Úvod Vzťahy Muži s charizmou. Toto musíš mať, ak chceš ženu zaujať

Muži s charizmou. Toto musíš mať, ak chceš ženu zaujať

Niekoľko tipov, rád a odporúčaní ako sa stať príťažlivým.

-

Vôbec nemusíš vyzerať ako model. Ani nemusíš byť bohatý, mať luxusné auto a drahé hodinky. Pripúšťam, že aj toto nejaké tie zlatokopky zaujme, ale bežné (čítaj normálne) ženy láka na mužovi niečo úplne iné. Charizma.

Foto: Unsplash

Musíš sa s charizmou narodiť? Alebo ju vieš časom získať? Opýtal som sa viacerých žien, čo pre ne vlastne tá “charizma” znamená. Pre niekoho konkrétne vlastnosti ako napríklad vystupovanie či inteligencia, pre iné zase niečo, čo sa nedá napodobniť a musí z muža jednoducho prirodzene vyžarovať. Jeho pohľad, fluidum, nejaká forma príťažlivosti.

Foto: Unsplash

Pre každú niečo iné, pre mnohé to isté

Na charizmu u mužov som sa opýtal viacerých žien z môjho okolia. Čo je tá mužská charizma pre každú z nich? Čo ženy na mužoch priťahuje?

Pre Ingrid je na mužovi príťažlivé, a teda charizmatické to, keď má príjemný hlboký hlas, priamy neuhýbavý pohľad, kultivované vystupovanie a správanie džentlmena. Súbor týchto vlastností vníma na mužovi ako jeho charizmu, ktorá ju priťahuje.

Adriana na moju otázku o mužskej charizme reagovala nasledovne: “Keď sa na teba muž pozerá takým svojim pohľadom, pri ktorom cítiš, že to s tebou niečo robí. Zároveň z neho vyžaruje niečo, čo ťa priťahuje, niečo zvláštne, čo ani nedokážeš opísať.” Zároveň dodáva, že na mužoch ju láka aj to, keď sú spoločenskí, láskaví a pozorní. To ich podľa nej robí veľmi sexi.

Foto: Unsplash

Aj Zuzana má v charizme opačného pohlavia jasno. Pre ňu je to súbor nasledovných vlastností: inteligencia, prirodzený rešpekt, ktorý muž vyvoláva, pozitívna energia a pokoj.

Zaujímavo to celé zhrnula Martina. Hovorí, že na každom mužovi to môže byť celkom niečo iné. “Mám rada na pohľad niečím zaujímavých chlapov. Vôbec nejde o to, aby bol vyslovene pekný, ale musí mi byť sympatický. Mal by byť pozorný, mal by sa o mňa zaujímať, byť niečím možno aj trochu záhadný, aby ma držal akoby v neistote. Musí byť vtipný, ale nie zase tak, že by bol silou mocou stredobodom pozornosti. Chlap ma musí zaujať aj svojim prejavom a tým, čo mi hovorí. Lebo ja som typ, ktorý na začiatku viac počúva a pozoruje. Očný kontakt, úsmev a uvoľnenosť je tiež niečo, čo je pre mňa dôležité. A aby som nezabudla – cieľavedomosť. Muž musí mať cieľ a ísť si za ním.

Foto: Unsplash

Pohľad odborníkov

Americký pánsky magazín The Glentleman’s Journal vidí u mužov ako charizmatické nasledovné správanie. Tu je niekoľko tipov:

Komunikatívnosť. Ak muž dokáže hovoriť o tom, čo ženu zaujme. Nie to, čo chce žena počuť, ale spoločné témy, o ktorých sa dokážu spolu zaujímavo rozprávať. Dlho rozprávať.

Udržanie nervov na uzde. Pokoj. Ak muž nie je pri stretnutí nervózny, neklepe nohou, nemieša donekonečna lyžičkou, ale naopak vyvoláva ukľudňujúci dojem. To je pre ženy niečo, čo ich rovnako upokojuje a tým aj priťahuje.

Presvedčivosť a nadšenie pre vec. Keď muž dokáže o niečom rozprávať s nadšením a presvedčivo, ženy to dokáže zaujať. Jednoducho musí ukázať, že sa v niečom vyzná, v niečom je dobrý, aj keď by to bolo trebárs cestovanie alebo záľuba v autách.

Schopnosť vedieť počúvať. Toto je pre mnohé ženy top. Myslia si, že mužov, ktorí ich dokážu vypočuť je dnes strašne málo. Ak im ukážeš, že to vieš, staneš sa pre ne zrazu chráneným druhom.

Zmysel pre humor. Ale pozor, nie niečo silené a ani stupídne perverzné. Ak dokážeš ženu rozosmiať vtipnou poznámkou, alebo príbehom, máš ju na svojej strane. Ak však prestrelíš, môže to byť tvoj koniec. Takže opatrne, najskôr presonduj, kde sú hranice.

Reč tela. Ženy si na nás mužoch veľmi pozorne (a často podvedome) všímajú našu reč tela. Takže pekne nahoď úsmev, vypni hruď a pozeraj sa priamo do očí. Nie je nič horšie ako keď uhýbaš pohľadom a pozeráš niekam do rohu, sedíš zhrbený a zamračený.

Pozitívny pohľad na svet. Ufňukanci a sťažovatelia na to, aký je život ťažký a nespravodlivý nemajú u žien šancu. Naopak, ak dokážeš, že veci zvládaš, vysielaš jasný signál o tom, že si silný jedinec. A to je ako mucholapka.

Ak to máš v sebe, máš vyhraté. Ak nie, skús na tom popracovať. Niečo sa určite naučiť dá.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prerábal som byt. Alebo, keď sa predstavy nestretnú s realitou

Prerábal som byt. Predstavy mám ako Pat a Mat. Možno aj výsledok by bol taký, keby... Veď si prečítajte. Dopadlo to všetko inak.

Dve legendy sa spojili. Prinesú niečo výnimočné

Keď sa spoja také pojmy ako sú Bowmore (svet whisky) a Aston Martin (svet automobilov), výsledok nemôže byť iný ako vynikajúci.

Nepretrhnite sa a nájdite si čas pre seba. Vytvorte si vlastné rituály

Rituály nám pomáhajú lepšie sa vysporiadať s problémami, povinnosťami a tlakom, ktorý je na nás vyvíjaný deň čo deň. Ako na to? Toto robím ja.

Divní ľudia v Tatrách alebo z čoho mi ostával rozum stáť

Človek okolo seba vidí kopec divných ľudí. Prečítajte si, čo som spozoroval v Tatrách. Niekedy mi fakt zastával rozum.

Špecializujú sa na whisky z jediného suda. A majú štýl a jedinečnosť

The Single Cask ponúkajú whisky z jedného jediného suda, z rôznych páleníc. Všetko však vo vlastných štýlových fľašiach. Originálne!

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov