shop-cart

Práve čítate: GoT: Zima sa blíži. Whisky špeciály sú tu!

GoT: Zima sa blíži. Whisky špeciály sú tu!

Okrídlená veta „Winter is coming“ (Zima sa blíži) je v tomto čase možno trochu zvláštna. Poviete si – veď zima už končí. Ak sa však pozrieme na blížiacu sa poslednú sériu veľkolepej ságy Hry o tróny, tá sa blíži skutočne. Na jej sledovanie sa pripravujú milióny fanúšikov tohto seriálu. Nezaspali ani výrobcovia whisky. Spoločnosť Diageo už predstavila viacero noviniek, ktoré nesú symboliku Game of Thrones (GoT).

Zdroj: The Spirits Business

Až osem značiek whisky, ktoré patria do portfólia skupiny Diageo, je určených fanúšikom Game of Thrones. A samozrejme nielen nim. Na etiketách týchto whisky sa objavujú názvy siedmych hradov jednotlivých rodov z tohto epického seriálu. Plus pevnosť Nočnej hliadky.

Podľa portálu whisky.com ide o nasledovné značky whisky:

  • House Baratheon – Royal Lochnagar 12 yo, 40 % ABV
  • House Greyjoy – Talisker Select Reserve, 45,8 % ABV
  • House Lannister – Lagavulin 9 yo, 46 % ABV
  • House Stark – Dalwhinnie Winter´s Frost, 43 % ABV
  • House Targaryen – Cardhu Gold Reserve, 40 % ABV
  • House Tully – The Singleton of Glundellan Select, 40 % ABV
  • House Tyrell – Clynelish Reserve, 51,2 % ABV
  • The Night´s Watch – Oban Bay Resrve, 43 % ABV

Tieto limitované edície whisky sú už v predaji. Načasovanie bolo nastavené tak, aby sa všetci, čo majú záujem, stihli dostatočne dopredu pripraviť na sledovanie konca tohto fascinujúceho filmového zážitku. A povedzme si na rovinu. Ako lepšie by sa nám seriál sledoval, ak nie s whisky v ruke?

Johnie Walker, Svet whisky
Zdroj: Johnnie Walker

Na veľké finále Game of Thrones sa pripravil aj Johnie Walker, ktorý uviedol svoju whisky White Walker.  Etiketa avizuje tuhú zimu a mráz. Na rozdiel od ostatných vyššie menovaných single malt však ide o miešanú škótsku, teda Blended Scotch Whisky s obsahom alkoholu 41,7 % ABV.

A kedy sa dočkáme odvysielania záverečných častí nášho obľúbeného seriálu? Podľa posledných informácií by sa tak malo stať v apríli 2019. Dovtedy má každý z nás dosť času na prípravu zásob.

Seriálová zima blíži… ale whisky nás zahreje!

Man About, blog pre mužov (a fanúšikov whisky)Ulož tento článok na neskôr