Úvod Lifestyle Koža ako plátno, telo ako dôkaz

Koža ako plátno, telo ako dôkaz

-

Zvažujem tetovanie. Niečo pekné, atraktívne, umelecké. Obraz, ktorý o mne veľa vypovie. Odkryje moju osobnosť. Umelecké dielo, ktorým dám svetu najavo svoju životnú filozofiu a nemenný postoj. A potom si zas predstavím, ako smiešne vyzerám, keď som starý, vráskavý, koža už nie je taká pevná. Nebudem na smiech? Hmmm, ale to sa už o mňa aj tak nebude nikto zaujímať, haha… Ozaj, ty  máš tetovanie?

tatoo
Foto: Cory Woodward, Unsplash.com

Ešte niekoľko rokov dozadu malo tetovanie dosť negatívne vnímanie. Potetovaní boli väčšinou trestanci alebo ošľahaní námorníci. No a samozrejme aj niektoré domorodé kmene v rôznych častiach sveta. Aspoň tak si to pamätám. Aj spôsob tetovania bol celkom iný. Dnes je tetovanie hitom, je akceptované a veľmi žiadané. Je v podstate módnym trendom.

O čom napovedá tetovanie

Tetovanie slúži ľuďom na sebavyjadrenie. Ilustruje kým sme, v čo veríme. Preto pozor, ak sa chystáš potetovať časť svojho tela, dobre si rozmysli, čo budeš vystavovať po zvyšok života. Tetovanie totiž slúži nielen ako osobný dôkaz o tom, kto si, aký si, alebo čo je pre teba dôležité, ale aj ako spôsob komunikácie s inými ľuďmi, vrátane potenciálnych partnerov.

Mucholapka na ženy?

Ak má tvoje tetovanie slúžiť aj na prilákanie pozornosti žien, tak vedz, že niektoré tetovania pôsobia na ženy pozitívne, iné negatívne. Takže treba byť ostražitý, lebo tvoja potenciálna partnerka nemusí prehliadnuť tetovanie, ktoré mohlo byť kedysi tvojou nie práve najšťastnejšou voľbou. Je nejeden prípad zlého rozhodnutia, čo si nechať vytetovať, napríklad pod vplyvom alkoholu. Alebo voľba zlého tatéra, s katastrofálnym výsledkom. Vidieť sa dá kadečo…

tetovanie
Foto: Etienne Boulanger, unsplash.com

Každá rada cenná

Ak ale len teraz zvažuješ, čím si ozdobiť svoje telo tak, aby si bol spokojný nielen ty, ale aj žena, ktorú sa chystáš zbaliť, mám pre teba niekoľko snáď cenných rád ohľadom tetovania. Tu sú:

  • Väčšina žien je fanúšikom elegantných tetovaní, nemajú rady jeho nadbytok. Vadia im tetovania na tvári, alebo ak je potetované takmer celé telo. Všetkého veľa škodí.
  • Ženám vadia tetovania, ktoré sú spájané s násilím, alebo vulgárne obrázky.
  • Decentné tetovanie napríklad na ruke môže žene ukázať, že si otvorený, moderný muž.
  • Väčšie tetovanie ženám napovedá, že by si mohol mať dobrodružnejšiu povahu a hľadáš vzrušenie, zatiaľ čo menšie tetovanie by mohlo znamenať, že si pokojný profesionál.
  • Pre ženy sú atraktívne tetovania, ktoré obsahujú slová, myšlienky.
  • Ženy na mužoch oceňujú abstraktné tetovanie, ktoré v sebe ukrýva hlbší zmysel.

pár
foto: Tyler Nix, unsplash.com

  • S tetovaním je to podobné ako s módou. Sú veci, ktoré z módy nevyjdú, rovnako aj klasické tetovania budú ľudí oslovovať vždy.
  • Ženám sa páčia tetovania, ktoré ukazujú, že ti záleží na rodine. Tetovanie môže žene poskytnúť možnosť nahliadnuť do tvojho srdca alebo do tvojej duše. Môžu prezradiť niečo z tvojej minulosti, ukázať tvoj príbeh. To sa cení.
  • Tetovanie, ktorým vyjadríš svoju vieru v niečo, svoje životné krédo alebo presvedčenie je pre ženy veľmi aktraktívne.

tatoo man
foto: Sharon Garcia, unsplash.com

Čo z toho všetkého vyplýva? Predtým ako sa definitívne rozhodneš, čo si dáš na zvyšok života vytetovať na vlastnú kožu premýšľaj. Premýšľaj nad tým, či chceš mať na koži vytetované mačiatko, lebo je chutné, alebo dáš svojmu tetovaniu väčší zmysel. Veď napokon, mnohým o tebe veľa napovie práve to, čo môžu vyčítať z ľudského plátna, teda priamo z tvojej kože.

-Man About

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Nová škótska whisky z Glasgowa? Trikrát destilovaná 1770-tka

Nová škótska whisky z Glasgowa je trikrát destilovaná a veľmi jemná. Charakterizuje ju zrelá hruška, vanilka, karamel a pikantná čokoláda.

Ak chceš byť vo vzťahu víťazom, nechaj vyhrávať aj svoju partnerku

Každý z nás má svoje potreby a želania. Ak má však jeden inú predstavu o živote a fungovaní v domácnosti ako druhý, treba nájsť recept ako to zladiť. Tu je.

Dve prekvapenia z Netflixu. Jedno trošku pikantné

Bývalý futbalista Eric Cantona v kriminálnom seriáli Neľudské zdroje a pikantný seriál o polygamii Ja, ty a ona. Moje dve odporúčania na seriály.

Modrá kobra. Poteší a nepoštípe!

Radosť pre oči, krása na pohľad, na dotyk. Vietor vo vlasoch, hrdosť na to, v čom sedíte. Ocitáte sa v inom svete. Vo svete novodobých moderných veteránov.

Nemecký ilustrátor mení obyčajné fľaky z kávy na obrázky

Milé, zaujímavé, netradičné. Aj takyto by sa dali nazvať obrázky nemeckého ilustrátora, ktoré tvorí z fľakov od kávy.