shop-cart

Práve čítate: Navštívili sme najlepší penzión na Slovensku

Navštívili sme najlepší penzión na Slovensku

Týždenník TREND už niekoľko rokov hodnotí tento penzión ako najlepší na Slovensku. Rozhodol som sa preto, že ho pôjdem navštíviť, aby som sa presvedčil na vlastnej koži, či je skutočne taký dobrý.

najlepsi penzion, Man About

Wellness Penzión Strachan stojí niekoľko sto metrov za obcou Ždiar, na úpätí Belianskych Tatier. Neznalý geografických súvislostí v tomto prípade, myslel som si, že sú to stále Vysoké Tatry, ale vraj nie, Belianske Tatry nie sú Vysoké Tatry. Dobre, zase som o niečo múdrejší.

Cez Vysoké Tatry

Tak či tak, cez Vysoké Tatry aj tak prechádzame a kocháme sa ich krásou. Počasie je nádherné, obloha úplne jasná a viditeľnosť perfektná. Niektoré vrcholky sú už pocukrované, iné sa lesknú rôznymi farbami, odrážajúc lúče slnka. V meste Vysoké Tatry odbočujeme vľavo a cez Tatranské Matliare smerujeme do obce Ždiar, ktorá je v podstate rekreačným strediskom plným chát, zrubov, hotelov a penziónov. Raj turistického ruchu ako vyšitý.

Za Ždiarom ideme ešte niekoľko sto metrov popod vrcholky Belianskych Tatier, ktoré pozorujeme po ľavej strane. Navigácia nám zrazu zahlási, že máme odbočiť vpravo, a tak pomerne prudkým klesaním pokračujeme smerom k ďalším rekeačným stavbám z dreva, aby sme napokon vystúpali k samotnému cieľu našej cesty, ktorým je penzión Strachan.

Belianske Tatry

Víta nás drevená, niekoľkoposchodová budova, ktorá mi architektúrou pripomína poľské stavby. Nečudo, Poľsko je len pár kilometrov odtiaľ. Zaparkujeme na parkovisku pri penzióne a rozhliadame sa po okolí. Do očí nám udrú majestátne vrchy Belianskych Tatier, ktoré sa ťahajú do výšky viac ako dvetisíc metrov. Čítam, že majú odlišný tvar i vzhľad, a tiež geologický podklad ako Vysoké Tatry. Tvoria ich prevažne vápence a dolomity.

Samotný penzión stojí na okraji lyžiarskej zjazdovky, ktorá má sedačkovú lanovku. Vyšliapeme si do pol svahu, aby sme mali na okolie krajší výhľad. Zbadám, že za penziónom je malá horolezecká stena, súdim, že pre deti a tiež lanové preliezky.

Do tepla penziónu

Chladný vietor nás ťahá do tepla penziónu, a tak sa poponáhľame dovnútra. Otvárame dvere, za nimi sú ďalšie na fotobunku. Vpravo je recepcia, na ktorej nás víta recepčná Zuzana. Ubytujeme sa a zisťujeme, že som rezervoval izbu s polpenziou. Nebol som si toho vedomý, ale neprotestujem, však jesť budeme musieť tak či tak. Pohoda, klídek, tabáček.

Izba s výhľadom

Recepčná si zapíše naše občianske preukazy a osobne nás odprevadí výťahom na tretie poschodie, kde nám otvorí našu izbu 303. Len čo vojdeme, všimnem si výhľad na vrcholky Tatier. Som nadšený!

Izba je útulná a krásna. Všetko je drevené, dvere, trámy, strop, stĺpy, posteľ, police. Izba je nádherná a čistá. Nesporne, má svoj štýl.

najlepsi penzion

Kúpeľňa je moderná, podlaha vykurovaná, zaujme nás vodovodná batéria, voda z nej nevyteká z klasickej vodovodnej rúrky, ale žliabkom, po povrchu. Pekné, netradičné.

Pohodlie a teplo domova

Asi najdôležitejším kusom nábytku je v izbe posteľ. Veď každý sa chce dobre vyspať a oddýchnuť si. Matrace sú veľmi kvalitné, k dispozícii veľký i malý vankúš, každému čo vyhovuje. Periny teplé.

Ležiac v posteli zapínam TV. To je vždy prvé, čo urobím, keď prídem do hotela či penzióna. Nečakal som taký výber kanálov, preto som milo prekvapený. Je fakt z čoho vyberať. Paráda.

Wellness i masáže

Priateľka si v posteli listuje informačné materiály a zisťuje, že vo wellness centre penziónu, ktoré sa chystáme večer navštíviť, je aj masér. Objedná sa na 45-minútovú vanilkovú masáž. Po návrate na izbu si ju nevie vynachváliť. A ja sa neviem dočkať večere, z cestovania som dosť vyhladol.

najlepsi penzion, Man About

Reštaurácia ako sa patrí

Na prízemí penzióna je krásna reštaurácia s kozubom, v ktorom praská drevo a blčí ohník. Romantika. Z teplého a studeného bufetu si pomerne ľahko vyberáme a jedlo je skutočne výborné. Obsluha nám donesie uvítací drink – Strachanovicu. V štýlových pohárikoch, s čerstvou čučoriedkou vo vnútri. Je to špcialitka majiteľov penziónu – manželského páru Strachanovcov. Ide o destilát z macerátu čučoriedok, krásne vonia a výborne chutí. Vyrobili ho v spolupráci so známou spoločnosťou Jelínek. Tlieskam.

Strachanovica je veľmi chutný destilát

K večeri si dávame pivko. Keď nám čašník ponúkol Plzeň, nepotreboval som vedieť ďalšie možnosti. Plzeň je Plzeň. Bodka.

Jedlo na jednotku

Najdeli sme sa do prasknutia a bolo to výborné. Zabodovali najmä šúľance s orechami. Pochúťka, ktorú som musel zdupľovať. Nadnášajúc sa sťa balón som, fučiac ako parná lokomotíva, ťažkým krokom kráčal na izbu. Čakal nás relax vo wellnese. Objednali sme sa na siedmu večer, vstup je na hodinu a pol, čo bohate stačí. Wellness je malé, ale stačí, nie sme predsa v hoteli, ale v penzióne. Tri sauny (fínska, parná a infra sauna so škoricovou arómou) a vírivka. Na požiadanie je možné dostať aj šampanské, my sme popíjali čistú vodu s citrónom, ktorá bola voľne k dispozícii.

V pozadí za mnou Belianske Tatry

Po oddychu vo wellness centre sme sa presunuli na izbu, kde sme padli do postele ako podťatí. Dlho netrvalo a zaspali sme. A spali sme zo 10 hodín! Skvelé, potrebovali sme to. Mali sme za sebou ťažký pracovný týždeň, takže sme si to obaja zaslúžili.

Raňajky nesklamali

Ráno klasička – sprcha, pobaliť sa a šup na raňajky. A zase len chvála. Bufetové stoly nesklamali: praženička, volské oči, páročky, pečená slaninka, opekané špekáčiky na cibuľke, pomázanky, džemy, med, čerstvé pečivko, sladké koláčiky, ovocie, zelenina. Všetko chutné a mňamky.

Po odhlásení sa na recepcii sme si ešte na vonkajšej terase, pri slabom zubatom zimnom slniečku, vychutnali espresso a následne sme sa vydali na cestou domov.

Choďte tam

Penzión Strachan nemôžeme zhodnotiť inak ako na výbornú. Obsluha veľmi milá, služby výborné, ubytovanie na vysokej úrovni – kvalitou i estetikou. Skvelé miesto na oddych, nádherná príroda v okolí a majestátne kopce dominujúce každému pohľadu.

Nemožno inak, než odporučiť. Najlepší penzión? Zdá sa, že áno.

-Man About, blog pre mužovUlož tento článok na neskôr