Aston Martin Valhalla. Novinka od známeho výrobcu luxusných športových áut z Veľkej Británie. Budete sa v ňom cítiť ako v nebi? Oplatí sa prečítať do konca!

zdroj text i foto: thegentlemansjournal.com

Pojem Valhalla možno viacerým z vás netreba predstavovať. Ak ste niekedy čítali alebo videli príbehy z vikingských čias, toto slovo ste jednoducho nemohli prehliadnuť. V mytológii Vikingov totiž znamenalo synonymum pre posmrtný život, alebo ak chcete, nebo.

Aston Martin postupne vyrába automobily, ktorých názvy sa začínajú na písmeno V. Vantage. Vanquish. Volante. Virage. Valkyrie. A teraz Valhalla.

Pôvodné sériové označenie tohto autíčka s motorom V6 s dvojnásobným turbodúchadlom je AM-RB 003. Je súčasťou projektu “Syn Valkýrie”. Aj preto využíva mnoho technológií ako Valkýria.

AM Valhalla má byť vyrobený a predstavený v roku 2021 a bude čistejší a kultivovanejší ako jeho starší brat. Zaujímavosťou je, že sa vyhýba klasickému dizajnu, ktorý charakterizuje značku Aston Martin.

Čo môžeme od nového modelu očakávať? Nové aerodynamické línie, novú technológiu FlexFoil na generovanie väčšieho prítlaku (túto vec si AM požičal od americkej NASA) a tiež exponovaný široký predný nárazník, ktorý sme prvýkrát videli práve na spomínanej Valkýrii. Samozrejmosťou je aj difúzer.

Keďže ide o superrýchly voz, ktorý dosiahne rýchlosť až 354 kilometrov za hodinu a zrýchlenie z 0 na 100 zrealizuje za necelé tri sekundy, dbá aj na bezpečnosť jazdca. Stará sa oň najmä monokok s uhlíkovými vláknami a obklady s uhlíkových vlákien na aerodynamickom paneli, ktorý dodáva Red Bull Racing.

AM vyrobí len 500 ks coupé, pričom cena jedného sa bude pohybovať na úrovni viac ako milión eur (1,08 mil. eur).

Áno, jasné, toto auto je len pre vyvolených. My, bežní smrteľníci, si môžeme jeho krivky a imidž vychutnávať len na obrázkoch. Inak však na tom bude nový James Bond, ktorý v novom, už 25 filme o agentovi 007, bude jazdiť práve na Aston Martin Valhalla! Takže, pohľad na toto autíčko a jeho jazdné vlastnosti si budeme môcť vychutnávať spolu s akčnými scénami na plátnach kín alebo aj doma, na televíznych obrazovkách.

Man About, blog pre mužov