Limitovaná edícia whisky Bruichladdich je špeci!

0
906

Moja obľúbená pálenica whisky Bruichladdich vydala limitovanú edíciu špeciálnej whisky Octomore. Vyrobených bolo len tritisíc fliaš s objemom pol litra. O whisky, je taký záujem, že stránka pálenice je neustále preťažená.

Takéto špecialitky sa predávajú ako teplé rožky. Nečudo, nový B-dich (moja skratka pre Bruichladdich) OCTOMORE X4+10 je špeciálny a iný ako ostatné whisky z tejto pálenice zo škótskeho ostrova Islay.

Foto: Bruichladdich

Čo je na nej také zaujímavé? Whisky bola vydestilovaná v zime pred desiatimi rokmi a do sudov bola naplnená v sile 89 percent alkoholu. To je úctyhodná pecka. No ale samozrejme, dozrievaním v sudoch sila alkoholu postupne klesá. Po desiatich rokoch dozrievania v sudoch po bourbone, sherry a francúzskom víne z oblasti Rivesaltes, je obsah alkoholu v tejto whisky stále na úctyhodných 70 percentách.

Foto: Bruichladdich

Okrem toho, že je táto whisky silná ako fras, je dymová ako ďas. Ale, neskutočné jemná a delikátna, ako je každý Octomore. Najsilnejšia dymová a rašelinová whisky na svete.Táto konkrétna má 162 ppm. A to je už poriadny říz. A navyše – je až 4x destilovaná!!!

Takže, ak sa rozhodnete ísť do tejto kúpy, tak na webe Bruichladdich môžete kúpiť max. 2 fľaše. Cena za 0,5 l za fľašu? 175,50 eur. Plus samozrejme poštovné. Ale… investovať do whisky sa oplatí. O pár rokov ju predáte určite za oveľa oveľa viac… Aj ju ale ešte predtým nevypijete. Takže, odporúčanie – kúpiť si 2 fľaše, jednu vypiť a jednu si odložiť a neskôr, o pár rokov predať.

Tik tak, čas sa kráti…

Man About, blog pre mužov

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here