Úvod Lifestyle Najkrajšie nekonečné bazény na svete? Tu je TOP 10!

Najkrajšie nekonečné bazény na svete? Tu je TOP 10!

-

Sú miesta, na ktorých by ste chceli tráviť svoj voľný čas. Sú miesta, z ktorých by ste nechceli odísť. A sú miesta, kde by ste sa určite chceli vrátiť. A nie sám.

Krásne miesta, dovolenkové destinácie a konkrétne rezorty, v ktorých by ste chceli stráviť romantiku s partnerkou. Alebo rovno medové týždne. Medzi ne jednoznačne patria nekonečné bazény s nezabudnuteľným výhľadom. S neskutočnou atmosférou. Nechcete tam byť sám. Chcete sa o tieto úžasné chvíle deliť s niekým. Prirodzene. Ja som na tom rovnako.

Milujem nekonečné bazény. Majú svoje čaro. Čo je vlastne nekonečný bazén? Fotky samozrejme hovoria jasnou rečou. Ak sa však pozrieme na definíciu, tak ide o plavecký alebo relaxačný bazén, ktorý vytvára vizuálny efekt vody, rozprestierajúcej na obzore a nikde nekončiacej. Tomuto bazénu sa hovorí aj bazén s nulovým alebo miznúcim okrajom. Najpôsobivejšie pôsobí práve taký nekonečný bazén, ktorý sa na obzore nadpája s ďalším množstvom vody, napríklad s oceánom. Však posúďte sami, tu sú podľa mňa jedni z najkrajších nekonečných bazénov (v angličtine infinity pools) na svete.

# 10 Bill & Coo Suites Lounge, Mykonos, Grécko

Luxusný hotel pri Megali Ammos na Mykonose ponúka romantické chvíle a minimalistický dizajn. Predstavte si to: zapadajúce slnko, z baru sa ozýva tradičná grécka národná hudba a vy v ruke držíte pohár chladeného vína. Samozrejme spolu s vašou partnerkou. Alebo náhodnou známosťou, ktorú ste pár minút predtým zbalili na pláži.

# 9 Four Season Resort, Kuda Huraa, Maldivy

Po tridsiatich minútach v motorovom člne z Malé objavíte ostrov s kúzelnými záhradami, kde je všetko na dosah ruky. Vychutnáte si slastné chvíle v blahodárnych kúpeľoch Island Spa alebo sa vydáte na vzrušujúce šnorchlujúce safari so žralokmi či na plavbu s delfínmi. Do tohto miesta sa zamilujete.

# 8 Marina Bay Sands hotel, Singapur

Foto © Charles Pertwee/Corbis

150-metrový bazén na streche ikonickej budovy s nezabudnuteľným výhľadom. Už len samotná dominanta Singapuru, ktorá priťahuje pohľady turistov z celého sveta stojí za videnie na vlastné oči. No ak náhodou vyjdete niekoľko poschodí smerom nahor, nájdete tento úžasný bazén s výhľadom na mesto. Výhľad vám vyrazí dych.

# 7 Luxusný rezort Amankila, Bali

Hotel stojí na pláži z čierneho sopečného piesku s výhľadom na ostrov Lombok. Už samotné Bali je oázou, v ktorej cítite radosť zo života a pokoj. Ak k tomu pridáte takýto luxus v nekonečnom trojterasovom bazéne s nádherným výhľadom, nemôžte ľutovať. Snáď len to, že tam nebudete môcť ostať navždy.

# 6 CavoTagoo, Santorini

Luxusný hotel s prírodnými prvkami ponúka niečo podobné ako jeho dvojča na ostrove Mykonos. Tu sa budete cítiť ako králi. Najkrajšie zážitky však budete mať vtedy, ak ho strávite so svojou kráľovnou.

# 5 Viceroy resort, Bali

Keď som pred pár rokmi navštívil Ubud na Bali, zamiloval som si toto miesto. A ľutoval som, že som aspoň jednu noc nemohol stráviť v hoteli v džungli a pri otvorenom okne počúvať pre nás netypické zvuky prírody. Ak budete mať cestu na Bali, skúste si jednu alebo dve noci rezervovať práve v tejto oblasti, napríklad aj v tomto hoteli s týmto náherným nekonečným bazénom. Ak mi raz moja terajšia partnerka odpustí, že som bol na tomto ostrove pred rokmi s inou, raz ju tam určite zoberiem.

# 4 Sri Panwa Resort, Phuket

Luxusný komplex Sri Panwa Phuket stojí na vrchole mysu Panwa na pozemku s tropickým dažďovým pralesom s rozlohou 16 hektárov. Stráviť tu dovolenku síce bude stáť balík, ale ak vám peniaze nechýbajú, poďte do toho. Oáza v džungli je vždy dobrá voľba pre medové týždne.

# 3 Hotel Villa Honegg, Švajčiarsko

V nadmorskej výške 914, v srdci Švajčiarska a s výhľadom na vrcholky Álp stojí tento butikový hotel. Práve tým je iný ako predošlé prímorské hotely. Ak ste teda skôr fanúšikom hôr ako morí, svoj pokoj nájdete práve tu.

# 2 Four Seasons Safari Lodge Serengeti, Tanzánia

Nie, toto nie je fotošop. Toto je skutočnosť, ktorú môžete zažiť pri návšteve tohto luxusného rezortu v Národnom Parku Serengeti, v Tanzánii. S pohárom skvelého drinku v ruke môžete sledovať prírodné divadlo naživo. Nielen slony, ale aj iná africká zver sa chodí napájať k tomuto zdroju vody. Na telku úplne zabudnete. Nebudete ju totiž vôbec potrebovať.

# 1 Kura Design Villas, Kostarika

Voda tu nikde nekončí rovnako ako nebo. Všetko je tu prepojené. Luxus ako vyšitý. Jednoducho Karibik. Čo viac treba povedať? Treba len zažiť. A keď nie, tak aspoň snívať. Pozrite si videjko.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov