Úvod Hračky Modrá kobra. Poteší a nepoštípe!

Modrá kobra. Poteší a nepoštípe!

-

Modrá je dobrá. Tak nejako to bolo, že? Určite to platí aj pre túto šmakocinku na štyroch kolesách. Ide o poctu automobilu Shelby Cobra z roku 1960. Výrobcovia ho nazvali Superformance MKIII-R.

Zdroj: Superformance.com

Je jasné, že si toto auto nekúpite v autobazári. V podstate si ho nekúpite nikde. Jedine, že by ste peniaze doma prehadzovali vidlami a dali by ste si ho vyrobiť na zakázku. Takže, v tomto prípade sa budeme na tohto krásneho veterána v tyrkysovom brnení skôr len pozerať. Pozerať s obdivom.

Zdroj: Superformance.com

Za týmto podareným vylepšením stoja šikovné ruky mechanikov a umelcov zo Superformance. Replika Cobry za takmer 80-tisíc dolárov bola vyrobená ručne, remeselným spôsobom a chlapci si na nej v dielni dali skutočne záležať.

Zdroj: Superformance.com

510 koní, motor V8, 5-stupňová manuálna prevodovka, nezávislé odpruženie a čalúnenie francúzskym švom. To všetko dodáva autíčku jeho jedinečnosť.

Zdroj: Superformance.com

Čo mňa osobne na ňom najviac baví je to, ako dokázali prepojiť historický dizajn a súčasnosť. Keď sa spoja tieto dve veci a na všetkom si dajú záležať odborníci na slovo vzatí, musí z toho vzniknúť takéto krásne umelecké dielo.

Zdroj: Superformance.com

Čo na to poviete? Nehanbili by sme sa na ňom popreháňať po meste s jednou rukou na volante a druhou okolo ramien krásnej ženy, ktorá by sa na nás pozerala s obdivom? Hm… pekná predstava, vskutku.

No dobre, idem sa trošku prefackať, nech sa preberiem zo sna 😀

Zdroj: Superformance.com

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prerábal som byt. Alebo, keď sa predstavy nestretnú s realitou

Prerábal som byt. Predstavy mám ako Pat a Mat. Možno aj výsledok by bol taký, keby... Veď si prečítajte. Dopadlo to všetko inak.

Dve legendy sa spojili. Prinesú niečo výnimočné

Keď sa spoja také pojmy ako sú Bowmore (svet whisky) a Aston Martin (svet automobilov), výsledok nemôže byť iný ako vynikajúci.

Nepretrhnite sa a nájdite si čas pre seba. Vytvorte si vlastné rituály

Rituály nám pomáhajú lepšie sa vysporiadať s problémami, povinnosťami a tlakom, ktorý je na nás vyvíjaný deň čo deň. Ako na to? Toto robím ja.

Divní ľudia v Tatrách alebo z čoho mi ostával rozum stáť

Človek okolo seba vidí kopec divných ľudí. Prečítajte si, čo som spozoroval v Tatrách. Niekedy mi fakt zastával rozum.

Špecializujú sa na whisky z jediného suda. A majú štýl a jedinečnosť

The Single Cask ponúkajú whisky z jedného jediného suda, z rôznych páleníc. Všetko však vo vlastných štýlových fľašiach. Originálne!

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov