Sliepka alebo vajce? Čo bolo skôr? Láska alebo sex? V akom poradí by to malo byť? A v akom poradí to máte v hlave vy?

Téma, o ktorej by sme mohli debatovať veľmi dlho a asi každý by mal na ňu iný názor. A potom by prišiel ešte tretí. A povedal by: Láska i sex súčasne. Ide to?

Tak či onak

Vzťahy medzi dvomi pohlaviami začínajú rôzne. Niekedy to len zaiskrí a naše hormóny sa tak zbláznia, že nás v momente vtiahnu do postele. Samozrejme spoločne. Určite sa to stalo aj vám.

Druhá možnosť je začať z opačnej strany. Najskôr sa spoznávať, zistiť či sa k sebe hodíte, či si rozumiete a či to spolu chcete skúsiť. Potom ten sex síce príde o niečo neskôr, ale môže byť o to zaujímavejší.

Ani skúsenosť nehovorí jasne

Z mojich vlastných skúseností však neviem povedať čo je lepšie. Zažil som veľa vzťahov, ktoré začínali sexom a tiež také, ktoré boli najskôr o spoznávaní. Môj pocit? Nie je možné jednoznačne povedať, čo je lepšie. Niekedy ten okamžitý sex bol lepší ako ten po dlhšom spoznávaní. Všetko je o pocitoch. A tom, čo obaja chcete. Neexistuje presný návod ako na to.

Vyberte si tú vašu možnosť

Niekedy je fajn aj sex na jednu noc. Užijete si to a ste spokojný. A stačí.

Niekedy je fajn začať všetko milovaním a ak sa vám to spolu práči, stretávate sa ďalej, spoznávate sa, premilujete dlhé hodiny a trávite spolu veľa času. Ak to všetko klape, nie je dôvod nezačať oficiálny vzťah.

No a niekedy to ide cez hodiny a dni oťukávania, spoznávania, trpezlivosti a snahy. Väčšinou je to o tom, že žena chce vyčkať, kým si bude úplne istá a muž jednoducho musí počkať. Ak mu na tom záleží…

Zakódované v nás

Prečo je to tak? Údajne to vyplýva z evolúcie, z povahy oboch druhov. Ženy si vraj myslia, že majú skôr čo stratiť než muži. Môžu napríklad otehotnieť. Preto sú opatrnejšie. Muži, ak si zoberieme obyčajné pudy, chcú ženu otestovať v posteli. Čím skôr tým lepšie.

Existujú výskumy, ktoré tvrdia, že sa muž zamiluje skôr, ako žena. Muž povie žene “milujem ťa” ako prvý. Na druhej strane, ženy zase údajne hovoria “ľúbim ťa” častejšie. A keď sa vrátim naspäť k mužom, tak údajne my máme častejšie pocit, že naša láska nie je dostatočne opätovaná.

Všetko je to také zamotané. Také rôzne. Nie je čierno-biele. Je to až príliš farebné. S mnohými odtieňmi.

Dajte na pocity

Preto vám radím: Robte veci tak, ako cítite. Nie nátlakom, ale prirodzene. A uvidíte, čo sa stane. To nikdy nevieme. Náš život je nevyspytateľný. Ale zároveň krásny. No nie?

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu