More

  Je prvý dojem dôležitý?

  Predstavte si, že idete na stretnutie a človeka, s ktorým sa máte stretnúť, nepoznáte. Na tom stretnutí sa môže rozhodnúť o vašej budúcnosti.

  Takýmto stretnutím môže byť pokojne aj pracovný pohovor. Myslíte si, že prvý dojem na takomto stretnutí je dôležitý? Áno, určite je!

  Foto: Bernhardt ČR

  Z vlastnej skúsenosti

  Poviem vám jeden príbeh z pracovného pohovoru, ktorý som raz viedol. Pracoval som na mestskom úrade a hľadali sme šéfa prevádzkovo-technického oddelenia, ktorý mal riadiť údržbu úradu a tiež technické záležitosti v meste, teda čatu údržbárov. Na pohovor prišiel chlapík v strednom veku a mal oblečenú tmavohnedú koženú bundu. Na tom by v podstate nebolo nič zlé, kedže nešlo o nejakú významnú manažérsku pozíciu, ale neskutočne ma iritovalo, že tá kožená bunda pri každom jeho pohybe vŕzgala. Nedokázal som sa sústrediť na jeho odpovede, stále ma vyrušovalo vŕzganie pri gestikulácii, pohyboch. Toho pána som si zapamätal ako pána Vŕzgajúceho. Prvý dojem? Veľmi zlý. Samozrejme, že sme ho nezobrali. A nielen kvôli vŕzganiu…

  Vyberte si

  Dajte si teda záležať na prvom dojme, ktorý na ľudí urobíte. Vaše šance na úspech rapídne stúpnu. Predstavte si situáciu, že si vyberáte parťáka do firmy, ktorú vlastníte (ak aj nevlastníte, nevadí, ale predstaviť si to môžete). Prídu k vám na pohovor dvaja páni – jeden v dobre sediacom obleku, s vyleštenými topánkami, čistými nechtami, elegantnými hodinkami, upravenou bradou a trendovým účesom.

  Zdroj: Bernhardt ČR

  A potom príde druhý chlapík, ktorý si dá vyťahané gate, tenisky alebo opotrebované topánky, voľné tričko či športovú bundu. Jeho ruky budú svedčiť o tom, že sa o ne veľmi nestará, rovnako budú o tom vypovedať aj jeho vlasy. Koho si vyberiete? Stopercentne som presvedčený, že muža číslo jeden.

  Takto asi nie!, Zdroj foto: Astor Tate

  Hovorí sa, že človek, ktorý je pekne a štýlovo oblečený a vidno na ňom, že sa o seba stará a dá si na sebe záležať, pôsobí navonok ako úspešný, šťastný a zdravo mysliaci jedinec. A presne takého zrejme do svojho biznisu alebo tímu potrebujete. Lebo aj vy chcete byť šťastný a úspešný.

  Ako zapôsobiť?

  Dajte si na sebe záležať. Nielen v prípade, že idete na pracovný pohovor, na biznis stretnutie, ale napríklad, aj keď idete na rande. Vždy chcete urobiť dobrý dojem. Na to, aby ste vyzerali dobre, potrebujete dobré oblečenie. Nenadarmo sa hovorí – šaty robia človeka. Takže, dávajte si záležať na tom, čo si obliekate. Práve váš odev môže byť jednou z vecí, ktoré z vás urobia ten žiadaný obraz úspešného človeka. Alebo, ktorý vaše nádeje úplne pochová.

  “Šaty robia človeka.”

  Staré príslovie

  Padne ako uliate

  Máte problém na seba zohnať takéto oblečenie? Ste veľmi vysoký, alebo príliš nízky? Máte vymakané ruky a hrudník a bežné košele a saká vám nesedia? Niekde vás ťahajú, inde odstávajú a ste z toho nervózny? V tom prípade nájdete riešenie v oblečení, ktoré je šité na mieru.

  Zdroj foto: Bernhardt ČR

  Možno sa vám zdá, že je to taká stará tradícia, časy minulé, keď sa obleky, nohavice, košele či kabáty šili na mieru. Tento trend tu je ale opäť. A je to, musím povedať, veľmi príjemné, keď vám krajčír zoberie miery a ušije vám oblečenie, ktoré je šité len a len pre vás. Na mieru. Presne sedí na vašich ramenách, na hrudi, cez brucho, na dĺžku paží. Nemusíte robiť žiadne kompromisy. Výsledok je potom úplne iný, ako keby ste si kupovali štandardné oblečenie z obchodu. Vy vyzeráte inak. Štýlovo, dobre, pekne.

  Ak k tomu pridáte pekné a čisté topánky, navštívite holiča (barbera), ktorý vám upraví vlasy a fúzy či bradu, urobíte skvelý dojem. A vaše šance na úspech razom narastú.

  Zdroj: Bernhardt

  Je to aj o zážitku

  Dať si ušiť oblečenie na mieru je aj zážitok. Veď mať možnosť vybrať si každý detail svojho oblečenia a byť prítomný pri jeho tvorbe od A po Z je určite niečo, čo vo vás dlho zostane. A potom keď čakáte na výsledok, ktorý je presne taký ako ste si želali? Parádny pocit! Potvrdzuje to aj manažérka značky Bernhardt Slovensko, ktorá šije oblečenie na mieru, Marie Kadlecová: “S našimi zákazníkmi sa veľa rozprávame. Debatujeme o módnych trendoch, preberieme si ako vyzerá ich šatník, ukážeme im nové látky, z ktorých si môžu vybrať, čo je samo o sebe pre nich veľkým zážitkom. No a potom sa sami podieľajú na tvorbe svojho budúceho oblečenia.”

  Foto: Bernhardt ČR

  “Každého zákazníka sa pýtame na každý detail dizajnu i technologického spracovania odevu tak, aby vyhovoval jeho potrebám a podčiarkol jeho individualitu.”

  marie kadlecová, bernhardt slovensko

  Navyše, dobre ušité a štýlové oblečenie dodá vám vyššie sebavedomie. A to je častokrát presne to, čo nám chýba.

  Man About, blog pre mužov

  Latest articles

  spot_imgspot_img

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  spot_imgspot_img