: Elektrická budúcnosť

Elektrická budúcnosť

Predstavte si svet, kde sa minulosť stretne s budúcnosťou. A potom do tohto sveta vložte automobil.

Rolls Royce Phantom po úprave v Lunaz Design, foto: Lunaz Design

Asi takto nejako to urobila spoločnosť Lunaz Design. Vstavila na budúcnosť bez emisií, ale nechcela, aby svet prišiel o krásu historických vozov.

Lunaz je dieťaťom Davida Lorenza, ktorý už z minulosti na budúcnosť premenil Jaguár XK120 a Rolls Royce Phantom z roku 1961.

Jaguar XK120

Ak by bol niekto z vás pripravený investovať do vozidiel z jeho dielne, onedlho to bude možné. Začne ich vyrábať aj na objednávku.

Lunaz Design

Lunaz Design je v podstate startup, ktorý prerába historické vozidlá na vozidlá budúcnosti. “Našim cieľom je dať nový život radu historických ikonických vozidiel, ich prerobením na elektrické,” hovorí Lorenzo.

Zdroj: Lunaz Design

Dodáva, že vozidlá, ktoré prejdú ich rukami, budú kompletne prepracované, aby sa zaistilo, že všetky mechanické komponenty sú vo vynikajúcom funkčnom stave a v súlade s najmodernejšími bezpečnostnými špecifikáciami.

Zdroj: Lunaz Design

“Interiér a exteriér budú mať vynikajúci dizajn a kvalitu. Zachováme krásu a zmeníme vozidlá tak, aby poskytovali vysoký výkon a zážitok z jazdy bez stresu,” upresňuje majiteľ Lunaz Design.

A zachádza ešte ďalej. Tvrdí, že v elektrike je budúcnosť a palivové motory sa onedlho ocitnú v múzeách. Napriek tomu, že ide s dobou a vidí do budúcnosti, v niektorých veciach dbá na tradíciu.

Zdroj: Lunaz Design

“Aj napriek dobe robotov a umelej inteligencie, naša práca na modernizácii historických vozov bude výhradne ručná,” uzatvára Lorenzo.

Tak čo vy na to? Ide správnym smerom?

Man About, blog pre mužovUlož tento článok na neskôr