ÚvodWhiskyGlenfiddich predstavil 23-ročnú Grand Cru

Glenfiddich predstavil 23-ročnú Grand Cru

-

Svetoznámy výrobca whisky, škótsky Glenfiddich, uviedol na trh svoju novú 23-ročnú single malt whisky. Dostala názov Grand Cru. Čo o nej vieme?

Nový Glenfiddich Grand Cru najskôr dozrieval v sudoch z amerického dubu a v malom počte sudov po víne Sherry. Na záver, bola whisky na štyri mesiace uložená do sudov z francúzskeho dubu (raz plnených a dvakrát plnených), ktoré boli vo Francúzsku využívané na fermentáciu vína. Následne sa z neho vyrábalo šampanské.

Prvá z novej série

Väčšina vinárstiev vo Francúzsku dnes už na fermentáciu vína využíva tanky z nehrdzavejúcej ocele. Stále sa ale ešte nájdu aj také, ktoré pracujú po starom – na fermentáciu tradične využívajú klasické dubové sudy. Sú medzi nimi také vinárstva ako Krug, Bollinger, Lanson a Veuve Cliquot. Tieto sudy dodávajú produktu krémovú vanilkovú príchuť.

Glenfiddich Grand Cru je prvou novinkou z pripravovanej edície Glenfiddich Grand, ktorej spoločným menovateľom bude faktor veku. V nasledujúcich mesiacov pribudnú ešte dve takéto whisky.

Zdroj: Glenfiddich

Grand Cru je prvou whisky z dielne Glenfiddichu, ktorá dozrievala v sudoch po vínach cuvée. Vína označené ako cuvée sú tými najdrahšími a najprestížnejšími vínami na svete a sú pýchou každého vinára. Cuvée vo vinárskom svete znamená, že sa na výrobu takéhoto vína používa viacero odrôd hrozna, aby sa vyrobilo víno so špecifickou štruktúrou a harmóniou. Niet sa preto čomu čudovať, že si Glenfiddich na finišovanie svojej single malt whisky vybral práve sudy po najkvalitnejšom víne.

Spojenie najlepšieho

Šéf pálenice Glenfiddich Brian Kinsman už pritom s vínom a whisky experimentoval. Výsledkom bola výborná Glenfiddich Winter Storm, ktorá dozrievala v sudoch po kanadskom ľadovom víne. Potvrdzuje to aj brand ambasádor Glenfiddichu pre Veľkú Britániu Alex Walker, ktorý povedal: “Náš malt master Brian Kinsman bol vždy fascinovaný sudmi na víno. Hľadal niečo, čo by zvýraznilo kvetinovú arómu whisky Glenfiddich.” Dodáva, že nová Grand Cru je spojením toho najlepšieho zo Škótska a z Francúzska.

Winter Storm, Zdroj: Glenfiddich

Výsledkom je 23-ročná single malt whisky, komplexná, jemná s výraznými tónmi vanilky, sladkej briošky, hrušky a bieleho hrozna. Do fliaš bola naplnená so 40% silou alkoholu.

A čo cena a predaj? Cena veru nízka nie je, ale od 23-ročnej whisky ju ani nemôžeme očakávať. Predávať sa začína špeciálne v obchodoch značky Harrods za cenu 220 libier (takmer 244 eur). Následne pôjde na trhy do Južnej Afriky, USA, Singapuru a Taiwanu a nakoniec na celosvetový travel retail, teda najmä do duty free na letiskách.

Objednať sa bude dať aj z eshopu na webe pálenice Glenfiddich.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov

Error decoding the Instagram API json