shop-cart

Práve čítate: Fanúšikovia Game of Thrones a whisky, toto vás bude zaujímať!

Fanúšikovia Game of Thrones a whisky, toto vás bude zaujímať!

Ak miluješ epický seriál Game of Thrones (Hra o tróny) a rovnako aj whisky, tak toto je zaujímavá informácia práve pre teba. Môžme to zhrnúť nasledovne: Winter is coming! Whisky is coming!

Neblíži sa nám len jeseň a zima, ale aj posledná séria asi najpopulárnejšieho seriálu na svete Game of Thrones. Na jej sledovanie sa pripravujú nielen milióny fanúšikov tohto seriálu, ale aj výrobcovia whisky. Spoločnosť Diageo už onedlho uvedie na trh viacero noviniek, ktoré ponesú symboliku GoT.

Game of Thrones

Zdroj foto: HBO

Až 8 značiek whisky, ktoré patria do portfólia skupiny Diageo, bude určených fanúšikom Game of Thrones. A samozrejme nielen nim. Na etiketách týchto whisky sa objavia názvy siedmych hradov jednotlivých rodov z tohto epického seriálu a tiež pevnosti Nočnej hliadky.

Podľa portálu whisky.com pôjde o nasledovné značky:

  • House Baratheon – Royal Lochnagar 12 yo, 40 % ABV
  • House Greyjoy – Talisker Select Reserve, 45,8 % ABV
  • House Lannister – Lagavulin 9 yo, 46 % ABV
  • House Stark – Dalwhinnie Winter´s Frost, 43 % ABV
  • House Targaryen – Cardhu Gold Reserve, 40 % ABV
  • House Tully – The Singleton of Glundellan Select, 40 % ABV
  • House Tyrell – Clynelish Reserve, 51,2 % ABV
  • The Night´s Watch – Oban Bay Resrve, 43 % ABV
Game of Thrones, Man About

Zdroj foto: Diageo

Tieto limitované edície whisky by sa mali dostať do predaja na jeseň tohto roka. Načasovanie je nastavené tak, aby sa všetci, čo majú záujem, stihli dostatočne dopredu pripraviť na sledovanie konca tohto fascinujúceho filmového zážitku. A povedzme si na rovinu. Ako lepšie by sa nám seriál sledoval, ak nie s whisky v ruke?

Game of Thrones, Man About

Etikety whisky od spoločnosti Diageo, tématika GoT

Na veľké finále Game of Thrones sa pripravil aj Johnie Walker, ktorý uvedie svoju whisky White Walker.  Etiketa bude avizovať tuhú zimu a mráz. Na rozdiel od ostatných vyššie menovaných single malt však pôjde o miešanú škótsku, teda Blended Scotch Whisky s obsahom alkoholu 41,7 % ABV.

Game of Thrones, Man About

Zdroj foto: Diageo

A kedy sa dočkáme odvysielania záverečných častí nášho obľúbeného seriálu? Podľa posledných informácií by sa tak malo stať v apríli 2019. Dovtedy má každý z nás dosť času na prípravu zásob.

Zima sa blíži, ale whisky nás ale  zahreje.

Zdroj: svetwhisky.sk

 

Kľúčové slová

, ,


Ulož tento článok na neskôr