Milujem pozorovať ľudí. Najlepšie sedieť niekde v meste, na pešej zóne, kde sa premelú stovky ľudí. Vidíte tam čokoľvek. Krásne, smiešne i desivé… A vy len sedíte a sledujete. Sem tam okomentujete svojim priateľom váš postreh. A príjemne sa pritom bavíte.

kupalisko, Man About

Pamätáte na text jedného z najznámejších songov Richarda Müllera “Plesový marš”?

“Dámy v róbach i dámy bez róby, tajac príznaky svojej staroby. Dámy noblesné, čudesné. Páni vo fraku aj páni bez frakov, páni s krídlami aj tí len s viazankou, páni vážení, podgurážení, páni vyšší, nižší, všetci čo sem dnes prišli…”

Presne na túto pieseň som si spomenul cez víkend, keď som spoza mojich slnečných okuliarov pozoroval ľudí na kúpalisku u našich južných susedov. Na kúpaliskách tiež vidíte čokoľvek. Páni s bruchom i dámy bez róby. Páni vážení, sem tam podgurážení, vyšší, nižší. Dámy noblesné, sem tam čudesné. Vyššie, nižšie. Všetci, čo sem dnes prišli…

Na kúpaliskách (alebo aj na plážach)  je zaujímavá jedna vec. Všetci sú tam takmer nahí. Len v plavkách. Neviete, kto je tam lekár, právnik, učiteľka, predavačka alebo upratovačka. V plavkách sú si všetci rovní.

na kúpalisku, Man About

Kúpalisko je miesto, kde ľudí neposudzujete podľa vzdelania a spoločenského postavenia, ale skôr podľa iných faktorov. Podľa toho, čo verejne a dobrovoľne odhalia. Niečo, čo bežne kvôli oblečeniu nevidíte. Môžete len hádať, či ten pán s vyťahanými plavkami je inžinier alebo údržbár. Či tá pani s celulitídou je doktorka práv, alebo pokladníčka v obchodnom reťazci. Či tamten džentlmen v slamenom klobúku predáva melóny, alebo jazdí na novej audine. Pozorujete ľudí a hádate. Jedinou nedokonalosťou tejto hry je to, že sa nedočkáte (správnej) odpovede.

kupalisko, Man About

My muži takto pozorujeme najmä ženy, predpokladám, že ženy spoza svojich slnečných okuliarov pozorujú nás, mužov. A tak sa po kúpalisku, len v kúpacích trenkách pretŕčam so stiahnutým bruchom a vypnutou hruďou. Ak by sa náhodou na mňa pozrela nejaká dáma, ktorá sa na dlhšiu dobu usadila v mojich očiach. Slnečné okuliare ma našťastie dobre maskujú. Vedľa mňa ležiaca snúbenica to predsa nesmie vidieť! Ale čoby, však ona to veľmi dobre vidí. Len sa tvári, že nič nevidí a nič radšej nepovie. Lebo vie, že každý normálny chlap sa pozrie po peknej žene, ako aj my chlapi vieme, že každá normálna žena sa pozrie po dobre vyzerajúcom chlapovi.

kupalisko, Man About

Ľudí v plavkách posudzujeme inak. Netušíme, či majú vo vrecku kľúče od BMW alebo od Dacie. Či majú do vrecka hlboko, alebo majú plné peňaženky. Nahí sme si všetci rovní. Keď sme nahí, tak dobre stavaný automechanik môže v očiach ženy zaujať viac ako zazobaný finančník. A to je dobre.

kupalisko, Man About

Je príjemné len tak posedávať a sledovať ľudí. Nie, nejde o výsmech alebo ohováranie. Však napokon, aj vy ste jednými z nich, tiež sa na vás pozerajú desiatky očí a možno sem tam na vašu adresu padne aj nejaká uštipačná poznámka alebo nebodaj i pochvala. No a čo. Sme len ľudia. Chudí, tuční, vysokí, nízki, tmaví, bieli, kadejakí. Rád sledujem túto rôznorodosť. A v nej najmä to, čo sa mne osobne páči najviac. Krásne ženy…

-Man About, blog pre mužov

Hlas ženy

K tomuto typu “šmírovania” sa hlásim všetkými desiatimi. A netýka sa to len vypracovaných hrudí, tehličiek na bruchu, alebo krásnych a pevných mužských zadkov. Rada sa pozriem aj na krásnu vyšportovanú ženu. A áno páni, vidíme vás keď sa po odhalených ženských telách obzeráte. Niekedy si to všímame viac a niekedy menej. Záleží, či si všimneme objekt vášho záujmu a o koľko je jej postava lepšia od tej našej. Čo samozrejme vyhodnocujeme veľmi subjektívne a prísne. O výsledku nášho porovnávania vás bude informovať hĺbka vrásky na našom čele alebo nose.

kupalisko, Man About

Ale nebudem vás teraz strašiť, že vás za každý pohľad na ženu v plavkách čaká žiarlivostná scéna. Skôr si vám dovolím dať len jednu radu, na zachovanie kľudu v domácnosti. Skúste sa po návšteve kúpaliska votrieť do sprchy k vašej žene a ukážte jej svojim vlastným spôsobom, že ona je pre vás tá najdôležitejšia.  Verte, že potom s vami pôjde ochotne a sebavedome obzerať kohokoľvek a kamkoľvek 🙂

Zdroj foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu