O týždeň sa žením. Kamaráti, kolegovia a spolužiaci z výšky riešia rozlúčku so slobodou. Chápem, že si každý hľadá príležitosť na nejakú formu zábavy a nevadí mi to. Aký to má ale zmysel? S čím sa vlastne lúčim?

Na niektoré tradície si jednoducho nepotrpím. Niektoré veci nemusím robiť len preto, že je to zvykom, alebo preto, že to robí každý. Práve preto ma to odradzuje. Nechcem byť ako každý – ja som ja a tak to má byť.

Mám rád ľudí a zábavu

Mám rád ľudí, mám rád zábavu, rád sedím a popíjam s kamarátmi, teším sa na takéto milé stretnutia. Na to nepotrebujem nejakú rozlúčku so slobodou, moja svadba bude dostatočne fajnová párty pre všetkých mojich dobrých kamarátov i kolegov.

Kto prichádza o slobodu?

Ale… vraj rozlúčka so slobodou musí byť, ako by to inak bolo!? No tak nejaká teda bude, aj keď nie divoká, na štýl vyliezajúcej striptérky z krabice. Považujem to síce za zbytočné, lebo, čo je dôvodom? Idem sa skutočne lúčiť so slobodou a uviazať si na krk nejaký kameň? To určite nie!

Zhrniem to asi takto:

  • Som slobodný človek a vždy slobodný budem. Už som jedno krátke manželstvo veľmi dávno absolvoval a stroskotalo práve na tom, že som bol zväzovaný kadejakými hlúpymi pravidlami. “Prídeš domov vtedy a vtedy, vypiješ maximálne tri pivá, pri sprchovaní nesmieš zamočiť obkladačky, šampón musíš položiť tam a nie tam…”. No takto teda nie!
  • Moja nastávajúca je úplne iný level. Ja i ona si slobodu vážime. Našu vnútornú slobodu. Neobmedzujeme sa navzájom, vieme, že každý z nás potrebuje aj svoj vlastný priestor. Tak to u nás bolo, je a aj bude.
  • S mojou budúcou manželkou som ešte slobodnejší. Cítim sa silnejší a voľnejší než kedykoľvek predtým. Mám všetko, čo potrebujem, nikto ma neobmedzuje a nehovorí mi, čo smiem a čo nesmiem robiť. Keď chcem ísť s kamošmi von, nebráni mi. Keď chcem ísť športovať, podporí ma. Keď niečo potrebujem, snaží sa mi vyjsť v ústrety… S mojou budúcou ženou sa cítim rozumnejší. Zodpovednejší. Spokojnejší. Jednoducho šťastný.

So slobodou sa teda nelúčim. Ja si slobodu žijem. A aj keď raz prídu deti a už toho voľného času nebude toľko, je to len mojim, našim spoločným a slobodným rozhodnutím. A slobodne si budeme žiť aj naďalej.

Poznáte tento verš?

“Sloboda, sloboda, slobodienka moja, pre teba mne páni šibeniceu stroja!” –


(Ján Botto: Smrť Jánošíkova)

Môj je však iný:

“Sloboda, sloboda, slobodienka moja, nikdy sa ťa nevzdám, nedám ti pokoja!”


(Ja, Man About)

Želám všetkým mladoženáčom veľa slobody. Po celý život. Každý z nás ju potrebuje 🙂 A ak vám ju žena neprirodzene obmedzuje, tak nestojí za to.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu