shop-cart

Práve čítate: Moja prvá ušitá na mieru. Radosť veľká!

Moja prvá ušitá na mieru. Radosť veľká!

Reč je o košeli. Ešte nikdy predtým som na sebe nemal košeľu, ktorú by mi ušili presne na mieru, podľa mojich potrieb a želaní. Musím povedať, že je to veľmi príjemný pocit. Priam fantastický!

Jednoducho som to chcel skúsiť. V dobe, keď sa rozširujú možnosti pánskej módy aj na šitie na mieru (made to measure), chcem mať aj takúto skúsenosť. Doteraz som si košele kupoval v klasickom obchode, a musím povedať, že nie vždy mi sadli tak, ako by mali. Niekedy ma ťahali na ramenách, potom zase na bruchu, inokedy mi boli v určitých partiách väčšie, ako by bolo vhodné. Košeľa na mieru je však o niečom inom. Sadne vám ako uliata, lebo je presne vyrobená na špecifiká vášho tela.

Ako to celé prebiehalo

Niekoľko dní dozadu som sa stretol s Marii Kedlecovou zo spoločnosti Bernhardt, aby sme sa dohodli na tom, ako bude moja nová košeľa na mieru vyzerať. Pohodlne sme sa usadili a do rúk som dostal dva vzorkovníky s látkami. S desiatkami látok. Mal som záujem o bielu košeľu, lebo práve tie mi v šatníku chýbajú. Nedávno som ich pár vyhodil, takže biela bola pre mňa jasná voľba.

Nemyslite si však, že keď poviete biela, máte na výber len jednu možnosť. Aj bielych látok je kopec, vyberáte si z rôznych materiálov a z rôznych vzorov. Jednoducho, výber je obrovský.

Keď som mal vybratú látku, pokračovali sme postupne s každou časťou košele osobitne. Zvolíte si štýl košele. Typ goliera. Typ lemu. Gombičky. Vrecko alebo bez vrecka. Manžety s gombíkom alebo len s dierkami na manžetové gombíky. Štýl okraja košele. Farbu obšitia. To, či chcete vyšiť na košeľu vaše iniciálky alebo nie. Ak áno, kde a akou farbou. A tak ďalej. Zapíšu si každý detail, ktorý si vyberiete a poviete.

Následne ma krajčírka odmerala. Dokonca sa ma opýtala, či nosím hodinky a či sú masívne. Keď som povedal, že mám aj také, na ľavej ruke mi nechala trošku väčší priestor pod manžetou. Pri meraní si môžete určiť aj dĺžku košele. V podstate, všetko je na vás, vy ste pánom toho, ako bude vaša košeľa vyzerať. Do poslednej nitky. Je to naozaj skvelý pocit, keď si určujete výzor a štýl vašej košele vy sami a nie ste odkázaní na to, čo vám predložia v konfekčnej predajni.

Takto si vyberáte nielen goliere, ale aj všetko ostatné

O niekoľko dní bola moja košeľa hotová. A musím vám povedať, že je krásna a sedí mi ako uliata. Materiál je špičkový, spracovanie rovnako, cítim sa v nej skvele.

Tvorcom svojej košele ste vy sami

Aký je rozdiel medzi košeľou šitou na mieru a košeľou z obchodu

Asi najčastejším dôvodom prechodu z konfekčných košieľ na šité na mieru je postava. Konfekčné výrobky (teda tie, ktoré dostanete bežne na pultoch obchodov) sú prispôsobené všeobecnému priemeru tak, aby ich bolo možné predať čo najviac. Ak však máte napríklad širšiu hruď alebo pivné brucho, nemusí vám takáto košeľa dobre sedieť a vy sa v nej nebudete cítiť príjemne. S košeľou na mieru je to úplne inak. Presne tak ako som písal. Padne vám ako uliata, práve preto, že absolútne presne a dokonale reaguje na vaše proporcie.

Záleží na tom, ako vyzeráte

Neviem ako vám, ale mne záleží na tom, ako vyzerám. Je fajn pocit, keď vám niekto povie, že ste dobre oblečený, alebo že príjemne voniate. A pri mnohých príležitostiach robí veľmi veľa aj prvý dojem. Niekedy je dokonca dôležitejší ako to, čo poviete.

foto: bernhardt.sk

Ak vám teda záleží na tom ako vyzeráte, či vám váš outfit dobre padne ako pôsobíte na iných, jednoznačne odporúčam vyskúšať dať si ušiť košeľu na mieru. Už len kvôli tomu pocitu sa to oplatí. Mať niečo, čo ste si sami vyskladali a vybrali. Niečo, čo je veľmi kvalitné a krásne to na vás sedí.

Ak by ste svoju vlastnú košeľu na mieru chceli mať aj vy, stačí navštíviť bernhardt.sk a objednať sa na meranie. 

Tak do toho páni!

-Man About, blog pre mužov

Zdroj foto: Bernhardt.sk


Ulož tento článok na neskôr