Úvod Lifestyle Moja nastávajúca ma úplne znemožnila. Ako?

Moja nastávajúca ma úplne znemožnila. Ako?

-

Dnes ma moja snúbenica dala dole vo fitku. Ukázala mi, kde je moja kondička. Že kde? Niekde v pekle, zdá sa. Vďaka nej som však zistil, že moje cvičenie s činkami nestačí.

Len pre informáciu – moja priateľka chodí cvičiť 2-3 krát týždenne tabatu, ja 3-4 krát klasicky fitko a činky, stroje. Keďže som na veľkonočnú sobotu cítil potrebu ísť cvičiť (cez týždeň som bol len dvakrát) a moja nastávajúca bola cez týždeň len raz, povedal som, že jednoducho ideme a basta. Musel som jej však sľúbiť, že budeme cvičiť spolu a podľa jej nôt. Tak som teda súhlasil.

Nachystala sa na mňa

Ráno sa zobudila v celkom dobrej nálade a na naše spoločné cvičenie sa tešila. Žeby vedela, ako sa na mne bude neskôr zabávať?

Stratégiu vo fitku hneď od začiatku zobrala do svojich rúk, bolo mi jasné, že nad zostavením cvikov poctivo vopred rozmýšľala. Zvolila jej obľúbenú tabatu, ktorá sa jej v poslednom období naozaj osvedčila. Kto poznáte tabatu viete, že cvičenie by malo trvať 4 minúty a malo by obsahovať spolu 8 cvikov. Ona zvolila trošku dlhšiu, pozmenenú verziu. Interval cvičenia predĺžila na osem minút a zopakovať sme si ho mali štyrikrát. Každý interval mal obsahovať 2 cviky. Spolu teda 32 minút makačky, bez väčšej prestávky na oddych. Išlo sa štýlom, 20 sekúnd kliky na bosu (taká gumená pologuľa), striedačka a hneď na to, drepy s ketlebellom. Zase dvadsať sekúnd. A znova, a znova, a znova. A ďalšie cviky. A dokola, dokola, dokola.

Zradili ma cviky s vlastnou váhou

Tvrdila mi síce, že zobrala do úvahy, že už rok chodím pravidelne cvičiť a ňou zostavený tréning určite zvládnem. Nepočítala však s tým, že ja sa venujem len krátkemu, 5-minútovému kardiu na rozohriatie a potom dvíhaniu činiek, s prakticky nulovým tréningom s vlastnou váhou. Ja osobne som si myslel, že dvíhanie činiek je pre mňa veľmi prospešná vec. Pri pravidelnom a dobre zostavenom tréningu sa moje telo postupne mení k lepšiemu. Vidím to v zrkadle.  Cvikom s vlastnou váhou sa však nejako snažím vyhýbať, lebo nepatria medzi moje obľúbené. Asi mám voči nim nejaký rešpekt alebo čo. Uvedomil som si však, že to budem musieť zmeniť. Prečo?

Moje telo vypovedalo službu

Moja partnerka tvrdí, že síce cviky nezostavila príliš náročne. Nejaké drepy, kliky na bosu, výpady, niečo na biceps a plank. Mal som trochu obavy z tempa, ktoré nastolí, ale dúfal som, že to zvládnem. Keď sme však prišli v prvej sérii k štvrtému opakovaniu, moje srdce búchalo ako zmyslov zbavené a moje telo mi jasne hovorilo, že už nevládze. Ona to nechápala! Ako nemôžeš vládať? Pýtala sa. Veď sme len začali. Tak mi cvičenie, s menšou nevôľou, ale ako milujúca partnerka, skrátila o polovicu. Z každého cviku sme teda robili len 4 opakovania.

Uplietol som si na seba bič

V polovici celého cvičenia však prišla na to, kde je ten hlavný problém. Odhalila ma! Priznal som sa jej, že ja si cvičím vo fitku svojím vlastným tempom. Nejdem na doraz, idem si svoje vlastné a pokojné tempo. Trošku som sa snažil vyhovoriť na svoj o niečo vyšší vek, než má ona, ale to ju akurát tak dobre vytočilo. Hneď na to mi zahlásila, že má v pláne ma podobným spôsobom “týrať” častejšie a intenzívnejšie. Nevidí totiž žiadnu prekážku, aby som si svoju kondičku nemohol vylepšovať. Na jednej strane sa teším, na druhej strane ma to už teraz bolí. Júúúúj. Ale skúsim, no…

A ak si dobre pamätáte, asi pred rokom som si dal záväzok, že schudnem – hlavne z brucha! Napísal som o tom tento blog (kliknite tu).

Aj som schudol, aj som spevnel, ale ako som dnes na tomto cvičení s mojou drahou zistil, mám ešte sakra veľké rezervy. A ona to pritom dáva!

Vraj kvôli deťom

“Nechcem ťa úplne zničiť, ale potrebujem, aby si sa ako budúci otec rodiny, dostal do lepšej kondície. Veď to pri naháňaní svojho budúceho potomka budeš potrebovať”, zahlásila. A myslím si, že má pravdu. Ja to viem. Budem sa musieť prekonať. Vyjsť zo svojej komfortnej zóny a ešte viac na sebe makať.

A čo vy, boli ste niekedy v podobnej situácií? Skúsili ste už niekedy cvičiť so svojou partnerkou, ktorá viac ako rok maká na tabate?  Ak nie, tak to skúste. Možno vám to pomôže posunúť vaše hranice.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov