Ťažko by ste na svete hľadali ženu, ktorá by nechcela zažiť lásku na prvý pohľad. Pozrieť sa do očí tomu “pravému”, pocítiť prudké búšenie srdca, zvieravý pocit okolo žalúdka, ktorý sa po prvom, ideálnom bozku, premení na motýlie krídla v brušku.

Pod vplyvom romantických predstáv z kníh a filmov som po podobnom pocite túžila aj ja. A potom prišiel iný “ten pravý”, s ktorým to až tak romantické nebolo. To, že od neho dostanem bozk, som vedela ešte skôr, ako sme sa prvýkrát stretli. A nebolo to preto, že by som cítila jedinečné spojenie medzi našimi dušami. Proste mi oznámil už dopredu, že nebude pobehovať okolo horúcej kaše a tú pusu mi dá hneď. A bolo po romantike. 

Bez večere pri sviečkach

Väčšina našich “po prvýkrát” nemalo s romantikou nič spoločné. Podobné to bolo s prvým sexom. Nekonala sa predtým žiadna večera pri sviečkach, pri ktorej by lietali iskry. Nekonala sa ani elektrizujúca predohra. Môj muž proste počas prvého spoločného víkendu zavelil, že sa ide do postele, v spálni sa vyzliekol, zaliezol si pod perinu a to isté očakával aj odo mňa. V nemom úžase som ani nenamietla. Niet sa čo čudovať, že som pár hodín na to rozmýšľala nad tým, že odídem a už sa nikdy nevrátim. Žiaľ (dnes už poviem, že našťastie), zo sídliska kde býval, v noci nechodil žiadny dopravný prostriedok. A tak som ostala. 

Iný typ lásky

Náhoda mi do života priniesla úplne iný typ lásky. V začiatkoch nie tak krásny, ale dnes stojaci na naozaj pevných základoch. Vedeli sme totiž, že nás povahovo veľa vecí spája a na nich sme chceli vystavať celý vzťah. Nebolo to tak ľahké ako stavanie v stave eufórie, ale o to štastnejšia som bola, keď som si ho brala za muža a pozerala som sa naňho, ako na toho najideálnejšieho partnera. 
Možno to znie zvláštne, ale z tejto vlastnej skúsenosti, by som vám v pár bodoch chcela popísať, ako môže vyzerať láska na druhý pohľad a prečo má zmysel občas vydržať o pár hodín dlhšie. Ak by som ja v ten osudný večer nevydržala, dnes by som si do postele líhala sama a nemala by som sa s kým dohadovať, či dnes večer sex bude alebo nebude

# Prvé rande

Áno chápem, ak je prvé rande úplnou katastrofou, ťažko sa dáva tomu druhému ďalšia šanca. Ale skúste to. Môj muž prišiel na naše prvé rande s prsteňom na prstenníku, nápadne sa podobajúcim obrúčke. Keď som na to upozornila, tvrdil mi, že je naozaj slobodný a má ho tam len preto, že sa mu páčia prstene. Úprimne, dali by ste takému chlapovi ďalšiu šancu? Na jeho obranu musím uviesť, že podobnú druhú šancu mi dal aj on. V deň nášho prvého rande sme mali aj druhé, na ktoré som išla trochu viac vystresovaná ako na to prvé neplánované. A čo čert nechcel, trochu som sa spotila a môj muž je na to naozaj háklivý a zacítil to. Pamätám si, že pár dní na to, my o tom povedal a viem, že preňho nebolo jednoduché tú tému načať. 

# Prvý sex

Ako som už popísala vyššie, nebola to žiadna uchvacujúca romantika. A dodnes je sex v našom vzťahu tak trošku svárom. Väčšinou sa nám obom veľmi páči, ale prídu chvíľky, kedy sa vieme o nezhodách v našich predstavách trošku povadiť. Zvyčajne v čase, keď je môj muž lenivý sa pohnúť akýmkoľvek smerom. Ale vždy sa nám to podarí rozumnou cestou napraviť. Áno, nie je to ten typ vášnivého sexu, ktorý zažívate v prvých mesiacoch šialenej zaľúbenosti, ale je zo dňa na deň lepší a lepší. A moje orgazmy sa nedajú porovnať s ničím, čo som doteraz zažila. Chýba nám už len doladiť detaily. Nemusí byť všetko hneď úžasné. Niečo si treba proste aj vybojovať.

# Dovolenky

Cestovanie bola vec, ktorá nás stmelila dokopy. Prišli sme na to, že sme dokonalý tím. Ja nemám problém s hľadaním ciest, určovania toho, čo potrebujeme vidieť a môj muž zas miluje foťák a rád mi hovorí, kam by chcel, aby som ho zaviedla. Vyskúšali sme si to počas našej prvej dovolenky v Toskánsku a neskôr sme si to potvrdili vo Vietname. Obe dovolenky sme si vyskladali sami a ani raz sme sa na nich nepohádali. Ak si odmyslíme to, že počas dovolenky v Taliansku môj milovaný muž ochorel (čo mu nekladiem za vinu), a keď sa k záveru týždňa dal ako tak dokopy, spálil sa na pláži na uhoľ a ja som už trošku stratila nervy. Slúži mu však ku cti, že vo Vietname sa držal mojich rád a spáleniu sa oblúkom vyhol. Neviem si však predstaviť, že by sme sa celé dni nášho spoločného oddychu len hádali. Ďakujem, ak by to bol aj princ na bielom koni, takého si nechajte.

# Priatelia a voľný čas

Keďže máme podobné povahy, máme aj podobných priateľov. Čo nám prináša možnosť tráviť spolu skoro všetok voľný čas. A je nám jedno, či ho trávime sami doma na gauči alebo s priateľmi. Koľkokrát som sa na začiatku vzťahu cítila zvláštne, keď ma muž brával na pivo so svojimi kolegami. Nikto iný tam svojho partnera nebral. Ale on ma presvedčil, že chce, aby som išla, tak som išla. A teraz ak s nimi nejdem, tak mi to chýba. A som naozaj štastná, že vieme tráviť čas aj sami dvaja. Obaja milujeme pivo a pár krokov od domu máme podnik, kde si naozaj radi to pivo vychutnáme. Toto leto sme to už naozaj prehnali a mne ručička váhy v septembri ukázala o 4 kg viac. O to viac musím teraz makať vo fitku. 

# Domov

Najdôležitejšia časť môjho dňa je návrat domov. K môjmu mužovi. Do bytu, kde viem, že keď vkročím, nájdem lásku. Môjho najlepšieho priateľa. Všetko, čo som hľadala a chcela mať. A že viem, že si večer ľahneme spolu do postele, pritúlim sa k nemu a viem, že je celý vesmír na správnom mieste. Ak ste videli film Želary, možno si viete predstaviť, ako silná sa môže stať láska na druhý pohľad. Verím, že v našom prípade to nebude mať tak tragický koniec. 

Skúste sa na svojom ďalšom prvom rande pozrieť na svoj potenciálny objekt trošku s odstupom. Nepozerajte až tak na farbu vlasov a obvod bokov. Pozrite sa na človeka ako celok a možno uvidíte niečo viac. Netvrdím, že to musí zafungovať vždy, ale raz to môže vyjsť. A potom možno prekonáte aj odpor k blondínkam za volantom. 

Hlas ženy pre Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu