Som to pekne zarýmoval, no nie? Tento blog bude venovaný všetkým nám, čo ešte máme vlasy. Páni, tí, ktorí máte holé temená, tak už len prachovku a Pronto! Tí ostatní čítajte, ako sa o svoj porast hlavy postarať.

vlasy, man about

Jeseň je pre naše vlasy asi najťažším ročným obdobím. Celé leto nám na ne pieklo slnko a teraz na jeseň musia takmer každý deň bojovať s vetrom, dažďom, sychravým počasím či prechodom z tepla do zimy. Navyše, jesenná móda sa kamaráti s čiapkami a baretkami, čo zdraviu vlasov taktiež neprospieva. Nemajte však zbytočné obavy. Je to prirodzený proces, s ktorým sa musíme popasovať každý rok. Vlasom ale môžeme v tomto období podať pomocnú ruku aspoň formou dostatočnej starostlivosti. Prezradím vám, ako sa o ne starať čo najlepšie.

Aj vlasy treba nakŕmiť

Možno by ste sa divili, no alfou a omegou je, aj v prípade starostlivosti o vlasy, správna strava. Viete, aké látky najviac pomáhajú nielen zoceliť rozštiepené končeky, ale aj zlepšiť štruktúru vlasov? Sú to práve bielkoviny, ktoré obsahujú keratín. Zaraďte do svojho jedálnička čo najviac potravín, ktoré ich obsahujú a budete na najlepšej ceste k zdravému telu, ale aj vlasom. Najviac ich nájdete v mäse, rybách, vajciach, ale aj plnotučných mliečnych produktoch ako sú syry či jogurty. To však nie je všetko! Nezabúdajte ani na dostatočný pitný režim, ktorý vám pomôže predísť tvorbe lupín.

Doprajte im oddych

Ruku na srdce. Pohrávate sa často s rôznymi účesmi, fénujete ich jedna radosť, používate rôzne gély alebo vosk? Nie je na tom vôbec nič zlé, no uvedomte si, že aj vaše vlasy majú právo na pár dní voľna. Doprajte im relax bez zbytočnej záťaže, ktorý si na jeseň jednoznačne zaslúžia. Nechajte ich cez víkend len tak strapaté, bez toho, aby ste ich akýmkoľvek spôsobom namáhali. Však stráviť dva dni len tak v pyžame pred telkou, keď je vonku škaredo, nie je až taký problém!

Zvoľte vhodný šampón

To, že vlasy treba umývať asi nikomu nie je potrebné vysvetľovať. Pravdou je však aj to, že nesprávne zvolený šampón môže spôsobiť nadmerné mastenie, alebo tvorbu lupín. Týmto problémom sa však dá jednoducho predísť. Šampón si vyberajte podľa typu svojich vlasov ( jemné, suché, poškodené), no zároveň podľa toho, či chcete dosiahnuť objem, lesk, pomôcť rozštiepeným končekom alebo sa zbaviť lupín. A ako platí aj inde, snažte sa vyhnúť chémii, tá vašim vlasom škodí tiež. Posvieťte si skôr na prírodné výživné látky, ako napríklad mandľový olej, mliečny proteín či panthenol.

vlasy
zdroj foto: pixabay.com

Kondicionér a dôkladné opláchnutie

Chcete, aby boli vaše vlasy lesklé, jemné, ľahko sa rozčesávali a zároveň sa nezamotávali? V tom prípade nezabúdajte na kondicionér. A ak chcete predísť masteniu pokožky na hlave, kondicionér si naneste len na končeky a do strednej časti vlasov. Poďme však na asi najdôležitejšiu časť, ktorou je samotné opláchnutie vlasov. Vždy si dajte pozor na to, aby ste z vlasov dôkladne zmyli všetok šampón a kondicionér. V opačnom prípade by vám ich nezmyté zvyšky mohli spôsobiť nielen lupiny a problémy s pokožkou hlavy, ale aj pocit ťažkých vlasov.

vlasy, blog
v Hero Barber

Návštevy holiča

Vaše vlasy si tiež zaslúžia, aby sa o ne raz za čas, povedzme raz za dva mesiace, postaral profík, barber alebo holič. Ja sa chodievam k mojim barberom do Hero barber strihať každý mesiac, lebo chcem mať vlasy pekne upravené. Môj barber sa o ne vždy profesionálne postará, ostrihá, zarovná, zmyje, dá vitamín, pomasíruje, vysuší, upraví do výslednej formy. Odchádzam vždy spokojný a vytešený!

vlasy, blog
Šampón Bevola

Rada na záver

Priatelia, držte sa týchto jednoduchých rád a doprajte svojim vlasom starostlivosť, ktorú si zaslúžia. Ja sa tie svoje zodpovedne starám. Osobne mi vyhovuje obyčajný šampón značky bevola®, ktorú za veľmi málo peňazí kúpite v Kauflande. No a sem tam priateľke “ukradnem” rôzne výživové vecičky, ktoré používa, aby aj moje vlasy (nie len tie jej) dostávali nejakú odmenu. Najmä za to, že ešte na mojej hlave držia 😀

-Man About

A ešte niekoľko pikošiek o vlasoch:
  • V teplom počasí rastú vlasy mierne rýchlejšie, pretože teplo stimuluje cirkuláciu a podporuje rast vlasov.
  • Každý deň nám vypadne priemerne 50 – 150 vlasov.
  • Vlas má životnosť asi 5 rokov – akonáhle vypadne jeden vlas zo svojho folikulu, začne rásť nový.
  • Vlasy majú na hlave svoj význam- pôsobia ako vrstva tepelne izolačnej ochrany pre naše hlavy.
  • Keď sú zdravé vlasy mokré, predĺžia sa až o 30% svojej dĺžky.
  • Priemerný počet vlasov na našej hlave je 100 000. Najhustejšie vlasy sú blond – priemerne 146 000 a najriedšie červené – priemerne 86 000 vlasov.
  • Vlasy obsahujú informácie o všetkom, čo kedy bolo v krvi, vrátane liekov. Sú jedným s najpoužívanejších forenzných dôkazov. Jediná vec, ktorú z vlasov nezistíme je pohlavie – ženské a mužské vlasy majú rovnakú štruktúru.

 

 

(V tomto blogu bola použitá reklama).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu