shop-cart

Práve čítate: Keď má človek energiu takmer na nule

Keď má človek energiu takmer na nule

Každé ráno vstávam s pocitom absolútnej vyčerpanosti. Beriem to ako zotrvačnosť. Už len niekoľko dní. Do Vianoc.

Neviem, či ste na tom podobne aj vy, ale mnohí ľudia v mojom okolí áno. Snáď každý deň počujem slová – už nech sú Vianoce, potrebujeme si oddýchnuť. A často ich opakujem aj ja…

“Odpočinok je rovnako dôležitý ako ťažká práca.”

Predstavte si mobil, keď vám na ňom zasvieti – batéria takmer vybitá. Tak sa mnohí z nás momentálne cítime. A čakáme na to, kedy sa konečne dostaneme k pomyselnej nabíjačke. Alebo, prinajmenšom, kedy budeme môcť nechať prístroj, teda seba, vypnutý alebo aspoň v núdzovom režime.

Čas na reset

Ten čas sa konečne blíži! Práve nadchádzajúce sviatky sú na to najvhodnejším obdobím. Preto ich skúste zobrať ako dni, kedy zresetujete a necháte svoje telo i myseľ odpočinúť. Verte, že to potrebujete (me).

No stress

Nie je potrebné sa naháňať, nie je potrebné mať všetko úplne dokonalé, nie je potrebné prebúdzať nervozitu a vyvolávať trenice v rodine. Nie. Práve naopak. Treba si to všetko užiť. Každý spôsobom ako mu to vyhovuje. 

Venujte sa ľuďom, ktorých máte radi

Ja si plánujem odpočinúť obyčajným ničnerobením. Večer si k telke nalejem dobrú whisky, ľahnem si na gauč a už po 156-krát si pozriem Perinbabu alebo Tri oriešky pre Popolušku. Je mi to jedno. Chcem len vypnúť a mať pokoj. Od práce. Od problémov. Od ľudskej hlúposti. Od politiky. Od … čohokoľvek, čo vyčerpáva. Budem sa venovať svojej rodine a priateľom. A mojej ženuške.

“Ak robíte to, čo milujete, je to ten najlepší relax.”

Vo vlastnej bubline

Uvedomujem si, že moje telo potrebuje zregenerovať. A moja myseľ rovnako. Nič nie je také dôležité, aby to nepočkalo. Počká. Urobte to isté. Vydržte to do Vianoc a potom na pár dní vypnite. Zalezte do svojej bubliny a užite si to. Robte to, čo najviac milujete. Zaslúžite si to. Každý z vás. Ak to neurobíte, váš organizmus vám to neskôr vráti.

-Man About

Kľúčové slová

, , , ,


Ulož tento článok na neskôr