ÚvodLifestyleMali by muži čúrať posediačky?

Mali by muži čúrať posediačky?

-

Dnes tu máme jednu zaujímavú témičku. Možno aj trochu zábavnú. Ale… ľudskú. A aj také témy sa občas preberajú.

My sme napríklad na Silvestra preberali tému používania vlhčeného toaletného papiera a preferovanie, či nepreferovanie bidetu. Toto však nejdem rozoberať do detailov, lebo by to mohlo skĺznuť aj do nechutností. Ale zamyslieť sa nad tým môžete. Lebo výsledok…

Bruselský chlapec ciká v stoji

Poďme ale k téme, ktorá je o stupienok prijateľnejšia, aj keď dosť intímna. No a čo! Aj sex je intímna záležitosť a bavíme sa o ňom. Témou dnešného blogu je močenie posediačky. Presnejšie – močenie mužov po sediačky.

Dva tábory

Priznajte sa, kto z vás čúra postojačky a kto posediačky? Aké sú pre a proti? zamýšľali ste sa nad tým vôbec niekedy? A ktorá skupina tvorí u mužov väčšinu? Predpokladám, že tá, ktorá čúra postojačky. A viete prečo muži odmietajú čúrať v sede? Lebo im to pripomína ženskosť, slabosť, anti-mužskosť. Ale nie je to pravda. Je to len zaužívaný stereotyp. Zvyk. A tie sa predsa menia, no nie?

Prečo je močenie v sede lepšie

Vykonávanie malej potreby v sede je hygienickejšie. Keby ste sledovali vaše čúranie v stoji na videu (nižšie si ho môžete pozrieť) a záber lupou by niekoľkonásobne zväčšil to, čo sa pritom deje, videli by ste, koľko moču strieka všade naokolo. Milióny mikročiastočiek bordelu, ktorý je jednoducho nechutný. Nehovoriac o tom, že mnohí často netrafia tam kde majú. A predstavte si situáciu, keď ste pod vpylvom alkoholu a koordinácia vašich pohybov je nekontrolovateľná, vyzerať to musí úplne neuveriteľne. Hrozne. Každý s tým máme svoje skúsenosti, že? Hahaha!

Video spomaleného záberu pri močení, zdroj: BBC

Práve preto som som sa pridal k skupine chlapov, ktorí cikajú posediačky. Je to čistejšie a napokon aj pohodlnejšie. Však napokon, záchod bol vytvorený na sedenie, no nie? Skúste si to, nehanbite sa a sadnite si pritom aj vy. Vaša mužskosť tým určite neutrpí.

…ale tento chlapec už ciká v sede. (Zdroj: pixabay)

Čo povedali vedci

Tejto téme sa venovali už aj vedci a robili detailné pozorovanie, čo sa deje pri striekaní moču z výšky a čo pri sedení. Keď striekajúca tekutina (pri močení v stoji) naráža z výšky na vodnú hladinu v toalete, dochádza k odrazu množstva drobných čiastočiek, ktoré končia všade naokolo – na okrajoch toalety, na jej bokoch, na stene, na zemi, na vašich nohách. No nič moc poviem vám.

Netreba sa báť zmeny

Moderného muža spoznáte aj podľa toho, že nemá problém búrať zaužívané stereotypy. Nebojí sa obliekať do netypických farieb, stará sa o seba, chodí na kozmetiku, skúša nové veci. Svet ide dopredu, myslenie by nemalo zaostávať. Tak čo, skúsite to aj vy?

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov

Error decoding the Instagram API json