Modrá je dobrá. Tak nejako to bolo, že? Určite to platí aj pre túto šmakocinku na štyroch kolesách. Ide o poctu automobilu Shelby Cobra z roku 1960. Výrobcovia ho nazvali Superformance MKIII-R.

Zdroj: Superformance.com

Je jasné, že si toto auto nekúpite v autobazári. V podstate si ho nekúpite nikde. Jedine, že by ste peniaze doma prehadzovali vidlami a dali by ste si ho vyrobiť na zakázku. Takže, v tomto prípade sa budeme na tohto krásneho veterána v tyrkysovom brnení skôr len pozerať. Pozerať s obdivom.

Zdroj: Superformance.com

Za týmto podareným vylepšením stoja šikovné ruky mechanikov a umelcov zo Superformance. Replika Cobry za takmer 80-tisíc dolárov bola vyrobená ručne, remeselným spôsobom a chlapci si na nej v dielni dali skutočne záležať.

Zdroj: Superformance.com

510 koní, motor V8, 5-stupňová manuálna prevodovka, nezávislé odpruženie a čalúnenie francúzskym švom. To všetko dodáva autíčku jeho jedinečnosť.

Zdroj: Superformance.com

Čo mňa osobne na ňom najviac baví je to, ako dokázali prepojiť historický dizajn a súčasnosť. Keď sa spoja tieto dve veci a na všetkom si dajú záležať odborníci na slovo vzatí, musí z toho vzniknúť takéto krásne umelecké dielo.

Zdroj: Superformance.com

Čo na to poviete? Nehanbili by sme sa na ňom popreháňať po meste s jednou rukou na volante a druhou okolo ramien krásnej ženy, ktorá by sa na nás pozerala s obdivom? Hm… pekná predstava, vskutku.

No dobre, idem sa trošku prefackať, nech sa preberiem zo sna 😀

Zdroj: Superformance.com

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu