Úvod Móda Men in black. Ako sa zladiť v čiernej farbe?

Men in black. Ako sa zladiť v čiernej farbe?

-

Si bol depešák, či metalista? Také otázky sem tam dostávame my, postarší mileniáli (či už ani to nie sme?), keď sa bavíme o našej mladosti. Hovoríme o 80-tych rokoch… Je mi to smiešne, lebo ja som nebol ani jedno, ani druhé. Ale spomínam si na to dobre. Spoločnou črtou oboch však bola čierna farba ich oblečenia. Štýl bol ale iný. Prečo o tom vôbec píšem? Lebo témou dnešného blogu je čierna farba v obliekaní, pánskej móde.

Predsa len si neodpustím ešte jeden návrat v podobe poznámky k tomu smiešnemu deleniu na depašákov (fanúšikov Depeche Mode) a metalistov (fanúšikov tvrdej metalovej hudby). Sem tam sa mi stáva, že aj dnes stretnem človeka, ktorý je viac ako 30 rokov ‘po’ stále oblečený ako metalista. Móda a štýly sa menia, myslenie niektorých ľudí stále nie. Akoby ustrnuli v minulosti.

Čierna s čiernou

Poďme ale k podstate veci a tou je v tomto prípade móda. A dôraz na čiernu farbu v oblečení. Každý z nás má vo svojom šatníku niekoľko kúskov čierneho oblečenia a mnohokrát dostaneme jednoducho chuť obliecť sa do čierneho, od hlavy až po päty. To, ako sa obliekame je častokrát vecou našej nálady. Niekedy máme chuť na výraznejšie farby, inokedy chceme byť menej výrazní a obliekame sa skôr konzervatívne. Nech je to tak, či onak, vždy je dobré sa vedieť zladiť, aby sme navonok pôsobili dobre. Štýlovo. Zaujímavo. Nie smiešne a nevkusne.

Čierna farba nikdy nevyjde z módy a kombinácia čiernej vždy bude mať svoj štýl. Čiernou nikdy nič nepokazíte. Kombináciou čiernej s čiernou máte postarané o menej problémov pri kombinácii farieb a s vyskladaním šatníka v čiernej viete dokonca ušetriť. Ak máte napríklad čiernu bundu, trebárs aj bomberu, netreba vôbec špekulovať a doladíte to celkom ľahko. 

Päťdesiat odtieňov čiernej?

Čierna farba nemá až také množstvo odtieňov ako iné farby. Ako zladiť čierne oblečenie, ak sa rozhodneme len pre túto jednu farbu, dohromady tak, aby to vyzeralo dobre? O tom si teraz napíšeme viac.

Pravidlo miešania

Zásadou v tomto prípade je voliť oblečenie kontrastných textílií, teda rôznych materiálov a rôznych textúr. Keď si teda na seba obliekame výhradne čiernu, snažíme sa miešať. Menčester s vlnou, kožené bundy s džínsovinou, kašmír s bavlnou. Takéto kombinovanie dodá nášmu čiernemu vzhľadu život a zabráni tomu, aby sme vyzerali fádne. 

Naopak, ak sa rozhodneme zvoliť napríklad nohavice a košeľu z rovnakého materiálu, napríklad z bavlny, nebude to vyzerať dobre. Budeme pôsobiť ako v rovnošate, v pyžame, alebo v nejakom pracovnom úbore, a to asi nechceme. 

Štyri konkrétne outfity s použitím čiernej

Kožená bunda

Čierna kožená bunda patrí k najvýraznejším kúskom oblečenia, ktoré sa využíva do kombinácie čiernej. Je stále v trende a nie je veľmi zložité ju skombinovať s čiernymi džínsami a čiernym rolákom. K tomu čierne tenisky alebo kožené topánky a je vymaľované.

Riflová bunda

Opäť stará dobrá klasika. Doplniť ju môžete čiernymi chinos nohavicami, čiernym tričkom a rozopnutou čietnou košeľou, ktorá môže a nemusí byť.

Dlhší čierny kabát

Kombinácia pre väčších odvážlivcov, ktorí sa neboja experimentovať. Problém môže nastať, ak outfit blbo doladíme. Ak to však zvládneme, môže to pôsobiť sebavedomo. Pointa je zvoliť oblečenie s menej viditeľnou štruktúrou, napríklad hladké tričko s dlhým rukávom alebo rolák, užšie strihané nohavice a topánky s hrubšími podrážkami. 

Čierny oblek

Ak si kúpite, alebo dáte ušiť klasický čierny oblek s hladkej látky, môže to pri odrazoch svetla pôsobiť nevkusne. Ale ak vsadíte na čierny oblek s jemným vzorom a zo správneho materiálu, ste úplne v inej lige. V kombinácii s jedoduchou čiernou košeľou alebo čiernym rolákom a kvalitnými koženými poltopánkami mýte vyhraté. 

Zdroj: Fashion Bean

Doplnky

Ak chceme vyzerať dobre, doplnky sú rovnako dôležité ako hlavné kúsky outfitu. Nezabudnite teda na čiernu čiapku, šiltovku, klobúk, čierne hodinky, čierne ponožky, čiene topánky, čiernu tašku, vak… Nech sme v čiernom tak, ako sa patrí.

Opäť ale platí tak, ako vždy, že ak si neviete dať rady, obrátiť sa môžete na stylistu alebo spoločnosť, ktorá vám ušije a skombinuje oblečenie na mieru. Dobre vám poradia napríklad v spoločnosti Bernhardt Made to Measure, bez obáv sa na nich môžete obrátiť.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Moje osvedčené desatoro na výrazné zlepšenie postavy

Cvičil som a neprinášalo to želané výsledky. Teraz to robím inak. Zhrnul som všetko, čo som sa sám na sebe naučil.

Niekoľko trikov a rád na pekné fotky z mobilu

Asi každý z nás používa mobilný telefón aj na fotenie kadejakých snímkov. Ale nie vždy je jednoduché urobiť dobrú fotku.

Whisky Benriach predstavila novinky a nový dizajn

Škótska whisky Benriach predstavila niekoľko noviniek. Okrem nových lahodných nápojov aj nový dizajn fľaše. Určite odporúčam ochutnať.

Toto lietadlo môže znížiť časy medzi destináciami o polovicu

Prototyp tohto supersonického stroja predstavia už o pár týždňov. Zmení letecký priemysel na nepoznanie? Uvidíme.

5 mýtov o tom, čo sa ženám na mužoch páči

Je pravda, že ženy uprednostňujú bohatých, svalnatých alebo pekných mužov? Kto má skutočne u žien väčšiu šancu?

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov