Úvod Hračky Nebo pre milovníkov značky Aston Martin

Nebo pre milovníkov značky Aston Martin

-

Aston Martin Valhalla. Novinka od známeho výrobcu luxusných športových áut z Veľkej Británie. Budete sa v ňom cítiť ako v nebi? Oplatí sa prečítať do konca!

zdroj text i foto: thegentlemansjournal.com

Pojem Valhalla možno viacerým z vás netreba predstavovať. Ak ste niekedy čítali alebo videli príbehy z vikingských čias, toto slovo ste jednoducho nemohli prehliadnuť. V mytológii Vikingov totiž znamenalo synonymum pre posmrtný život, alebo ak chcete, nebo.

Aston Martin postupne vyrába automobily, ktorých názvy sa začínajú na písmeno V. Vantage. Vanquish. Volante. Virage. Valkyrie. A teraz Valhalla.

Pôvodné sériové označenie tohto autíčka s motorom V6 s dvojnásobným turbodúchadlom je AM-RB 003. Je súčasťou projektu “Syn Valkýrie”. Aj preto využíva mnoho technológií ako Valkýria.

AM Valhalla má byť vyrobený a predstavený v roku 2021 a bude čistejší a kultivovanejší ako jeho starší brat. Zaujímavosťou je, že sa vyhýba klasickému dizajnu, ktorý charakterizuje značku Aston Martin.

Čo môžeme od nového modelu očakávať? Nové aerodynamické línie, novú technológiu FlexFoil na generovanie väčšieho prítlaku (túto vec si AM požičal od americkej NASA) a tiež exponovaný široký predný nárazník, ktorý sme prvýkrát videli práve na spomínanej Valkýrii. Samozrejmosťou je aj difúzer.

Keďže ide o superrýchly voz, ktorý dosiahne rýchlosť až 354 kilometrov za hodinu a zrýchlenie z 0 na 100 zrealizuje za necelé tri sekundy, dbá aj na bezpečnosť jazdca. Stará sa oň najmä monokok s uhlíkovými vláknami a obklady s uhlíkových vlákien na aerodynamickom paneli, ktorý dodáva Red Bull Racing.

AM vyrobí len 500 ks coupé, pričom cena jedného sa bude pohybovať na úrovni viac ako milión eur (1,08 mil. eur).

Áno, jasné, toto auto je len pre vyvolených. My, bežní smrteľníci, si môžeme jeho krivky a imidž vychutnávať len na obrázkoch. Inak však na tom bude nový James Bond, ktorý v novom, už 25 filme o agentovi 007, bude jazdiť práve na Aston Martin Valhalla! Takže, pohľad na toto autíčko a jeho jazdné vlastnosti si budeme môcť vychutnávať spolu s akčnými scénami na plátnach kín alebo aj doma, na televíznych obrazovkách.

Man About, blog pre mužov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Must Read

Víkendový špeciál: Keď prekvapenie od ženy muža naserie

Na úvod sa ospravedlňujem za slovo "naserie", ale niekedy je lepšie pomenovať veci pravým menom. Ja som sa cez víkend trošku...

Luxusný dom v púšti nie je prakticky vidieť. Môžu za to zrkadlá

Neviditeľný dom v púšti? Toto je on. Za hodinu prenájmu si pýtajú 1750 doláčov.

Nová “škodovka” na obzore? Tento športiak by bol výkladnou skriňou

Na internete sa objavili fotografie športovej verzie automobilu značky Škoda. Ide o skutočný zámer automobilky alebo o hoax? Čítajte tu.

Na tieto whisky čakal celý svet. Novinky z írskeho Waterfordu sú tu

O whisky z tejto mladej pálenice budete v budúcnosti určite ešte veľa počuť. Teraz predstavila svoje prvé kúsky, prečítajte si o nich.

Hummer opäť na scéne. Tentokrát elektrický

Automobil Hummer H1 je jedným z najpopulárnejších SUV na svete. Vo verejnosti si získal takú obľubu, že sa zastavenie jeho výroby...

Prihláste sa na odber noviniek

Budete informovaný o novinkách zo sveta mužov