Úvod Lifestyle Muži a kozmetický salón? A prečo nie!

Muži a kozmetický salón? A prečo nie!

-

Presne tak. Prečo nie? Takto som si v duchu odpovedal na otázku, či je pre muža vôbec potrebné a vhodné navštevovať kozmetický salón? Veď je vnímaný ako doména žien! Áno je, no a? To znamená, že my muži sa o svoju pleť starať nemusíme?

Man About, kozmetika, muži
krémik treba dať

Doba je už niekde inde ako pred desiatkami rokov a každý chce vyzerať dobre. Chodíme cvičiť do fitka, beháme, zdravšie sa stravujeme, navštevujeme barberov, snažíme sa moderne a štýlovo obliekať. Toto robia tak ženy, ako aj muži.

kozmetický salón
tieto krémy sú fajn, vraj 😀

Krémiky z reklamy nestačia

Oukej, možno sa niekomu stále zdá, že kozmetika nie je pre mužov to pravé orechové. Niektorí páni si radšej kúpia drahší krém na tvár s koenzýmom Q10, aj keď netušia čo to je, ale poznajú to z reklamy. Alebo si kúpime krémik, kde je viditeľne napísané, že obsahuje kyselinu hyalurónovú, alebo že dobre hydratuje našu pokožku. Je to síce pekné, ale komplexná starostlivosť o našu pleť je celkom dôležitá. Samozrejme, ak si potrpíme na tom, že chceme dobre vyzerať. Ak je niekto, komu je to egal, tak toho sa tento blog týkať nebude, ale mňa fakt vytáčajú prehlbujúce sa vrásky okolo mojich očí…

Musím a chcem sa o seba starať

Dobre, nie som už najmladší a moji mladí kolegovia si ma radi kvôli veku doťahujú (mám 44), ale čaká to každého. Aj preto si čoraz viac uvedomujem, že ak chcem vyzerať pomerne dobre a stále byť ako tak príťažlivý (aspoň pre niekoho), musím sa o seba starať.

kozmetika, Man About
Aplikácia prehrievacieho brusnicového krému. Ešteže nie džemu 😀

Nečakaný darček

Aj preto som privítal dosť nečakaný narodeninový darček od mojej sestry, ktorým bola možnosť návštevy kozmetického salónu. Kozmetičku som skôr zo zvedavosti navštívil už predtým, ale odvtedy ubehlo niekoľko dlhých rokov. Spomínam si, že vytláčanie nečistôt celkom bolelo a musel som vtedy zatínať päste, aby som jej nevynadal. Takže tejto veci som sa obával aj teraz. Kozmetička v salóne Secret of Beauty v Turčianskych Tepliciach je moja kamoška, takže som ju vopred so smiechom upozornil, že ak mi bude spôsobovať bolesť, poriadne ju vykvákam za vrkoč! Našťastie som nemusel…

Kozmetický salón
Hĺbkové čistenie kavitačnou špachtľou. Kelňu sa rozhodli nepoužiť 😀

Doba pokročila

Zistil som vcelku pozitívnu vec, a to, že doba zase pokročila a medzitým vynašli prístroje, ktoré vyčistia pleť aj bez toho, aby ti žena v bielom musela stláčať nos ako klaunovi a ty by si zo salónu odchádzal s pocitom tyranie u zubára a s raťafákom červeným ako notorický alkoholik. Takže paráda!

Kozmetika, Man About
Galvanizácia, alebo múmia sa vracia

S pocitom faraóna

Dievčatá v salóne mi ponúkli kávičku a koláčik, potom ma uložili na príjemné lôžko a zakryli mi nohy dekou, aby mi počas procedúry nebolo chladno. Nasledovala kozmetická procedúra, hodinku a pol, ležanie, driemanie, taký fajnový relax. Cítil som sa ako faraón, o ktorého sa dobre starajú a mastia ho kadejakými voňavými masťami. Kým som ja vylihoval a oddychoval, slečna kozmetička mi vyčistila pleť všakovakými aromatickými gélmi a emulziami, ktoré odstraňovala kozmetickou špachtľou. Tá zároveň hĺbkovo čistila pokožku. Bezbolestne. Poprosil som ju, aby mi zároveň hovorila, čo robí, nech viem, čo absolvujem. Tak som sa dozvedel, že som podstúpil kavitačný peeling s aplikáciou hrejivého krému, ktorý slúži práve na bezbolestné čistenie pokožky pomocou ultrazvukových vĺn. Okrem iného tým odstraňujú nadbytočný kožný maz a pomáhajú liečiť akné.

Kozmetický salón, Man About
Tutanchamón po balzamovaní

Potlačenie vrások

Špeciálne som si zažiadal, aby sa pozrela aj na moje vrásky a skúsila zmierniť to, o čo sa postaral čas a nie príliš vzorná starostlivosť o môj ksichtík. Naordinovala mi teda aj galvanizáciu pokožky, čo je vlastne ošetrenie galvanizovaným prúdom. Natrela mi “face” voňavým protivráskovým sérom, prekryla ho gázou a pomalým “valčekovaním” galvanizačným prístrojom ošetrovala moju pleť. Bolo to fajn, jemne to naplo pokožku a zlepšilo to stav povrchových vrások na mojej tvári. Pre viditeľnejší výsledok to budem musieť samozrejme absolvovať častejšie, ale rád.

Man About, kozmetika
Aplikácia gélovej masky, alebo maľovanie vajíčka 😀

O 5 rokov mladší

Celkovo musím povedať, že to bolo veľmi príjemné. Príjemná spoločnosť milých dievčat, príjemná starostlivosť v príjemnom prostredí. No a navyše aj s dobrým výsledkom, a to takým, že o moju pokožku bolo príkladne postarané. Cítil som sa aspoň o 5 rokov mladší. Aspoň lepšie zapadnem do kolektívu mojich mladších “juniorných” kolegov. Snáď aspoň takto spomalím starnutie a ja sám sa budem cítiť lepšie a sebavedomejšie.

kozmetický salón, Man About, blog
O 5 rokov mladší s gélovou maskou 😀

Chalani, odporúčam vyskúšať, je to naozaj dobrý relax, ktorý navyše prináša úžitok.

-Man About

 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov