Týmto sa vozia miliardári. Predstavujem vám súkromné lietadlo Gulfstream G700. Pozrite si aj fotky.

Foto: Gulstream G700

Teda, aby som bol presný – lietadlá Gulfstream patria k tým najlepším súkromným strojom na svete. Nová G700 sa ešte len začne vyrábať, miliardári sa dnes teda vozia zatiaľ na starších modeloch.

Predstavme si však to, čo táto značka lietadiel začne vyrábať v roku 2022. Novinka bude mať najvyššiu, najširšiu a najdlhšiu kabínu medzi súkromnými lietadlami tohto typu. Samozrejme nerátam americký Air Force One, na ktorom sa vozia americkí prezidenti, lebo to nie je súkromné lietadlo.

99,9% z nás si takéto lietadlo nebude môcť nikdy dovoliť a ani sa v ňom nikdy neprevezie. Podobne ako na miliónovej jachte, miliónovom aute alebo súkromnej helikoptére. Ale, priznajme si, radi sa na takéto veci aspoň pozrieme, aby sme si trošku zasnívali…

Gulfstream G700 bude poháňať pár nových motorov od značky Rolls-Royce Pearl 700, ktoré umožňujú dosah 7500 námorných míľ (13 800 km) pri rýchlosti 0,85 Machov (1000 km/h).

v kokpite novej G700

Vo vnútri je možné nakonfigurovať až päť obytných priestorov vrátane salóniku alebo priestoru pre posádku, jedálne alebo konferenčnej miestnosti so šiestimi miestami a s hlavným apartmánom so sprchou. Počas dlhších letov hýčkajú pasažierov tisíce bielych a jantárových LED diód, ktoré vytvárajú pocit východu a západu slnka, aby im uľahčili vstup do nového časového pásma.

Viac informácií sa dozviete na stránke výrobcu.